Image and video hosting by TinyPic

RSS

RSS

Oblivion návod

 1. Užitečné odkazy

 2. Nastavení grafiky

 3. Pluginy/mody

 4. Všeobecné tipy

 5. Levelování postavy a nepřátel

 6. Minihry

 7. Magické kameny

 8. Brány Oblivionu

 9. Questy

 •     a) Hlavní dějová linie
 •     b) Fighters Guild
 •     c) Mages Guild
 •     d) Thieves Guild
 •     e) Dark Brotherhood
 •     f) Daedrické svatyně
 •     g) Kupování nemovitostí
 •     h) O vampyrismu a jeho léčbě
 •     i) The Arena (Imperial City)
 •     j) Umbacano (Imperial City)
 •     k) Samostatné questy ve městech
 •     l) Samostatné questy na venkově

UŽITEČNÉ ODKAZY

www.elderscrolls.com – oficiální stránky: všechno o historii, mytologii, rasách a národech. Velice zajímavé čtení.
til.gamingsource.net/ – zde najdete přepis všech knih ze světa Elder Scrolls (v angličtině).
www.uesp.net – nejlepší neoficiální stránky v angličtině.
www.tessource.net – mody a pluginy pro hry Elder Scrolls.
www.oldblivion.com – stránky zabývající se úpravou hry pro starší počítače.
http://db.gamefaqs.com/computer/doswin/file/oblivion_cyrodiil.png
– mapa Cyrrodilu se všemi lokacemi.

NASTAVENÍ GRAFIKY

Oblivion si bez problémů zahrajete i na slabší sestavě, byť s ochuzenými detaily. Konkrétní příklad je AthlonXP 1800+, GeForce 6600, 512MB RAM. Vlastníte-li něco pokročilejšího, řekněme Athlon64 2800+, GeForce 6800GT a 1GB RAM, užijete si hru ve vysokých detailech při rozlišení 1024x768.

• Nastavení detailů: hadrwaru dává nejvíc zabrat tráva a stíny, užírající většinu výkonu na úkor ostatních prvků. Stáhněte si proto „grass fade“ na minimum.

• Ošidné menu: pokud si klepete na čelo, že bych se měl léčit a že v options grafiky žádný grass fade není, vězte, že Bethesďáci mají smysl pro aprílové žertíky. Stačí otočit kolečkem myši a menu se scrollne dolů, kde je hromada dalších nastavení. Nachytalo se hodně lidí, takže se nemusíte stydět.

• Grafické ovladače: nVidia vydala verzi 84.25 speciálně pro Oblivion. ATI verzi 6.4 taktéž optimalizovala.

• Oblivion i na starém škopku: www.oldblivion.com je spása pro nemajetné jedince, jejichž počítač pamatuje Nerevarinovo řádění v provincii Morrowind. Na zmíněném webu jsou totiž ke stažení speciální patche, které hru přizpůsobují konkrétním grafickým čipům jako GeForce4, byť za cenu odstranění pixel shaderů apod.

PLUGINY/MODY

Autoři vypustili do světa drobátko zablešenou verzi Oblivionu, plnou menších či větších designerských chyb znepříjemňujících hraní. Povětšinou za ně může konzolovost titulu, což však není důvod, proč by tyto neduhy museli trpět i majitelé PC. Naštěstí je Oblivion vstřícný vůči pluginům, díky nimž si můžete hru upravit k obrazu svému. Na www.tessource.net najdete největší databázi pluginů všeho druhu, od těch upravujících grafiku či interface až po úplně nové questy a lokace.

Pakliže se nechcete prohrabovat stovkami pluginů, zkuste náš balíček nejzákladnějších úprav, vycházející z Well.done packu Radka Hulána a vylepšující především inventář a mapu. Skládá se částečně z klasických pluginů, které je potřeba aktivovat ve spouštěcím menu hry, a částečně z upravených textur. Narozdíl od Radkova packu obsahujícího DarkUI, neboli interface laděný dočerna (dle mého názoru naprostá příšernost), jsme zachovali původní vzhled. Pokud by vám nějakým způsobem nevyhoval, stačí z instalačního adresáře smazat podsložky \Data\Menus, Meshes a Textures (Music a Shaders musí zůstat!!!). Taktéž lze odstranit otravná videa při spouštění hry jejich vymazáním z příslušného adresáře.

VŠEOBECNÉ TIPY

• Pečlivě vybírejte rodné znamení (birthsign), závisí na tom budoucí vývoj postavy. Nebojte se rozjet hru znova, pokud jste učinili špatnou volbu.

• Nelezte zbytečně do jeskyní a dungeonů, můžete si tím zkomplikovat nějaký budoucí quest, který vás právě do daného místa zavede. Konkrétní příklad je Swampy cave (viz. Fighters Guild).

• I když nechcete pracovat pro některou gildu, je dobré stát se jejím členem, protože tak získáte bezplatný nocleh a asistenci.

• Občas můžete zaslechnout nějaký cizí rozhovor, který si hra zapamatuje a při pokecu s lidmi z něj pak můžete vytěžit quest kliknutím na rumors. Ostatně rumors, neboli drby, jsou zrdojem většiny vedlejších questů.

• Nesnažte se za každou cenu vysbírat a prodat všechny předměty na světě. Krom toho, že se v dungeonech i mimo ně neustále obnovují, je to zcela zbytečné.

• Ukládejte často a do různých slotů, abyste kvůli případnému bugu nebo špatnému postupu nemuseli hrát všechno znova.

• Při hraní si dělejte poznámky o navštívených místech, probíhajících questech, atd., dost to usnadní situaci.

• Než na obyvatele dungeonu zaútočíte ze zálohy, přesvědčte se, zda na vás zaútočí jako první. Občas najdete někoho na pokec.

• Neostýchejte se během hraní, ba i během samotných soubojů, dynamicky převlékat podle potřeby do těžké či lehké zbroje, předmětů na zneviditelnění, atd.

• Při každém zvýšení levelu se můžete naučit pět skillů u nějakého mistra, využijte toho. Magické dovednosti a alchymii vás naučí členové Mages Guild, bojové zase Fighters Guild, a občas najdete učitele nějakého jiného skillu, třeba Speechcraft.

LEVELOVÁNÍ POSTAVY A NEPŘÁTEL

Narozdíl od Morrowindu či konkurenčního Gothicu se v Oblivionu level nepřátel zvyšuje současně s tím vaším. Tento systém je mezi hráči velice nepopulární a nutno konstatovat, že zcela oprávněně. Pryč jsou kouzelné momenty, kdy jako naprosté máčko zdrháte před smečkou krvelačných wargů a modlíte se za zdraví vaší stažené zadnice, abyste jim o pár dní později ukázali, zač je toho upgrade. Zpočátku proti vám budou stát slabí bandité, krysy a jiná drobná chamraď, jak však budete postupně zesilovat, začnete potkávat trolly, minotaury, zlobry, stále silnější nemrtvé, daedrothy apod. Současně budou lidští protivníci vyzbrojeni stále silnějšími zbraněmi a armory. Místo rezavého plechu je bude chránit ušlechtilá ebonitová zbroj, a to i v případě že půjde o nějakého feťáčka, co po večerech straší důchodce. Není problém se na prvním levelu stát šampiónem arény, a hra jde teoreticky dohrát i bez výrazných upgradů postavy. Tento obrovský neduh naštěstí řeší řada modů, které levelování nepřátel vypnou a nastaví jim fixní obtížnost.

MINIHRY

• Páčení zámků (lockpicking): lehkým pohybem myši ťukněte paklíčem do stavítka, jenž zůstane chvilinku nahoře a pak spadne dolů. Vychytejte si výsun s nejdelším časovým intervalem a klikněte levým tlačítkem myši, čímž stavítko zablokujete. Pakliže se vám to nezdaří, zlomíte paklíč a všechna stavítka spadnou. Bohužel je tato činnost velmi otravná a zdlouhavá, pročež doporučuji co nejdřív si sehnat nezničitelný Skeleton key (viz. questy – Daedrické svatyně – Nocturnal) a pak to řešit přes automatické pokusy.

• Přesvědčování lidí (Speechcraft): při započetí dialogu klikněte na ikonku vlevo dole, čímž se otevře přesvědčovací menu. Nemáte-li dost peněz na podplácení, což je nejrychlejší a nejspolehlivější způsob jak docílit svého (ani papež neodolá), můžete zkusit slovní metodu. Každý ze čtyř segmentů v kruhu představuje kladnou či negativní reakci tázaného. Nejde-li o orka či argoniana, kde nezbývá než se řídit metodou pokus-omyl, měli byste to poznat podle grymasy tázaného. V segmentu s pozitivní reakcí je potřeba odkliknout co největší barevné pole, v negativním segmentu naopak.

MAGICKÉ KAMENY

Soul Gem: kámen na chytání duší zabitých netvorů. Potřebujete k tomu kouzlo Soultrap. Soul Gemy lze nalézt v různých kvalitách: Petty, Lesser, Common, Greater a Grand.
Welkynd Stone: modře svítící krystal sloužící k dobíjení many. V Ayleidských ruinách jich najdete mraky.
Varla Stone: bílý krystal sloužící k dobíjení všech enchantovaných zbraní ve vašem inventáři. Stejně jako Welkyndy jsou k nalezení v Ayleidských ruinách, ale v mnohem omezenějším počtu.
Sigil Stone: pečetní kámen je součástí každé brány Oblivionu. Bez něj se brána zhroutí. Každý Sigil Stone obsahuje nějaké jednoduché enchantovací kouzlo, které můžete použít kdykoliv a kdekoliv k vylepšení zbraně/zbroje.
Black Soul Gem: černokněžnicky upravený Grand Soul Gem sloužící k chytání lidských duší. Jeho výroba je trochu složitější, viz. následující postup.
Přečtěte si knihu Necromancer’s Moon (v Mystic Archives na univerzitě, viz. Mages Guild) a navštivte jednu z níže uvedených lokací. Nacházejí se tam temné oltáře, které jsou jeden den v týdnu aktivní a když do nich vložíte Grand Soul Gem a zakouzlíte Soultrap, stane z něj Black Soul Gem (možná je to bug, ale po vyčerpání všech vložených kamenů mi to dál vyrábělo Soul Gemy jak o závod, samozřejmě po zakouzlení). Nevím, zda jsou oltáře aktivní celý den nebo jenom pár hodin, nicméně se mi to po značných peripetiích povedlo odchytit krátce po půlnoci. Bohužel jediný způsob jak to poznat je široký kruh bledého narůžovělého světla, sahající vysoko k obloze, které neuvidíte pokud stojíte moc blízko oltáře.

Lokace temných oltářů:
Fort Istirus: na půl cesty mezi Kvatchem a Skingradem, na jižním okraji mapy, přímo nad jižním ramenem Strid River, tvořícím hranici mezi Cyrrodilem a jižní provincií.
Fort Linchal: severovýchodně od Kvatche.
Wendelbek: na východě země, mezi severními rameny Panther River.
Dark Fissure: sem se podíváte v rámci Mages Guild. Jihovýchodně od Cheydinhalu, v kopci východně od východního ramene Reed River.

BRÁNY OBLIVIONU

Jak budete postupovat dějovou linií, začnou se po celém Cyrrodilu náhodně otevírat desítky bran do Oblivionu. Některé jsou v rámci příběhu povinné, většinu však můžete směle ignorovat a po dohrání hry se zavřou automaticky. Pokud se přesto rozhodnete je všechny vyřešit osobně, varuji, že je to silně frustrující záležitost.

Nepřátel je tam opravdu mnoho a nejsou to žádná ořezávátka. Můžete je všechny pozabíjet, brzy vás to však přestane bavit a uvítáte metodu známou již z Bloodmoonu – běh Terryho Foxe a naprostá ignorace okolí. Tímto způsobem to nepotrvá hodinu ale pouhých pár minut.
Jednotlivé Obliviony se od sebe liší. Někde je potřeba otevřít vrata, jinde vysunout most, ve většině z nich se nacházejí zbytečné věže a jeskyně. Základní princip je ale vždycky stejný: najít věž s paprskem, dostat se až nahoru a vyndat Sigil Stone.
Jednotlivé typy prostředí se náhodně střídají (je jich celkem asi pět). Pokud nějaký konkrétní nechcete dělat, stačí si hru loadnout, znovu vlézt do brány a bude tam něco jiného.
Sigil Stone lze použít k enchantování předmětů.

Q U E S T Y

HLAVNÍ DĚJOVÁ LINIE

1 - Tutorial

Hra začíná v chladném vězení (jak jinak, hrajete přeci Elder Scrolls) a spolubydlící má neskrývanou radost z toho, že již brzy budete o hlavu delší, protože vás natáhnou na skřipec. Jen počkejte. Kdo se směje naposled...

Útěk z vězení
Co nevidět vás navštíví sám imperátor se dvěma bodyguardy z řady Blades. Nejde jim však o délku vašeho krku, nýbrž o tajnou únikovou cestu, překvapivě se nacházející zrovna ve vaší cele. V ohrožení je totiž krk císařův, takže se mu ona tajná chodba poměrně hodí. Uniká tak urputně, že za sebou zapomene zavřít, což je vynikající zpráva pro vás.
Tvorba postavy
V následující sérii chodeb, jeskyní a kanálů se seznámíte s herním systémem (ne nadarmo se mise jmenuje tutorial), cestu vám zkříží první obludy a v neposlední řadě si vytvoříte postavu. Při volbě rasy, povolání a rodného znamení je potřeba si dobře rozmyslet, jakým stylem chcete hrát. Některým rasám se například neobnovuje mana, což by pro kariéru bojového mága nebylo zrovna ideální. Stejně tak je potřeba si dát pozor při volbě rodného znamení, protože to určuje skupinu primárních dovedností, a jedině jejich zlepšováním se vám bude zvyšovat level a posilovat příslušné atributy (síla, obratnost, inteligence, osobnost, atd.)
Král je mrtev, ať žije král... ale jaký?
Císař díky Svitkům Mudrců (Elder Scrolls) zná hodinu své smrti, a ta se právě přiblížila. Před útočníky ho nedokáží ochránit ani elitní členové Blades, naštěstí vám však před násilným ukončením svého života stihne prozradit několik závažných faktů: za prvé, vaše cesty se nezkřížily náhodou (ty svitky jsou prostě báječné), vy totiž sehrajete klíčovou roli v záchraně impéria, a začnete s tím hned teď. Za druhé vám poví o svém tajném nelegitimním synovi, jenž je nyní jediným právoplatným dědicem trůnu. Než vydechne naposledy, předá vám Amulet of Kings, jehož důležitost brzy poznáte. Pokecejte ještě s přeživším členem ochranky Baurusem, vezměte si od něj klíč a vydejte se kanalizačním systémem vstříc slunným zítřkům a (uch, puch) čerstvému ovzduší.
Jakmile se ocitnete venku z kanálu, otevře se vám celý svět Oblivionu, a od této chvíle si můžete dělat naprosto co chcete: plnit hlavní dějovou linku, stát se mágem, vrahem, bojovníkem či zlodějem a jít si po vlastních kšeftech, nebo jen tak brouzdat po lesích a plenit zříceniny.

2 - Deliver The Amulet

Najděte si na mapě Weynon Priory a dopravte se tam. V kostele se od převora Maborela dozvíte, že člověk kterého hledáte se jmenuje Jauffre a najdete ho o dům dál, v kanceláři či v posteli. Jauffre bude velmi překvapen vaší návštěvou, zejména pak po předložení Amuletu a zmínce o císařovu tajném synovi Martinovi. Ten se nachází ve městě Kvatch, kde pracuje jako kněz v chrámu Akatoshe.

3 - Find The Heir

Cestou do Kvatche narazíte na uprchlický tábor, kde se od chlápka jménem Hirtel dozvíte velice nepříjemnou novinu. Město bylo napadeno daedrickou armádou, která se vyrojila z ohnivé brány Oblivionu a srovnala Kvatch se zemí. Martin zůstal uvězněn v kostele spolu s dalšími lidmi.
Vydejte se po cestě do kopce a nahoře si promluvte s velitelem přeživších vojáků, chrabrým Savlianem Matiusem. Jediná možnost, jak proniknout do města, je zavření brány Oblivionu, a to se musí udělat zevnitř. Několik odvážlivců se o to již pokusilo, ale žádný se zatím nevrátil, takže je to na vás.

4 - Breaking The Siege of Kvatch

V Oblivionu
Jakmile použijete bránu do Oblivionu, octnete se na pustém ohnivém území daedrických lordů, kde vás nic příjemného nečeká. Vrata opodál ignorujte, jsou zamčená a musíte najít jinou cestu. Cílem je Sigil Keep¸ vysokánská věž s masivním ohnivým proudem uprostřed, na jejímž vrcholu se skrývá mechanismus na zavření portálu. Postupujte nahoru skrz sérií místností a chodeb zvaných Rending Halls, Blood Feast, Corridors of Salvation apod., dokud nenarazíte na zamčené dveře. Klíč střeží hlídač čekající ve východní věži, kam se dostanete přes úzký most. Na vrchu věže prokecněte zajatce a dozvíte se, jak portál vypnout. Chlápka bohužel nejde zachránit. Zabijte Sigil Keepera, vezměte mu klíč, vraťte se do hlavní věže a skrz zamčené dveře pokračujte nahoru. V posledním patře temné věže vyjměte Sigil Stone, čímž způsobíte zhroucení portálu a po několika vteřinách se octnete zpátky v Kvatchi.
Setkání s Martinem
Cesta do města je nyní volná, zlikvidujte zbývající odpor, vnikněte do kostela, najděte Martina a pokecejte s ním. Odmítne s vámi odejít, dokud nebudou všichni v bezpečí, včetně osazenstva hradu. Promluvte si dvakrát se Savlianem, aby vám naskočil nový, avšak nepovinný quest The Battle for Castle Kvatch a Martin konečně odejde do tábora. Pakliže nyní nechcete řešit výše zmíněnou bitvu o hrad, sejděte se v táboře s Martinem a odveďte ho, nejlépe fast travelem, do Weynon Priory.

The Battle for Castle Kvatch (nepovinný)

Po zavření Kvatchské brány Oblivionu znovu promluvte s kapitánem Matiusem a odsouhlaste pomoc s vyčištěním města od zbylých daeder. Prosekejte se skrz náměstí a kostel až před hrad, kde zjistíte nepříjemnou věc – brána je zavřená. Kapitán vás pověří infiltrací a otevřením hradu zevnitř, k čemuž poslouží tajná cesta. Vraťte se ke kostelu a oslovte Bericha Iniana, jenž má klíč od podzemí a provede vás jím. Připojí se k vám ještě pár vojáků a společnými silami se budete muset prosekat skrz obrovské zástupy daeder, což je docela oříšek, ale dá se to. Pokud by Berich nepřežil, nezapomeňte ho obrat o klíč, budete ho potřebovat pro vstup do tajné chodby. Jakmile se octnete na nádvoří, použijte mechanismus k otevření brány a hle, Matius je zase s vámi. Prosekejte se skrz další nekonečné zástupy daeder do nitra hradu a pokuste se zachránit hraběte. Jak záhy zjistíte, je už bohužel pozdě, takže nezbývá než z mrtvoly sebrat pečetní prsten a ukázat ho Matiusovi, čímž bude quest splněn.

5 - Weynon Priory

Zachraňte Jauffreho!
Neznámí útočníci napadli převorství a Jauffre v kostele bojuje o holý život. Jděte ho zachránit, pak se společně s ním a s Martinem přesuňte do baráku, kde zjistíte smutnou novinu – Amulet of Kings byl ukraden. Nezbývá než nasednout na koně (nebo fast travel) a odjet někam do bezpečí. Překlikněte si v inventáři tento quest jako aktivní a doprovoďte své spolucestující do Cloud Ruler Temple, kde budou v bezpečí. Počkejte až se otevře brána a oni vyjdou na vrchol schodiště, načež si s oběma promluvte, od Jauffreho přijměte nabídku stát se členem Blades a naberte nový quest.

6 – The Path of Dawn

Shledání s Baurusem
Jauffre vás odkáže na Bauruse, člena Blades, jenž tehdy jako jediný přežil útok na císaře. Najdete ho v Imperial City Elven Garden District, konkrétně v hospodě Luther Broad’s boarding house, sedícího u baru. Jakmile ho oslovíte, přikáže vám abyste se posadili. Udělejte to a on vám sdělí, že chlápek sedící u stolu ho sleduje. Na nic se neptejte, počkejte až se oba zvednou a jděte za nimi. Ve skladu se strhne bitka, z níž jedině Baurus může vyjít jako vítěz. Prohledejte mrtvého slídila a seberte mu knihu, načež znovu promluvte s Baurusem. Dozvíte se, že jistá Tar-Meena by o nalezené literatuře mohla vědět víc. Tar-Meena
Najdete ji v Arcane University – Mystic Archives (nejste-li členy Mages Guild, měla by sedět na lavičce před vchodem). Ukažte jí nalezenou knihu a ona vám poví, že jí napsal vůdce sekty Mythic Dawn, mající na svědomí císařovu smrt. Jde o první díl čtyřdílné série, a abyste se o tomto kultu dozvěděli víc, potřebujete všechny čtyři kousky.
Shánění knížek
1) První díl už ho máte.
2) Dvojku vám dá Tar-Meena.
3) Imperial City Market District – knihkupectví First Edition. Prodavač vám sdělí, že si u něj knihu kdosi objednal na zakázku a nemůže vám jí proto prodat. Zákazník už tam měl být, ale má zpoždění. Počkejte hodinu a klient se dostaví. Vysvětlete mu, že kult o nějž se tak strašně zajímá zabil císaře, on se zalekne a knihu vám nechá, dokonce zadarmo a s instrukcemi jak získat čtyřku.
4) Čtvrtý díl můžete obdržet jedině od člena sekty, problém je v tom, že nikdo nebude pobíhat po ulici s velkou cedulí „Jsem člen Mythic Dawn!“. Naštěstí máte papírek od chlápka z knihkupectví, takže víte co dělat. Promluvte s Baurusem a vlezte do kanálu v Elven District. Jděte předurčenou cestou až ke dveřím do Sunken Sewers, kde proběhne krátký dialog s Baurusem. Je jedno kdo z vás bude dělat volavku a kdo hlídat, v každém případě je postup takový, že volavka si sedne k malému stolku, počká až přijde kultista a prohodí pár slov, načež se strhne bitka, trojice kultistů zemře a ten co měl proslov vám rád přenechá svou kopii hledané knihy. Záleží jen na vás, zda Baurus tento střet přežije či ne, z hlediska budoucnosti se však doporučuje první možnost. Nyní máte všechny čtyři výtisky, takže zpátky za Tar-Meenou.
Tar-Meena podruhé
Argonianka vám během tří dnů po kouskách sdělí informaci, která vás dovede do Imperial City Palace District. Pomocí kompasu najděte hrobku, na které se okolo poledne objeví mapa Cyrrodilu s vyznačeným místem, kde se skrývá kult Mythic Dawn – v jeskyni u jezera Arrius, severně od Cheydinhalu.

7 - Dagon Shrine

Bít či nebít? Toť otázka
Ledva vstoupíte do Lake Arrius Cave, naskytnou se vám dvě možnosti, jak docílit svého: buďto všechny nekompromisně povraždit, k čemuž ve finále stejně asi dojde, nebo se do kultu infiltrovat. Ať tak či tak, na výsledku to nic nemění a násilí se nevyhnete, pročež doporučuji si hru uložit, vyzkoušet mírumilovný způsob, a pak všechny povraždit.

Dveřník: pakliže ho zabijete, zavřete si nenásilnou cestu do kultu. Seberte mu klíč a provražděte se až do svatyně.
Šatnář: po dveřníkovi vás osloví Harrow a bude požadovat, abyste mu odevzdali všechny svoje věci. Pokud mu je dáte, odvede vás do svatyně. Pakliže dvakrát odmítnete, zaútočí na vás.
Superstar: ve svatyni spatříte samotného Mankara Camorana, vůdce sekty, a skupinu věřících jak intenzivně věří jeho žvanění. Ať se teď zachováte jakkoliv, Camoran zdrhne i s amuletem.
Oběť: poté, co se šéf teleportuje pryč, vás osloví jeho dcera Ruma a přikáže vám, abyste prolili krev a tím splnili přijímací rituál. Seberte z oltáře kudlu a zabijte argoniana ležícího na obětní desce. Pakliže odmítnete nebo ho osvobodíte, ostatní na vás zaútočí.

Výsledek
Mankar sice utekl s amuletem, ale nechal tady knihu Mysterium Xarxes, kterou musíte sebrat. V tuhle chvíli je jedno, zda jste se sem dostali bez násilí nebo se topíte v krvi, protože na vás zaútočí všichni bez rozdílu. Prekérku mají všichni hráčí, kteří odevzdali svoje věci Harrowovi...
Cesta zpátky je zablokovaná, ale naštěstí je tu druhý východ. Vyjděte po schodech na ochoz vpravo a utečte. Na konci dlouhatánského komplexu chodeb a místností otočte pákou, čímž otevřete tajný východ, a vyjděte ven z jeskyně. Doporučuji ve svatyni osvobodit zajatce a vzít ho sebou. Při útěku ho sice musíte chránit, zato vás však provede komplexem chodeb a pokud přežije, na konci vám možná i poděkuje. Jakmile budete venku, navštivte Martina a Jauffreho, s oběma pokecejte a naberte nový quest.

8 – Spies

Je více způsobů jak tento quest provést, popíšu ten který jsem využil já. Jauffre vás pošle za kapitánem stráží Steffanem, od něhož se dozvíte, že pevnost někdo špehuje. Každý večer jsou vidět podezřelé postavy u runového kamene dole u cesty. Já tam po sedmé hodině spatřil akorát jednu – Jearl, a ta rychle zemřela. Další kroky vedou k Brumskému kapitánovi stráží Burdovi, věčně se poflakujícím v kasárně uvnitř hradu. Po sdělení zprávy, že Jearl byla špiónka, dostanete svolení k prohlídce jejího domu, od něhož máte samozřejmě klíč (obírat mrtvoly se musí). Mimo jiné se od obyvatel města, například od Ongara (vekslák z Cechu Zlodějů) nebo bezdomovce Joreka dozvíte, že v Jearlině domě se poflakuje další osoba a občas je vidět oknem. Pod kobercem uprostřed místnosti jsou padací dveře do sklepa, kde najdete na stole zprávu od Rumy Camoran, skorošéfky Mythic Dawn, což je pro Jauffreho jasný důkaz. Teď už je jen potřeba si počíhat na druhou špiónku, což lze buďto u runového kamene kde jste zabili Jearl, nebo přímo tady ve sklepě.

9 – Allies for Bruma

Situace se dramatizuje a s Brumou to vypadá bledě. Jauffre vás pověří důležitou diplomatickou misí, a sice přesvědčit vladaře ostatních měst, aby do Brumy vyslali vojenskou podporu. Úkol je vcelku jednoduchý, akorát zdlouhavý: musíte u každého města zavřít nově vygenerovanou bránu Oblivionu, aby místní hrabě svolil k uvolnění vojáků. Jedinou výjimkou je Kvatch, kde už není co zachraňovat a Savlian Matius rád pomůže, pakliže jste vy pomohli jemu nepovinným questem Battle for Castle Kvatch. U Cheydinhalského hraběte si můžete ještě zlepšit situaci záchranou jeho syna, aka dalším nepovinným úkolem, popsaným níže.

A Wayward Knight (nepovinný)

Než v rámci questu Allies for Bruma vlítnete do brány Oblivionu, promluvte si s vojákem patrolujícím poblíž, nebo přímo s hrabětem Indarisem. Dozvíte se, že jeho užvaněný syn s dalšími pěti muži se pokusil na vlastní pěst zavřít bránu, ale už jsou to dva dny co se nevrátili. Z šestičlenné výpravy přežili pouze dva, hrabětův syn a jeden jeho kolega, které byste měli cestou potkat, snažit se je nadále udržet naživu a vyjmutím Sigil Stone je vyvést z Oblivionu pryč. Nevím kde přesně se nacházejí, já jsem je aktivně nehledal ani je náhodně nepotkal, prostě jsem si šel zavřít bránu a když mě to hodilo zpátky do Cheydinhalu, ti dva byli se mnou. Od hraběte jsem za to dostal slušnou odměnu v podobě meče nebo silného fofrklacku, dle vlastního výběru. Navíc jsem byl synem hraběte pasován na rytíře jeho pochybného řádu a obdarován amuletem posilujícím Speechcraft.

10 - Blood of The Daedra

Současně s questem Allies for Bruma se vám otevře i tento. Martin se snaží podle knihy Mysterium Xarxes přijít na způsob, jak otevřít bránu do daedrického ráje. Zatím zjistil, že k tomu potřebuje daedrický artefakt. Těch je ve hře celkem patnáct a získáte je plněním úkolů pro daedrické svatyně, čemuž je věnovaná samostatná sekce návodu. Pokud žádný artefakt zatím nemáte, Martin vás odkáže na knihu Modern Heretics, odkud se dozvíte o Azura Shrine. Je však jen a jen na vás, jaký z patnácti artefaktů se rozhodnete mu věnovat, a zrovna Azura’s Star bych si nechal.

11 – Blood of The Divines

Druhá komponenta potřebná pro bránu do ráje je krev boha. Císař Tiber Septim se podle Martina svými činy zasloužil o status boha, a vzorek jeho krve chce sejmout z tisíc let starého brnění. To se nachází ve svatyni Sancre Tor, pro Tamrielské stejně významné jako Mekka pro Araby. Narozdíl od našich muslimských přátel měli však Tamrielští smůlu, protože místo bylo znesvěceno a už celá staletí ho nikdo nenavštívil. Uvnitř Sancre Tor se to hemží spektrálními entitami, včetně čtyř kostlivců. Zabitím prvního zjistíte, že jsou to zakletí duchové prastarých Blades. Dozvíte se taky, kdo, kdy, jak a proč místo znesvětil a způsob jak zlo odčinit. Musíte osvobodit všechny čtyři duchy, kteří zlé kouzlo vyruší a cesta ke zbroji bude volná.

12 – Miscarcand

Třetí ingrediencí na bránu je Great Welkynd Stone, a jediný existující kus se nachází v Ayleidské ruině Miscarcand, jihozápadně od Skingradu. Pročesejte to tam a s nalezeným pokladem se vraťte k Martinovi.

13 – Defense of Bruma

Ticho před bouří
Pokecejte s Martinem v pevnosti, pak s hraběnkou v hradu a až se vám bude chtít, připojte se ke krizovému štábu sídlícím v kostele. Jakmile dáte hraběnce souhlas, že jste připraveni na bitvu, všichni se odeberou směr bitevní pole. Po cestě vás budou oslavovat civilisté, za branou města se k vám připojí zbytek vojáků (zhruba deset mužů a žena).
Bouře
Císař Martin Septim před bitvou pronese působivý speech, a z první brány začnou lézt první nepřátelé. Deník sice píše abyste chránili Martina, ten je však nesmrtelný. Není dobré se chumlovat s ostatními, zbytečně byste sekali do vlastních, takže vždy odběhněte a nakydlete osamělé daedry. Chcete-li do boje zapojit všechny vojáky, musíte k nim dovést nepřátele, jinak tam budou stát jak tvrdá y. Po chvilce se otevřou tři malé brány a nakonec ta velká. Všichni (kromě Martina) kdo budou při vašem vstupu do Oblivionu zrovna bojovat, najdete mrtvé, což nepotěší hlavně u Jauffreho, takže si to ošéfujte podle libosti (dá se stáhnout i plugin, který jim dá status nesmrtelnosti na tento quest).

14 – The Great Gate

Do hlubin Oblivionu
Princip je totožný se všemi ostatními Obliviony, akorát je místní pole jinak uspořádané a směrem k bráně se pomalu valí monstrózní válečný stroj, pročež jste časově omezeni. Nemusíte však spěchat, rozhodně to není našponované. Vlezte do věže nalevo, vyběhněte až na samý vrchol a projděte dveřmi nalevo (na severní straně). Přeběhněte po ochozu k další věži, v ní seběhněte o patro níž (ne až dolů) přeběhněte přes rozbitý most a vylezte na druhé straně lávového jezera. Vyškrábejte se na kopec před vámi, skočte na druhý most, do věže, nahoře pohněte pákou pro otevření vrat a vraťte se ven. Cesta do bašty se Sigil stonem je volná. V prvním patře se vám do cesty postaví Sigil keeper, už podle jména správce klíče k nejdůležitější místnosti. Zámek se dá v pohodě vypáčit, takže keepra klidně a směle ignorujte a klasickou cestou vyběhněte až nahoru, kde už stačí jen vyndat Great Sigil Stone a je to. Po návratu do Brumy vám přeživší v tichosti zatleskají, vážnost situace z nich přímo vyzařuje. Vyhledejte Martina, jenž vás sám osloví, vezme si získanou trofej a quest skončí.

15 – Paradise

Cesta do Ráje
Zajděte do Cloud Ruler Temple a řekněte Martinovi, ať otevře bránu do Ráje. Jakmile budete na druhé straně, jistě vás překvapí vzhled místa – žádný ohnivý Oblivion, ale opravdový ráj. Iluze však nevydrží dlouho. Brzy potkáte dremoru jménem Kathutet a ta, respektive ten, vám prozradí, že jediná cesta vede přes Forbidden Grotto, kam se nedostanete bez speciálních rukavic Bands of The Chosen, které má... hádejte kdo? Kathutet vám nabídne dvě možnosti jak se dostat dál: buďto přes jeho mrtvolu, nebo vykonáním malé službičky. Pakliže se rozhodnete pro druhou možnost, musíte osvobodit jednoho Xivilaje, jenž se nechal uvěznit bandou lidiček užívajících si posmrtného života. Najděte Lair of Anexes, uvnitř se dostaňte k velkému balvanu blokujícímu cestu a aktivací obou trámů ho uvolněte. Tím je úkol splněn a Kathutet vás pustí dál.
Forbidden Grotto
Nasaďte si rukavice, vstupte do jeskyně a a jděte rovnou za nosem. Po chvilce potkáte kajícníka Eldamila, jenž má na svědomí jak vraždu císaře, tak otevření brány v Kvatchi. Po své smrti zjistil, že záměry jeho pána se mu zas tak moc nelíbí, pročež byl uvězněn a teď se rozhodl vám pomoct. Prokecejte se celým dialogem a udělejte to co vám řekne – po příchodu dremory Orthe nastupte do klece a po chvíli už budete na druhé straně propasti. Na rozcestí se dejte doprava (vlevo by vás čekal souboj se třemi dremorami) a hurá do další části. Eldamil vám sundá Bands of The Chosen a budete-li si přát, půjde s vámi dál.
Carac Agaialor
Po východu z jeskyně už je to ke Camoranovi jen pár kroků. Cestou k chrámu potkáte jeho potomky, kteří vám sdělí jak netrpělivě jste očekáváni. Vstupte do budovy, pokecejte s s vůdcem sekty a zabte ho. Na ostatní se vykašlete, budou se neustále dokola respawnovat. Z Camoranovy mrtvoly sejměte Amulet of Kings a rychle vyběhněte ven, celé místo se bortí.

16 – Light The Dragonfires!

Martin vás vřele uvítá a připomene naléhavost situace. Doveďte ho do Imperial Palace (nejlepší je fast-travel) ke kancléřovi Ocatovi, počkejte než doběhne působivá (řekl bych až věrohodná) scéna a vrhněte se do útoku. Za císaře pána! Musíte se dostat až do Temple District, kde se po chvilce bojování zjeví samotný Mehrunes Dagon. Martin vás požádá, abyste ho doprovodili do chrámu, jehož vchod je hned za Dagonovým pravým chodidlem... Jakmile budete uvnitř, můžete sundat ruce z klávesnice a vychutnat si závěrečnou scénu, hlavní příběh je u konce. Dost bída co? A to se o Morrowindu říkalo, že má slabou zápletku.
Na závěr k vám ještě přiběhne Ocato, jehož prokecáním budete jmenování Champion of Cyrrodil a za čtrnáct dní vás deník upozorní, že v Imperial Armory čeká vaše nejlepší, císařské, brnění.

Posledni komentare
06.11.2010 14:26:28: kdyz se vratim z Raje a Martin se mnou zacne mluvit tak se mi tam nic neobevi smiley${1}
15.04.2009 23:50:52: Zdarec ...poznámka ke kamenům black soul gem..jdou jen jeden den po pulnoci ,Loredas a navic mate dv...
03.04.2009 02:05:41: už to mám vhoď tam patch když nepomůže jeden tak druhej ty tu chybu opravej smiley${1}
03.04.2009 00:55:08: hmmm taky mám ten problém akorád tam mám češtinu kterou jsem pluing kterej sem sám dělal a nejde mi ...

Questy jsou seřazeny podle měst, budete je však dostávat v závislosti na vaší hodnosti, tedy průběžně od všech třech zadavatelů.

A Rat Problem (Anvil)

Arvene Theras je osamělá dunmerka žijící v centru Anvilu. Ve sklepě chová svoje domácí mazlíčky – krysy. Jelikož je někdo nebo něco začalo bez milosti zabíjet, požádala cech o pomoc. Po pokecu s ní jděte do sklepa, kde najdete horského lva jak si na krysách pochutnává. Zabijte ho a vraťte se nahoru. Arvene není spokojená a bojí se, že nebezpečí nepominulo. Místo aby dala zazdít obrovskou díru ve zdi, radši vás pošle pro lovce Penaria Inventia, s jehož asistencí vypátráte smečku lvů a všechny zabijete. Zdá se být po problému, Arvene však pořád není spokojená, zejména kvůli další nechtěné návštěvě jejího sklepa. Nakáže vám, abyste sledovali argonianku Quill-Weaver, protože je přesvědčená že ona za všechno může. Po osmé večer se schovejte v křoví za Arveniným domem a čekejte, co se bude dít. Za chvíli přijde Quill-Weaver a nebude-li o vaší přítomnosti vědět, položí na zem flákotu masa. Chytíte-li ji při činu, přizná se vám, že se chtěla zbavit krys, o horských lvech však neměla tušení. Začne vás prosit, abyste Arven nic neříkali, a pokud tak učiníte, naučí vás Acrobatics. Pakliže jí však naprášíte, Arvene vám dá finanční odměnu a naučí Speechcraft.

The Unfortunate Shopkeeper (Anvil)

Norbert Lelles má problém s pravidelnými vloupačkami do svého obchodu Lelle’s Quality Merchandise, jenž se nachází v přístavu. Speciálně pro vás nechal odemčený zadní vchod, takže vejděte dovnitř, prokecejte obchodníka a až se odebere do hospody na večeři, čekejte. Po jedenácté večer se do místnosti vkradou tři postavy. Zabít. Aby vás zmetci nemohli obklíčit, je dobré si stoupnout na schody. Jakmile bude po nich, najděte v hospodě Norberta, sdělte mu výsledek akce a shrábněte odměnu.

Den of Thieves (Anvil) + Newheim’s Flagon

Azzanovi dělá vrásky gang zlodějů a doufá, že vy to vyřešíte. Přidělí vám pomocníka Maglira, kterého už pravděpodobně znáte z questu Unfinished Business. Lidi ve městě vás nasměrují za jakýmsi Newheimem, jehož lze potkat v přístavu. Od Newheima se dozvíte, že gang sídlí v Hrota Cave, a že mu byla mimo jiné odcizena rodinná památka. Najděte zmíněnou jeskyni, vyčistěte jí od zlodějů (schovávají se v tajné chodbě za pohyblivým balvanem) a na stole v centrální místnosti seberte Newheimův korbel. Splnění questu reportujte Azzanovi, korbel vraťte majiteli, za což obdržíte malý bonus.

The Wandering Scholar (Anvil)

Budete muset dělat ochranku jedné vědkyni, která si chce prohlédnout daedrickou svatyni v jeskyni Brittlerock. Slečnu Elante najdete hned u vchodu a doporučuji nechat jí stát na místě, dokud bezpečně nevykydlíte prostor. Jakmile jí dáte povolení k chůzi, šnečím tempem dojde až ke svatyni, kde vám poděkuje a propustí ze svých služeb.

The Stone of St. Alessia (Anvil)

Azzan vás informuje o krádeži posvátného kamene z kostela v Brumě. Vydejte se na místo činu a pokecejte s knězem Cirrocem, jenž vám sdělí, že zlodějů bylo víc a že utekli z města. Vydejte se po cestě směrem za šipkou a co nevidět narazíte na khajiita jménem K’Sharra, posledního živého člena bandy. Prozradí vám, že při útěku z města byli napadeni smečkou zlobrů, která zabila všechny jeho kumpány a šutr odnesla do Ayleidské ruiny Sedor. Nezbývá tedy, než ogrům vysvětlit jak se věci mají, předmět doličný vrátit Cirrocovi a od Azzana shrábnout odměnu za poslední úkol.

The Desolate Mine (Cheydinhal)

V misi typu poslíček vám Burz gro-Khash předá zásilku zbraní pro členy cechu, kteří dostali za úkol vyčistit důl od skřetů a zřejmě zapomněli, že holýma rukama ani vlídným slovem toho nedocílí. Pokecejte s Riennou, dejte jí luk, elfovi meč, orkovi palici a pomožte jim zlikvidovat pištící havěť. Snažte se, aby všichni tři kolegové přežili, a až bude po všem, zajděte si k Burzovi pro odměnu.

Amelion’s Debt (Cheydinhal)

Je potřeba vybrat dluh od Biene Amelion, nešťastnice, jež zdědila dluh po svém gamblersky založeném otci. Najdete jí v osadě Water’s Ridge severně od Leyawiinu, a vyslechněte její návrh. Chce získat peníze na splacení dluhu prodejem památek po svém dědovi. Ty se nacházejí v Amelion’s Tomb, na druhém břehu zátoky. Dluh můžete zaplatit ze svého a zbraně si ponechat, nebo je předat Biene, případně pouze zaplatit a celou hrobku pustit z hlavy. V každém případě vám bude Biene velice vděčná.

The Fugitives (Cheydinhal)

Z Bravilské věznice utekli čtyři vězni. Vaším úkolem je zmetky najít a zabít. Zacvičte si trochu s oblíbeností u místních obyvatel, aby vám prozradili, že uprchlíci se skrývají v Bloodmayne Cave, a jděte je zabít.

The Noble’s Daughter (Cheydinhal)

Burz gro-Khash vás zaúkoluje záchranou dcery jednoho orkského šlechtice. Trochu zvláštní, že se naparuje jak jí jednoho dne sbalí a důrazně vám vysvětluje, abyste se o nic nepokoušeli, když jste to vy kdo vykoná hrdinský čin... No nic, vydejte se na sever od města, do sídla lorda Rugdumpha, pokecejte s ním a po získání indicií jděte na východ, k jeskyni před kterou se poflakuje smečka zlobrů a hledaná zajatkyně. Zabijte všechny ženy, znásilněte všechny muže a odveďte dcerušku zpět k tatínkovi. Shrábněte unikátní meč jako odměnu a reportujte se u Burz gro-Khashe.

Mystery at Harlun’s Watch (Cheydinhal)

Burz gro-Khash vás pošle do osady Harlun’s Watch, jižně od města, kde pokecejte s dunmerkou Draranou Thelas, abyste se dozvěděli více o záhadných zmizeních. Kousek dál na jih je Swampy Cave, před kterou se poflakuje skupina bludiček. Zabijte je, vlezte do jeskyně a najděte mrtvolu Eduarda Denila, od které zjistíte, že obyvatelé vesnice byli napadeni bludičkami, zahnáni do jeskyně a zde doraženi smečkou trollů. Úkol zní tedy jasně: dorazit trolly a reportovat u Burze.

Technická poznámka: pokud jste Swampy Cave navštívili ještě před tímto questem, kvůli bugu pravděpodobně nenajdete Eduardovu mrtvolu, což znemožní dokončit quest. Řeší to patch 1.1 nebo tento malý plugin.

Unfinished Business (Chorrol)

Vilena Donton vás pošle za Modrynem Oreynem, jenž od nynějška bude vaší Chorrolskou spojkou. První práce kterou vám zadá bude dořešení kontraktu zpackaného jiným nováčkem, Maglirem. Toho najdete ve Skingradské hospodě West Weald Inn a dostane se vám vysvětlení, že měl z jeskyně Fallen Rock ukořistit deník Brenta Astise, usoudil však, že za ty peníze to prostě dělat nebude. Je tedy na vás, abyste jeskyni vyčistili od nemrtvých, v jejích útrobách našli deník a odevzdali ho buďto Maglirovi (jako že quest splnil on), nebo přímo Oreynovi.

Drunk And Disorderly (Chorrol)

Modryn vás pošle do Leyawiinu, konkrétně do hospody Five Claws Lodge, kde tři členové udělali cechu ostudu tím, že se opili a začali páchat násilnosti a výtržnictví. Z pokecu vyjde najevo, že jsou naštvaní kvůli nedostatku práce, a požádají vás, abyste jim nějakou sehnali. Prokecejte libovolného kolemjdoucího a budete odkázáni na Margarte, alchimistku-amatérku, která by uvítala pomoc při získávání ingrediencí. Než vám však zadá práci pro opilé kolegy, musíte si získat její důvěru sehnáním pěti dávek ektoplazmy, k mání buď ve Skingradském obchodě s alchymií, nebo v mrtvolách duchů. Po splnění tohoto questu od vás bude vykupovat minotauří rohy a ogří zuby za velmi výhodnou cenu.

The Master’s Son (Chorrol)

Modryn vám zadá tajný quest, o němž se nesmí doslechnout velmistryně Vilena Donton. Najděte jejího syna Viranuse, potají mu sdělte, že vás má doprovodit na jednu misi a že se to jeho matka nesmí dozvědět. Vlezte do jeskyně Nonwyl, vyčistěte jí a za každou cenu ochraňte Viranuse. Na konci jeskyně najděte mrtvolu Galtuse Previa a truhlu. Otevřete jí a hlaste se Modrynovi.

More Unfinished Business (Chorrol)

Jak vidno, Maglir je značně nespolehlivý člen, protože už zase nesplnil úkol, ba co víc, ani nedorazil ke klientovi. Jděte do Bravilu, poptejte se místních lidí a najděte Maglira v Lonely Suitor Lodge. Zjistíte, že práce pro Fighters Guild mu nevoní a radši se přidal k Blackwood Company. Pokud jste mu v minulosti pomohli a nepřičetli sami sobě kredit za quest Unfinished Business, prozradí vám jméno klienta, abyste mohli práci dodělat sami. Jděte do Mages Guild a promluvte s Aryarie, která vás pošle do Robber’s Glen Cave nasbírat deset vnitřností z Impa. Až jí požadované ingredience odevzdáte, dostanete odměnu. Nezapomeňte se vrátit do Chorrolu pro ukončení questu.

Azani Blackheart (Chorrol)

Modryn si chce došlápnout na Blackwood Company, a vás požádal o pomoc. Odsouhlaste jeho dotaz, přesuňte se do Leyawiin a najděte Modryna v posledním patře Fighters Guild. Bude vás následovat do Ayleidské ruiny Arpenia. Zde by měly být nějaké známky boje mezi Blackwoodem a banditou Azani Blackheartem, není tu však nic. Následujte Modryna k jiné ruině, kde o bandity rozhodně nebude nouze. Dostaňte se až k Azanimu, zabijte ho, stáhněte z jeho mrtvých prstů prsten (Blackheart’s ring) a odevzdejte ho Modrynovi. Hotovo.

Trolls of Forsaken Mine (Chorrol)

Oreyn vydal skupině bojovníků rozkaz vyčistit jistou jeskyni od trollů. Bohužel se nikdo z nich nevrátil a ani se nehlásí, takže je na vás, abyste zjistili co se stalo. Krátce po vstupu do jeskyně zjišťujete, že kromě hromady mrtvých fighterů se zde povalují i těla členů Blackwood Company, což smrdí sviňárnou. Pozabíjejte zbývající trolly a v útrobách jeskyně najděte mrtvolu Viranuse Dontona, syna bigbossky Vileny Donton. Z jeho deníku zjistíte, že čištění trollů šlo dobře až do chvíle, kdy do jeskyně vtrhla tlupa konkurenčních bojovníků a začala zabíjet všechno bez rozdílu. Odneste deník Oreynovi, šéfové nic neříkejte a quest je hotov.

Information Gathering (Chorrol)

Oreyn dostal vyhazov kvůli průšvihu se synem šéfky, takže ho najdete jedině doma. Rozhodl se zničit Blackwood Company, a vy mu musíte pomoci. V Glademist Cave je nová základna konkurenční organizace, a Oreyn chce, abyste odsud unesli jejich šéfa, argoniana Ajum Kajina. Abyste ho donutili vás následovat, musíte zabít všechny jeho bodyguardy, což by neměl být problém. Až Kajina odvedete k Oreynovi, přijde čas na výslech. Buďto ho přesvědčte minihrou na oblíbenost, nebo mu prostě dejte přes držku, každopádně z něj vyražte odpovědi na dvě otázky: kolik členů má Blackwood Company a kdo je jejich vůdce. Na třetí dotaz, tedy odkud berou členové cechu svou sílu, odpověď nedostanete, protože Kajin spáchá sebevraždu.

Infiltration (Chorrol)

Přichází čas na tu nejnebezpečnější hru. Vydejte se do Leyawiinu, navštivte sídlo Blackwood Company a nechte se naverbovat. Zřízenec vás zavede do tělocvičny, kde už čekají další tři nováčci, s nimiž se máte vydat vyčistit vesnici Water’s Edge od skřetů. Nejprve však musíte vypít kouzelný nápoj zvaný Hist, z něhož Blackwood čerpá svou sílu. Ihned poté jste teleportováni do výše zmíněné vesnice, kde je potřeba pomoct kolegům ve vykosení skřetů. Jakmile budou všichni mrtví, dostanete rozkaz vyčistit přeživší uvnitř domů, což také učiníte. Když budou mrtví úplně všichni, ocitnete se u Oreyna doma, kde v rámci dialogu zjistíte, že vás našli ležet na ulici a odvedli do Chorrolu. Povyprávíte o tom co se stalo ve Water’s Edge a když vás tam Oreyn pošle na obhlídku, zjistíte, že jste ve skutečnosti zabili hromadu nevinných lidí, jenže pod vlivem halucinogenního Histu jste o tom neměli tušení.

The Hist (Chorrol)

Teď když je celá pravda venku, nezbývá než zlikvidovat zdroj všeho zla – strom Hist, který se nějak podařilo propašovat z Argonianské země do Cyrrodilu. Vraťte se do sídla Blackwood Company, kde budete ihned po vstupu fyzicky napadeni. Zabijte všechny zmetky, z těla Ja Fazira seberte klíč od jednoho z hořejších pokojů, tam zabte zástupce vůdce, jeho klíčem odemkněte pokoj samotného vůdce, pošlete ho za podřízenými a z mrtvoly seberte klíč od sklepa, kde vás čekají ještě dva bojechtiví argoniani a zničení stromu. Na stole se válí dvě roury, seberte je a použijte u dvou motorů po stranách stromu, čímž způsobíte požár, všechno zničíte, a nebezpeční bude zažehnáno. Čas vrátit se do Chorrolu.
Oreyn je velmi potěšen vaším úspěchem, a pošle vás za velmistryní, která vás jmenuje vůdcem Fighters Guild. Než ale nastoupíte do funkce, musíte si ještě zvolit svého zástupce, a kdo by se pro tuto funkci hodil lépe, než Oreyn? Jděte se ho zeptat co na to říká a až přijme, udělte mu jeden z nabídnutých rozkazů. Jakožto vůdce cechu máte nárok na měsíční podíl z výdělku, který činí 10 tisíc septimů a občas nějaký ten kouzelný předmět. Pokud Oreynovi přikážete verbovat nové členy, bude se sypat víc magických věcí, zatímco více kontraktů znamená víc peněz.

MAGES GUILD

Jak se stát členem: navštivte sídlo cechu v libovolném městě, promluvte s patřičnou osobou a nechte se naverbovat. Abyste se stali plnohodnotnými členy s přístupem do Arcane University, potřebujete doporučení od představitelů všech městských cechů, o čemž bude řeč v následujících questech.
Co dělat při vyhazovu: pakliže porušíte cechovní pravidla (stejné jako jinde: nekrást od ostatních členů, nezabíjet ostatní členy...) poprvé, napravíte to nasbíráním dvaceti kousků Dragon tongue nebo dvaceti Redwort. Při druhém průšvihu to bude dvacet Vampire dust nebo dvacet Daedra heart. Porušíte-li cechovní pravidla potřetí... však to znáte.

Anvil Reccomendation (Carahil)

Obchodníci cestující po Zlaté cestě byli nalezeni mrtví a cech má podezření, že za to může zběhlý čaroděj. Vyšlou vás do Brinna Cross Inn, kde se máte setkat s Arielle Jurard. Ta vám poručí, abyste si pronajali pokoj a nahlásili se jako obchodníci. Jakmile se ubytujete, přijde za vámi a vysvětlí, že jste v podstatě volavka. Ráno se máte vydat po cestě na východ s tím, že ona a ještě jeden battlemage vás budou z dálky sledovat. Po chvilce chůze zjistíte, že vás někdo sleduje (nesmíte jít moc rychle, aby vám zločinec stačil :D). Nechte se dohnat a dotyčný, respektive dotyčná kterou jste viděli už večer v hospodě, vás napadne. Během chvíle přiběhnou i vaši kolegové, společnými silami zlikvidujte zločince a hlaste se v Anvilu pro doporučení.

Skingrad Reccomendation (Adrienne Berene)

Adrienne by potřebovala mluvit s Erthorem a vrátit nějaké poznámky co mu půjčila, jenže ho už dlouho nikdo neviděl. Silinus Vassinus vám řekne, že Erthor měl průser se summonovacím kouzlem a bylo mu zakázáno trénovat v budově cechu, pročež si zřídil zkušebnu v Bleak Flats Cave a občas do cechu zajde na pokec, ale už dlouho se neukázal. Druja vám dále řekne, že s tou jeskyní to byl nápad Berene a označí jí na mapě. Promluvte ještě s Berene, aby vás naučila kouzlo Weak Fireball, a vydejte se na cestu. V jeskyni musíte zabít všechny nemrtvé, které se Erthorovi podařilo přivolat, aby se přestal bát a vrátil se do města. Následujte ho, shrábněte doporučení a je to.

Chorrol Reccomendation (Teekeeus)

Tento quest je trochu komplikovaný a zdlouhavý, pokud ho však splníte na 100%, čeká vás tučná odměna.
Do města přicestovala jistá Earana, členka cechu se kterou měl Teekeeus v minulosti konflikt a nemají se zrovna v lásce. Je z jejího příjezdu značně nervózní a tuší, že Earana pije nějaké kukle, takže vás pošle na výzvědy. Dotyčnou najdete na náměstí přímo před gildou nebo v Grey Mare Inn, kde se ubytovala. Pakliže se vyhnete všem zmínkám o Teekeeusovi, Earana vám prozradí, že shání knihu Fingers of The Mountain, nacházející se vysoko v horách, na místě zvaném Cloud Top, a máte-li zájem, zadá vám quest abyste pro ní zašli. Přijměte to, vydejte se do hor a najděte knížku na těle spálené mrtvoly u rozbitého sloupu.

Střet zájmů
Teď vás čeká rozhodnutí, komu z těch dvou předmět odevzdat. Pakliže ho dáte Teekeeusovi, napíše vám doporučení, zatímco z Earany se vysype hmotná odměna a zadání dalšího, pro vás velice přínosného úkolu Nejlepší volbou je uspokojit oba. Jak? Velice jednoduše: předejte knihu jednomu z nich a následně jí ukradněte. Earana jí má v hotelovém pokoji, zatímco Teekeeus v pracovním stole ve své kanceláři.

Fingers of The Mountain
Sežeňte si libovolné kouzlo se Shock damage (stačí svitek, koupíte v cechu) a jeden Welkynd stone, to je takový ten modrozelený kámen co se jich spousta válí v Ayleidských ruinách a dobíjí manu. S těmito předměty se vraťte na Cloud Top a zakouzlete shock damage na rozbitý sloup. Dostanete švestku elektrickým proudem a naučíte se velice silné elektrické kouzlo.

Bruma Reccomendation (Jeanne Frasoric)

J’skar zmizel. Musíte ho najít. Zvyšte si u kolegy Valonara oblíbenost nad 70% a prozradí vám, že jejich šéfka Jeanne je naprosto neschopná, nikdo jí nerespektuje a všichni si z ní dělají srandu. To je i důvod, proč se J’skar nechal zneviditelnit. Teď máte dvě možnosti: buďto přistoupíte na výměnný obchod, tedy že ukradnete Manual of Spellcraft z Jeanniny kanceláře a předáte ho Valonarovi, nebo zakouzlíte Detect Life, čímž J’skara naprosto v pohodě lokalizujete, a použitím Dispel ho zviditelníte.

Cheydinhal Reccomendation (Falcar)

Studna. Ne, není to případ majora Zemana, ale nejzajímavější (aspoň pro mě) doporučovací quest. Jeden mrtvý v tom nicméně plave taky.
Falcar vás požádá, abyste hupsli do studny za barákem a našli Ring of Burden, který se tam dostal nešťastnou náhodou. Než se do toho pustíte, jděte za Deetsan (až nebude Falcar nablízku), která vám řekne dost závažné věci a naučí kouzlo odlehčení a dýchání pod vodou. Teď už můžete skočit do studny, ale ještě předtím vyházejte všechny věci z inventáře, ať jste co nejlehčí. Ve vodě najdete mrtvého učedníka a na jeho těle onen prsten, který vám přitíží o 200 bodů. Vraťte se do baráku a zjistíte, že Falcar zmizel. Promluvte si s Deetsan, prsten někam odložte a jděte probledat Falcarův pokoj. Musíte najít dva Black Soul Gemy a ukázat je Deetsan, aby vám napsala doporučení.

Bravil Reccomendation (Kud-Ei)

Krádež z neopětované lásky. To je romantičtější než vražda z vášně... Varon Vamori ukradl kouzelnou hůl své kolegyni Ardaline a pokud si u něj zvýšíte oblíbenost nad 65, řekne vám proč – protože jí miluje a ona jej směle ignoruje. Taky vám řekne, že už u sebe hůl nemá, protože jí prodal svému kamarádovi z Imperial City Sorisovi Arenim. Navštivte dotyčného a opět se zvýšenou oblíbeností od něj buďto hůl odkupte za 200 zlatých, nebo pokecejte s jeho manželkou a na základě získaných informací jí ukradněte. Vrácením původní majitelce je vše vyřešeno.

Leyawiin Reccomendation (Dagail)

Dagail mluví nesmysly. Promluvte si radši s Agatou, jež vám vysvětlí, že Dagail má schopnost věštit, ovšem bez svého amuletu Seer’s Stone Amulet, který nedávno ztratila, nedokáže své vize kontrolovat. Všichni členové gildy vás odkážou na Kalthara, ten vám však nic neřekne, dokud vás nebude mít pořádně rád. Zvyšte si tedy oblíbenost a na základě toho co se dozvíte si znovu promluvte s Agatou a pak s Dagail, jež na vás vyžbleptne nějakou věštbu a v mapě se označí Fort Bueblood, kde je pohřben její otec. Vydejte se tam, najděte otcovu rakev (je dobře střežená) a seberte z ní věštecký amulet. V tu chvíli se objeví Kalthar a všechno je jasné – to on sebral Seer’s Stone, aby Dagail dovedl k nepříčetnosti a mohl jí zasednout místo. Zabte ho, vraťte se do cechu a máte doporučení.

Máte-li splněna všechna doporučení, získáváte přístup do Arcane University a další questy vám budou zadávat místní: funkcionář Raminus Polus a po něm arcimág Hannibal Traven.

A Mage’s Staff (Raminus Polus)

Abyste se stali mágem se vším všudy, potřebujete magickou hůl. Raminus vás pošle do Wellspring Cave, na pobřeží východně od Imperial City, kde roste speciální dřevo na fofrklacky. Místo bohužel obsadili necromanceři a zabili mágy starající se o stromy, takže je jasné co máte dělat: všechny zmetky pozabíjet. Krom toho prošacujte těla obou mrtvých mágů, projděte jeskyní až ke druhému východu, vedoucímu na malé prostranství s truhlou, ve které najdete požadované dřevo. S kořistí se hlaste u Raminuse, řekněte mu co jste našli a zajděte za Delmarem do enchantovací laboratoře, aby vám pomohl s výrobou magické hole.

Ulterior Motives (Raminus Polus)

Raminus vás pošle za hrabětem Skingradským pro nějakou knihu, ale na místě s vámi bude mluvit jen jeho sluha Hosidus, od něhož se dozvíte, že hrabě na vás bude čekat ve dvě v noci u Cursed Mine. Na místě najdete skupinku lidí, kteří na vás bezprostředně zaútočí. Je to Hosidus a jeho kamarádi necromanceři. Zabte je a vyčkejte příchodu hraběte, jenž vám vysvětlí, že vás musel použít jako volavku aby dokázal, že jeho sluha spolupracuje s temnou stranou. Vraťte se k Polusovi a quest je splněn.

Vahtacen’s Secret (Raminus Polus)

Polus vás pošle o patro výš za Irlavem Jarolem, ten zase do Ayleidské ruiny Vahtacen, kde na vás čeká argonianka Skaleel a ta vás pošle za kolegou Denelem, který vás pošle do... ale ne, to už by stačilo. Denel vám vysvětlí, že narazili na jakýsi bezpečnostní mechanismus a nemůžou pokračovat v průzkumu. Prohlédněte si čtyři tabulky v místnosti na konci chodby, vraťte se za Skaleel, vezměte si od ní knihu Ayleid Inscriptions and Their Translations, ze které se toho však moc nedozvíte. Vraťte se k Denelovi, ukažte mu knížku a společnými silami přeložte význam tabulek. Zjistíte, že každá z nich představuje zámek jenž lze otevřít určitým typem kouzla. Postupujte podle uvedené tabulky a odemknou se schody do další části ruiny. Na konci cesty najdete artefakt, helmu, kterou je potřeba donést Irlavovi a tím je quest splněn.
MAFRE = frost
MOLAG = fire
LORIA = damage magicka
SILA = fortify magicka

Necromancer’s Moon (Raminus Polus)

Raminus vás pošle za Tar-Meenou do Mystic Archives, abyste zjistili něco víc o černokněžnictví. Na Tar-Meenin příkaz si přečtěte knihu Necromancer’s Moon (leží na stole u dveří) a znovu jí prokecejte. Poté si knihu půjčte, jděte s ní za Polusem, následně za Bothiel a od ní už se dozvíte něco kloudného, v čem mimochodem figuruje i Falcar. Další cesta vede k jeskyni Dark Fissure Cave, kde mají dostaveníčku necromanceři. Budete-li mít štěstí, už z dálky uvidíte sloup světla vycházející z oltáře a jednoho maníka v róbě, jak si vyrábí Black Soul Gem. Pokud mít štěstí nebudete, musíte jít až k oltáři a aktivovat ho, abyste zmíněný Soul Gem našli uvnitř. Tak či tak se vám to zapíše do deníku a vy se můžete vrátit na univerzitu (do jeskyně chodit nemusíte). Na oltáři si můžete sami vyrobit Black Soul Gem, viz. postup na začátku návodu.

Liberation or Apprehension (Hannibal Traven)

Cech má mezi necromancery nastrčeného špeha jménem Mucianus Allias, ale už dlouho se neohlásil, takže má arcimág strach jestli se mu něco nestalo a pošle vás za ním. Odcestujte do Neyond Twill, kde už na vás čeká skupina bojových mágů, aby vám pomohla dostat se dovnitř. Všichni umřou, jen vy se prosekáte skrz zástupy černokněžníků až na konec ruiny, kde vám Mariette Riedle řekne, že Mucianuse potrestali a zaútočí na vás. Zabte jí, najděte spínač a otevřete si dveře do tajné místnosti, kde postává zombík jménem Mucianus Allias... Nemusíte ho zabíjet, stačí když vše nahlásíte Travenovi a je to.

Information at a Price (Hannibal Traven)

Hrabě Skingradský pro vás má nějaké info, než vám je však sdělí, chce abyste pro něj udělali jednu prácičku. Do jeskyně Bloodcrust hnedka za městem se přistěhovala skupina upírů, a jako by to nestačilo, přitáhli sebou i lovce upírů, kteří jsou pro změnu nakýblováni v hospodě Two Sisters Lodge. Musíte se zbavit obou skupin, k čemuž vedou dvě cesty. Pokud si nechce špinit ruce, zajděte za Eridorem, vůdcem lovců, a řekněte mu kde se upíři skrývají. Během čtyřiadvaceti hodin se vám do deníku napíše, že upíři jsou minulost a lovci při tom zemřeli. Druhá možnost je, že nemrtvé sami zlikvidujete, z jednoho z nich vezmete vampire dust (musí být právě z této jeskyně) a ukážete ho Eridorovi se slovy, že jste se o problém postarali sami. On sice bude mrmlat něco o zasraných amatérech, ale město nakonec opustí. Pak už nezbývá než znovu zajít za Hassildorem, od něhož se dozvíte, že do Cyrrodilu přicestoval král černokněžníků Mannimarco, což pro Travena bude velmi nepříjemná novina.

A Plot Revealed (Hannibal Traven)

Brumská pobočka o sobě už dlouho nedala vědět, takže vás poslali to prověřit. Na místě zjistíte, že barák je v plamenech a navíc plný nemrtvých. Prosekejte se do druhého patra, zabte poslední živou necromantku a v tu chvíli se zjeví J’skar, který byl do té doby neviditelný. Řekne vám, že viděl Mannimarca jak vysává duše mrtvých mágů. Informujte Travena.

The Bloodworm’s Helm And The Necromancer’s Amulet (Hannibal Traven)

Z univerzity zmizely dva mocné artefakty a Traven vás pošle je znovu získat.
Bloodworm’s Helm sebral Irlav Jarol a odjel s ním do Fort Teleman. Prosekejte si cestu skrz dungeon a najdete mrtvého Irlava. Seberte mu helmu a hurá pro druhý kousek.
Necromancer’s Amulet pro změnu sebrala Caranya a zmizela s ním ve Fort Ontus. Kromě ní tam je spousta dalších mágů, všichni oblečení v černokněžnickém. Nenechte se zmást jejich zdánlivou přívětivostí, až zabijete Caranyu a seberete jí amulet, jenž chtěla předat samotnému Mannimarcovi, všichni ostatní po vás půjdou.
Získané artefakty vraťte Travenovi a je to.

Ambush (Hannibal Traven)

Traven vás pošle do Ayliedské ruiny Silorn, kde se máte zmocnit unikátního Black Soul Gemu. Před ruinou na vás čekají tři bojoví mágové, kteří vám pomůžou v boji. Pokecejte s jejich šéfkou Thalfin a následně i s ostatními, abyste zjistili čím se specializují a podle toho je mohli rozestavit na bitevní pole. Jakmile budete hotovi, chvíli čekejte a sledujte vchod do ruiny. Za chvíli vyjde Falcar a ponese kýžený Soul Gem. Chcete-li ho zabít dřív než uteče zpátky dovnitř, použijte kouzlo Paralyze nebo Burden aby se nemohl hýbat. Pokud uteče dovnitř, musíte se prosekat celou ruinou až na konec. Jakmile získáte Soul Gem, vraťte se k Travenovi a něco uvidíte...

Confront The King (Hannibal Traven)

Traven se obětoval a nechal se vcucnout do unikátního Soul Gemu, aby vás ochránil při boji s Mannimarcem. Toho najdete v Echo Cave, poblíž Brumy. Dovnitř se dostanete jen přes mrtvolu dveřníka, což vám sám ochotně sdělí a umožní. Prosekejte se jeskyní napěchovanou nemrtvými a černokněžníky, abyste konečně stanuli před samotným králem necromancerů. Bitka bude trochu tužší, ale dá se to v pohodě zvládnout. Z mrtvého zmetka seberte hromadu pokladů, vraťte se na univerzitu a je z vás arcimág. V komnatě máte soukromé zařízení na enchantování předmětů, magickou truhlu typu ubrousku prostři se (vložíte ingredienci a za 24 hodin se zmnohonásobí), a další serepetičky. Po univerzitě se teď poflakuje spousta nováčků, kteří s vámi ochotně půjdou do boje.

May The Best Thief Win (Armand)

Abyste se stali členy, musíte složit přijímací zkoušku. Kromě vás jsou tu další dva uchazeči, Amusei a Methrendel, a Armand se rozhodl uspořádat mezi vámi soutěž. Musíte mu donést deník Amantia Alecta. Sotva opustíte dialogové okno, ostatní dva účastníci se rozběhnou pryč, vy však nikam nespěchejte a v klidu si promluvte s opodál ležícím žebrákem. Úplatkem z něj dostaňte informaci, kde Amantius bydlí, načež se tam přesuňte, nejlépe fast-travelem, najděte jeho dům, vloupejte se dovnitř a ukradněte deník. Pokud byste to nestihli a Methrendel vám ho vyfoukla, máte ještě šanci ho ukrást z jejího domu. Ten se nachází v chudinské části Waterfront, tedy přímo tam, kde jste měli schůzku s Armandem, a od šesti večer je prázdný. Deník musíte ukrást ještě tentýž den, jinak ho Methrendel v noci odevzdá.
Pokud byste ani tohle nestihli, tak se na celý Oblivion radši vykašlete... nebo zkuste ještě třetí šanci, ukrást jeden meč z prodejny Fighting Chance v Market District, ovšem stále za asistence Methrendel.

Indipendent Thievery (Armand)

Jakožto zloděj musíte celkem pochopitelně krást a získané věci náležitě zpeněžit. Jediní, kdo od vás kradené zboží koupí, jsou cechovní překupníci, takzvaní Fences. Prvním z nich je Ongar a najdete ho v Brumě, kde tráví dny doma v posteli a noci v hospodě u Olava. Před každým novým questem musíte prodat zboží v určité hodnotě, jinak se s vámi zaměstnavatel nebude bavit, a Indipendent thievery skončí teprve tehdy, když se stanete gildmasterem.

Untaxing The Poor (Armand)

Kapitán stráží Hieronymus Lex porušil letité nepsané pravidlo, že od chudých se nevybírají daně, a Gray Fox se rozhodl mu dát za vyučenou. Svěřil vám proto úkol, abyste vybrané peníze ukradli i se záznamem od výběrčího. Zeptejte se žebráka (podplatit) kudy kam, přesuňte se do Temple District a najděte South Watchtower, kde má Lex kancelář. Hemží se to tu vojáky, takže je dobré použít nějaké ty serepetičky na neviditelnost a dobře si vše načasovat. Dostaňte se po žebříku do třetího patra, odemkněte stůl, seberte peníze i výpis o platbách a hlaste se u Armanda.

The Elven Maiden (Armand)

Armand vám poručí ukrást bystu hraběnky z Cheydinhalu, která se nachází v hrobce pod kostelem Chapel of Arkay. Zajeďte tam, vlezte do podzemí, vyčkejte až hlídkující stráž půjde do chodby vpravo, rychle se vpližte do té nalevo a seberte bystu. Nesahejte na nic jiného, ať nepřivoláte ducha, a zmizte odsud.
Po návratu do Imperial City zjistíte, že Lex se naštval a uspořádal hon na zloděje, proto je Waterfront příliš horká oblast a Armand se v noci neobjeví. Zeptejte se ostatních zlodějů jestli nevědí něco bližšího a dozvíte se, že vás hledá Methrendel. Posečkejte maličko, zmíněná osoba vás osloví, vysvětlí co se stalo a navrhne řešení. Problém je v tom, že v cechu je nastrčená krysa, a ta krysa se jmenuje Myvrynra. Methrendel navrhne, abyste se vloupali do jejího domu (jedna z chatrčí ve Waterfront), nastrčili tam odcizenou bystu a naprášili Lexovi, že zlodějkou je Myvrynra. Najděte příslušný dům, počkejte na vhodnou chvíli, vypáčte zámek, strčte předmět doličný do příslušné skříně a řekněte Lexovi, aby se tam šel podívat (musí vás mít rád aspoň na 70%, jinak nepůjde). Uvnitř budete svědky zatčení špiónky, situace se uklidní a Armand se v noci objeví na obvyklém místě.

Armand už pro vás nemá žádnou práci, dalším kontaktem bude khajiitka Skrivva, která bydlí v Bravilu.

Ahdarji’s Heirloom (Skrivva)

V Leyawiinu žije vdova, které někdo ukradl rodinný prsten, památku po zesnulém manželovi, a chce ho zpět. V tomto questu vám hodně pomohou žebráci, od nichž se nejdřív dozvíte, kde přesně Ahdarji bydlí, po pokecu s ní vám pak žebrák (nebo podplacená stráž) vyklopí, že prsten ukradl Amusei, jehož znáte z prvního questu, a že momentálně hnije ve vězení za vydírání hraběnky. Zajděte tedy do vězení, kde buďto podplaťte strážného nebo mu ukradněte klíč, a pokecejte s Amusejem. Ten vám výměnou za šperhák vyklopí, že původní majitelka prstenu je hraběnka, on jí ho ukradl a chtěl ho prodat Ahdarjinému manželovi, ten to však odmítl, protože zboží bylo příliš horké. Rozhodl se tedy hraběnku vydírat a proto skončil v díře. Na vás tedy je, abyste se vloupali do hraběnčiny ložnice.
Jděte si zase pokecat se žebrákem, zvyšte si oblíbenost na maximum a dozvíte se, že v hradě je kontaktní osoba, se kterou po osmé večer můžete prokonzultovat situaci. Navštivte jí v jídelně, opět si zvyšte oblíbenost a rázem budete chytřejší o hraběnčin harmonogram a o veledůležitou informaci, že do její ložnice vede tajná chodba přes soukromou mučírnu. Najděte hradní sklad (jsou to dveře napravo od trůnu), dole v jednom otevřeném sudu najděte páku a otevřete si cestu, která vede až k prstenu. Jakmile ho budete mít, vraťte se za Ahdarji, pak za Skrivvou a máte to.

Misdirection (Skrivva)

Hieronymus Lex si nechce dát říct a pořád prudí ve Waterfront. Tentokrát si vypůjčil stráže z celého města a pořádá masivní blokádu. Poptejte se žebráků, abyste zjistili kde se skrývá Methrendel (Amnis’s House – Talos Plaza) a od ní pak dostanete další instrukce. Plán je takový, že pět zlodějů současně provede pět velkých čórek po celém městě, čímž Lexe donutí ukončit akci ve Waterfront a vrátit se k normální práci. Na vás je krádež magického fofrklacku Hrormir’s Staff, patřícího samotnému arcimágovi. Není to nic těžkého, prostě jděte do Arcane University a v noci, kdy tam nikdo není, se dostaňte do arcimágova pokoje, seberte hůl a jako bonus nechte v jedné ze skříněk vzkaz od Gray Foxe. Až to uděláte, vraťte se za Methrendel, která vás pošle na výzvědy. Najděte Lexe, dostaňte se dost blízko abyste slyšeli co povídá, samozřejmě aniž by o vás věděl, a čekejte. Po chvíli se zjeví Dremora, předá mu vzkaz a zase zmizí. Lex si dopis přečte, zahodí ho a odejde, což je chvíle pro vás. Ze zmačkaného papíru zjistíte, že mu univerzita pohrozila a že to zabralo, protože blokáda Waterfrontu je u konce. Řekněte to Methrendel a ta vám zadá poslední úkol – vrátit hůl. Jelikož je teď univerzita dobře střežená, musíte to udělat jinak: najděte Ontus Vanin’s house, hůl vložte do magické truhly uvnitř, pak zajděte naposled pokecat s Methrendel a hurá za Skrivvou.

Lost Histories (Skrivva)

Jeden kolega, Theranis, dostal za úkol ukrást knihu The Lost Histories of Tamriel ze Skingradského hradu, jenže o sobě už dlouho nedal vědět. Zajeďte do Skingradu a od prvního žebráka se dozvíte, že Theranise zatkli, když se ožral v hospodě a vykřikoval o své krádeži na celý lokál. Musíte se tedy dostat do vězení, abyste se dozvěděli víc. Dojděte do hradu, najděte orka jménem Shum gro-Yarug (měl by stát na nádvoří) a nechte se zaměstnat jako krmič vězňů. S miskou žrádla se bez problému dostanete okolo strážného a budete moct pokecat s prvním vězněm, kterého potkáte. Dozvíte se, že Theranise odvlekla jakási Pale Lady a že už se nevrátil. Všimněte si krvavých stop vedoucích na konec chodby, kde najednou končí. Je zde tajný mechanismus, svíčka s nápisem „strange candle“, která otevře tajnou chodbu. O kus dál si tento trik zopakujte a dostanete se do uzavřené kobky, kde na vás zaútočí zmíněna Pale Lady, což je prachobyčejná upírka. Zabijte ji a prohledejte místnost. Na zemi najdete mrtvého Theranise a v kleci starého známého Amuseje, který vám řekne víc, ale jedině když ho dostanete ven (zdá se, že už to bere jako sport). Přes vězení to nezkoušejte, stráž je těžké obejít, mnohem lepší je projít přes soukromé prostory hradu, jimiž se bez problémů vyplížíte ven. Amuseje musíte dostat přes most a dolů z kopce, aby vám řekl kde je knížka schovaná. Pak už jen stačí si jí vyzvednout a hlásit se u Skrivvy.

Taking Care of Lex (Skrivva)

Nastal čas nadobro se Lexe zbavit, a právě se k tomu naskytla skvělá příležitost. Skrivva vám vysvětlí, že hraběnka z Anvilu hledá nového kapitána stráží a má několik kandidátů včetně Lexe. Vaším úkolem je zajistit, aby si vybrala právě jeho. Odcestujte do Anvilu, vyslechněte žebráka a dozvíte se, že cech má v hradě spojence, respektive člena. Je jím kovář Orimm a ukáže vám tajnou chodbu, vedoucí do soukromých prostor. Najděte pokoj hraběnčiny komorné (je to hned za rohem když vylezete z tajné chodby), ukradněte jí ze stolu dopis a dostaňte se z hradu ven. Teď je potřeba dopis zfalšovat, s čímž vám pomůže chlápek zvaný The Stranger, sídlící v opuštěném domě vedle Mages Guild. Bude vás to sice stát 500 septimů a 24 hodin času, práci však odvede skvěle. S falešným dopisem se vydejte do vězeňského districtu v Imperial City, pomocí kompasu a hromady paklíčů pronikněte do kanceláře kapitána císařské gardy a použijte pečeť, nacházející se přímo na stole. Hotový dopis předložte Anvilské hraběnce, která vás následně pověří předáním rozkazu o přeložení, takže zase zpátky do Imperial City, najít Lexe, předat mu vzkaz, a je hotovo. Teď už jen shrábnout odměnu u Skrivvy a máte to.

Skrivva už pro vás žádnou práci nemá, měl by vás však kontaktovat samotný Gray Fox. Vyčkejte maličko a Methrendel vám předá vzkaz, že se s ním máte sejít v Brumě, v Helvius Celiu’s house.

Turn a Blind Eye (Gray Fox)

Slušně pozdravte velmistra Cechu Zlodějů a naberte od něj první úkol – ukrást Savilla’s Stone. Jedná se o magický krystal, schovaný v chrámu vysoko v horách, kam chodí na odpočinek mniši co oslepli celoživotním čtením Elder Scrolls. Dostavte se do kláštera, najděte nějakého mnicha, zvyšte si oblíbenost na maximum a dozvíte se, že kámen je schovaný hluboko v podzemí, kam mají přístup jen slepí mniši, kteří ho hlídají. Jestliže vás dotyčný bude mít rád aspoň na 80%, odemkne katakomby, a pak už to bude jen na vás. Máte udělenou výjimku na zabíjení, protože mnichů je hodně a Gray Fox ten šutr prostě potřebuje, ale dá se to naprosto v pohodě udělat i bez násilí, stačí se plížit aby vás neslyšeli a vyhýbat se pastem. O pár pater níž už po vás půjdou nemrtví, takže se boji nevyhnete, a jakmile se přiblížíte k Savilla’s Stone, aktivuje se bezpečnostní mechanismus a začne pouštět ledové kouzlo. Zachovejte klid a buď pomocí plížení nebo telekineze se kamene zmocněte, aniž by vám hrozilo nějaké větší nebezpečí. Jakmile ho budete mít, odejděte nouzovým východem opodál a hlaste se u Lišáka.

Arrow of Extrication (Gray Fox)

Tentokrát vás bude kontaktovat Amusei, kterému se konečně povedlo dostat se do gildy. Fox na vás čeká v Chorrolu, v Malintur Ancrus’s house, a sdělí vám, že potřebuje unikátní šíp, jehož současným majitelem je Bravilský dvorní kouzelník Fathis Aren. Od žebráků a stráží se dozvíte, že Fathis sídlí ve věži jižně od města, která je zamčená a nedá se nijak otevřít. Dozvíte se také, že čaroděj používá tajnou chodbu spojující věž s jeho komnatami, a to je cesta, kterou využijete i vy. Způsoby jak se do ní dostat jsou dva. Těžko říct, který je složitější. Buďto si zaplavete ve vodách východně od města, kde je jeskyně ústící ve zmíněné chodbě, nebo se vetřete do hradu, najdete Fathisovu komnatu, a tajnou chodbu si prostě otevřete kamenným sloupkem u výklenku naproti dveřím. Jakmile budete uvnitř, můžete beztrestně vraždit, není to však zapotřebí. Propližte se kolem hlídkující dremory, otevřete mříž přímo před vámi, projděte zatopenou jeskyní, ignorujte dveře nalevo, hupsněte do vody, dávejte pozor na obřího slaughterfishe a aniž byste doplavali až na dno, kde je popisovaná jeskyně ústící do moře, najděte další tajnou cestičku. Odtud už se bez problému dostanete až do věže, kde Fathise střeží hromada daeder, ale stačí se kolem nich prosmýknout, dojít do laboratoře, vykrást tu správnou truhlu a zdrhnout.

Boots of Springheel Jak (Gray Fox)

Fox čeká v Gandrhel’s house v Cheydinhalu a chce po vás, abyste získali speciální boty, jejichž majitel byl pohřben obutý... Jediný žijící příbuzný je jakýsi Jakben, o němž se od žebráků dozvíte, že žije v Imperial City Talos Plaza district. Navštivte ho, vloupejte se do druhého patra a uvidíte, jak je před vámi podělaný strachy. Když se zeptáte na ožehavé botní téma, předá vám klíč od hrobky, kam se dostanete přes sklep, a sdělí, že jeho předek je pohřbený právě tam. Sejděte tedy dolů a připravte se na pořádnou bitku. Nejprve na vás zaútočí smečka nemrtvých a upírů, pak zjistíte že boty tam nejsou, načež najdete Jakův deník, po jehož přečtení je všechno jasné – Jak a Jakben jsou tatáž osoba, respektive tentýž upír, boty mají na sobě a právě na vás útočí...

The Ultimate Heist (Gray Fox)

Poslední veliký úkol je tu! Amusei vám sdělí místo srazu s Gray Foxem – Othrel’s house v Elven Garden District, a vy se budete moct jen podivovat nad šéfovým velkolepým plánem, jak ukrást jeden ze svitků Elder Scrolls přímo z imperiálního paláce! Jelikož jde o velice dlouhý a složitý úkol, sepsal vám instrukce do jednoho svazku a strčil do inventáře. My na to půjdeme postupně. Poznámka na závěr: pro tento quest neplatí zákaz zabíjení, ale kromě tuny nemrtvých, s nimiž to po dobrém nejde, se to dá bez problémů zvládnout nenásilnou formou.

Glass of Time
Jděte do imperiálního paláce, dejte se doleva, na konci chodby počkejte až bude bezpečno, vypáčte dveře a pronikněte do skladiště. Tady dejte pozor na několik stráží a aktivujte obří přesýpačky na druhé straně místnosti, načež se vraťte na ulici.

Sewers
V City Arboretum najděte mříž od kanálu a sestupte do stok. Postupujte podle kompasu, likvidujte všudypřítomné krysy, kraby a upíry, a po dlouhé cestě dojdete do kulaté místnosti s poklopem vedoucím do další části stok. Odemkněte si klíčem od Foxe a pokračujte až k napůl zazděným dveřím označeným jako strange door. To je vstup na Starou cestu.

The Old Way
Obrovská hrobka plná nemrtvých a dveří. Najděte si cestu skrz (těžko se to popisuje), kompas vám budiž nápomocen, a co nevidět se dostanete do katakomb (ne, že by hrobka plná koster nebyla katakomba...).

The Lost Catacombs
Dlouhá série jeskyní a Ayleidských ruin, na jejímž konci jsou zamčená vrata a po stranách napůl vysunuté schodiště. Nasaďte si „boty ze Springheeldu“, které silně zlepšují Acrobatics, vyskočte na ochoz a aktivací tlačítka otevřete bránu, vedoucí do další sekce.

Hall of Epochs
Jste ve veliké síni se sochou na konci. Právě sem je potřeba střelit Arrow of Extrication, který funguje jako klíč, ale nejdřív si musíte připravit palebnou pozici. Najděte tlačítko, kterým otevřete místnost napravo od vchodu, a tudy pokračujte rovnou za nosem až do další sekce. Po dlouhé cestě najdete za oltářem schované tlačítko – stiskněte ho a vraťte se do síně se sochou. Dvě veliké stěny teď budou pryč a vy budete mít přístup na můstek s nášlapným tlačítkem uprostřed. Stoupněte na něj, socha se otočí a deník vás upozorní, že přišla chvíle pro vystřelení šípu. Zároveň celkem chytře doporučí, abyste si to nejdřív vyzkoušeli nanečisto jiným typem šípu, a samozřejmě si hru uložte. Jakmile se trefíte do správné díry, socha se odsune a objeví se schody vedoucí přímo do paláce.

The Palace
Objevíte se v kasárnách, takže se chovejte slušně a mějte lehkou nohu, ať nevzbudíte vojáky. Vyjděte na chodbu, vypáčte pár zámků a po chvíli se octnete v palácové knihovně. Sejděte po schodech, na nikoho nemluvte, posaďte se na židli a čekejte, až slepý mudrc přinese svitek a naservíruje vám ho přímo pod nos. S kořistí se vraťte na chodbu a pokračujte směrem nahoru, až dojdete do pokoje kancléře Ocata (Chancellor Ocato). V krbu je propadlo, jímž se dostanete zpátky na Starou cestu, před jeho aktivací si však musíte nasadit Jakovy boty, protože to bude dlooooooouhá cesta směrem dolů.

Triumf
Pak už nezbývá než se hlásit u Foxe, který vás náležitě pochválí a zadá vám ještě jednu drobnou prácičku – zanést prstýnek hraběnce z Anvilu. Jakmile tak učiníte, dojde k překvapivému rozuzlení celé záležitosti a vy se stanete novým Gray Foxem.

DARK BROTHERHOOD

Jak se stát členem: musíte odkráglovat nevinného člověka. Nedoporučuji zabíjet náhodné chodce, obchodníky, stráže a podobně, může vám to ztížit pozdější hraní, případně zrušit nějaký quest. Mnohem lepší je k tomuto účelu použít některého z členů sekty Mythic Dawn, o nichž se více dozvíte v rámci příběhové linie, nebo se stát gladiátorem a v aréně zabít protivníka, případně zabořit svjů kyj do uctívačky nějaké daedrické svatyně (po splnění jejího úkolu). Jakmile bude dokonáno, stačí se někde vyspat a přijde za vámi Lucien Lachance, mluvčí cechu a zároveň verbíř nových členů. Vysvětlí vám o co kráčí a předá instrukce, jak se dostat mezi vrahy (viz. následující quest). Jako bonus dostanete rituální dýku. Pokud se vám Lucienův návrh příčí, stačí ho ignorovat a už nikdy o Cechu Vrahů neuslyšíte.
Co dělat při vyhazovu: pakliže zostudíte Matku Noci, zradíte Bratrstvo, okradete nebo zabijete jiného člena, máte padáka. Jediná možnost jak se dostat zpátky je jít spát. Ve spánku vás totiž navštíví silný duch, jehož je potřeba zabít. Pakliže uděláte druhý průšvih, přijde ještě silnější duch, a při třetí botě už máte smůlu.

A Knife in The Dark

Přijímací zkouška
Musíte zabít muže jménem Rufio v hospodě Inn of Ill Omen, nacházející se poblíž Bravilu. Zmíněný chlapík je starý, nemocný, a furt jenom spí, takže ho nebude žádná škoda a ani se nebude bránit. Chcete-li se pobavit skvělým fyzikálním modelem, připližte se ke spícímu Rufiovi, napřáhněte se vší silou ho majzněte. Sneak attack způsobí 6x damage škodu a chudák Rufio odletí přes celou místnost a rozplácne se o zeď :-)).

Dokončení přijímací zkoušky
Po vašem činu se někde (jinde než v Ill Omen) vyspěte a Lucien vás navštíví podruhé. Dostanete od něj adresu základny, zvané Sanctuary, kam je potřeba se dostavit pro dokončení přijetí. Nachází se v Cheydinhalu, konkrétně v opuštěném domě vedle kostela. Vejděte dovnitř, vypáčte zámek, projděte sklepem a u tajemných dveří řekněte heslo, které znáte od Luciena: „Sanguine, my brother“. Uvnitř Sanctuary vás přivítá argonianka Ocheeva¸ seznámí vás s podmínkami společenství, předá bratrský stejnokroj a odkáže vás na Vincenta Valtieriho, jenž vám bude zadávat první úkoly a zároveň vysvětlí, že za splnění questu podle určitých parametrů získáte bonus.

A Watery Grave (Valtieri)

Musíte zabít kapitána pirátské lodi kotvící v Imperial City Waterfront. Přímý vchod do podpalubí je střežen, takže máte dvě možnosti: buďto skočit z pevniny na balkón lodi a pak přímo do kapitánovy kajuty, nebo poslechnout Valtieriho, čili schovat se v bedně na konci doku a počkat, až vás piráti naloží. Pokud jste zvolili druhou možnost, potichu se dostaňte až ke kapitánovi a rychle ho zabte. Zbytek posádky bohužel uslyší hluk a půjde se podívat. takže rychle prohledejte místnost, seberte z mrtvoly klíč a utečte.

Accidents Happen (Valtieri)

Odcestujte do Brumy, najděte Baenlinův dům, vlezte padacími dveřmi do sklepa a nepozorovaně se vkraďte do druhého patra. Vpravo je pokoj sluhy Gromma a za postelí vchod do malého prostoru, kde mezi osmou a jedenáctou večer musíte uvolnit držáky, držící velkou jelení hlavu nad křeslem v obýváku. Jakmile to uděláte, hlava spadne, ehm, na hlavu pána domu a zabije ho tak, že to vypadá jako nehoda. Potichu se vytraťte a vraťte se na základnu. Pokud jste splnili bonus, tzn. zabili Baenlina výše zmíněným způsobem aniž vás někdo viděl, získáte dýku Daggerthorn.

Scheduled for Execution (Valtieri)

Úkolem je zabít vězně čekajícího na amnestii. Jak záhy zjistíte, jedná se o stejného člověka, co vám na začátku hry přál spoustu krásných věcí včetně skřipce. Inu, jak už jsem řekl, kdo se směje naposled... K jeho cele se dostanete stejnou cestou, jakou jste předtím utekli, tentokrát si však zahrajete na Garretta. Abyste totiž získali bonus, nesmíte nikoho zabít. S obětí můžete dobromyslně promluvit, ale taky nemusíte. Zabít ho lze na několik způsobů: lukem skrz mříže, kouzlem, nebo otevřít celu klíčem odcizeným strážnému a chlápka sejmout zblízka. Odměnou jsou speciální váhy, které vám posílí jednu vlastnost, bohužel však uberou dva body osobnosti.

The Assassinated Man (Valtieri)

Francois Motierre dluží hodně peněz, proto se rozhodl zosnovat vlastní smrt. Temné Bratrstvo však životy nedává, nýbrž bere, proto musel Motierre za sebe obětovat někoho jiného. Rozhodl se pro vlastní matku, chlapík jeden statečná...
Odcestujte do Chorrolu, vloupejte do Motierrova domu a promluvte s ním. V rychlosti zopakuje to, co už víte od Valtieriho: až dorazí konkurenční zabiják, píchněte Motierra dýkou se speciálním jedem, čímž vyvoláte stav zdánlivé smrti, a pak okamžitě utečte, aniž byste konkurentovi zkřivili vlásek. Podstatné je, aby viděl Motierrovu smrt. Počkejte za městem do půlnoci, pak navštivte kostel a probuďte ležícího Motierra. Dozvíte se, že jeho příbuzní se na tento čin koukají jako na znesvěcení smrti a budou vám chtít ublížit, takže se cestou ven musíte utkat se třemi zombíky. Jakmile budete venku, doprovoďte klienta do hospody a pak hurá pro odměnu, která je tentokrát víc než štědrá. Valtieri vám dokonce nabídne, že z vás udělá upíra, budete-li si to přát.

The Lonely Wanderer (Ocheeva)

Vražda altmerského feťáka jménem Faelian, žijícího v Imperial City, se musí obejít beze svědků, proto je potřeba si vyhlédnout správné místo. Od soukmenovců oběti se dozvíte, že bydlí se svou přítelkyní v hotelu Tiber Septim v Talos Plaza. Vydejte se tam, získejte od recepční klíč a v jednom z pokojů najděte nešťastnou ženu, která vám prozradí, že její muž bývá věčně na lovu Skoomy a když nějakou najde, zavře se v domě svého kamaráda a tam se pak společně sjíždějí. Najděte tedy Lorkmir’s House, počkejte až tam Faelian dorazí a zabijte ho. Bonus za tento úkol je velice kvalitní – silně očarovaný luk Shadowhunt.

Bad Medicine (Ocheeva)

Tentokrát je na mušce vojevůdce Roderick, momentálně podléhající zhoubné nemoci. Jeho jedinou zbraní je silný lék, což nahrává klientově požadavku, aby to vypadalo jako přirozená smrt. Vyfasujete láhev jedu, který je potřeba zaměnit za medicínu, aniž by vás při tom někdo viděl. Vydejte se do Fort Sutch, nasaďte si všechny plíživé a zneviditelňující předměty co máte, a dejte se do toho. Ocheeva vám vysvětlí, že by někde poblíž měl být tajný a nestřežený vchod, ale dá se to bez problémů zvládnout i přímou cestou. V centrální místnosti vyslechněte rozhovor dvou poddaných o Roderickově stavu a počkejte, až odejdou, načež pokračujte rovně přes most a chodbou dál. Někde nalevo je odbočka do Roderickovy ložnice, kde najdete i skříňku s léky. Vyměňte lahvičky a nenápadně se ztraťte. Jako bonus za tento úkol získáte magickou košili The Deceiver’s Finery.

Whodunnit? (Ocheeva)

Znáte povídku Deset malých černoušků? Jestli ano, tenhle úkol vám jí zaručeně připomene. Pět lidí se nechalo nalákat na hru o zlato, dali se zamknout v jednom Skingradském domě a naivně si myslí, že hledají bednu zvonivých dukátů, ve které se ukrývá i klíč od domu. Jen poslední soutěžící, jímž není nikdo jiný než vy, je obeznámen se všemi fakty: všichni zemřou, žádná bedna není a klíč máte vy. Abyste získali bonus, nesmí na vás padnout podezření. Chcete-li se chcete fakt dobře pobavit, věnujte se dialogům a poštvěte soutěžící proti sobě, aby se vykosili navzájem. Druhá možnost je počíhat si na jednotlivce, když budou o samotě. V tomto případě doporučuji důkladné zneviditelnění a přepadávání ze zálohy, případně ve spánku.

Permanent Retirement (Ocheeva)

Adamus Phillida, šéf imperiální legie a celoživotní pronásledovatel Temného Bratrstva, šel konečně na odpočinek. Bratrstvo rozhodlo, že se mu konečně pomstí, a vybralo si pro tento úkol právě vás. Musíte jet do Leyawiinu, kde Adamus bydlí, a ve správnou chvíli ho zasáhnout speciálním šípem. Problém je v tom, že šíp nepronikne brněním, jenž má oběť téměř neustále na sobě. Jsou dvě možnosti jak ho dostat. Jako každý smrtelník, i Adamus chodí v noci spát a svléká se při tom, bohužel ho však hlídá spousta vojáků. Mnohem lepší příležitost máte ve chvíli, kdy se stařík koupe v městském jezírku. Abyste získali bonus, musíte z jeho těla odejmout prst a strčit ho do pracovního stolu nového šéfa legie, nacházejícího se v Imperial City, ve vojenském kvartýru.

Of Secret And Shadow (Ocheeva)

Ocheeva vám předá vzkaz od Luciena, jenž chce abyste se s ním sešli ve Fort Farragut, východně od Cheydinhalu. Nechoďte dovnitř hlavním vchodem, ale najděte padací dveře v dutém stromu poblíž.

The Renegade Shadowscale (Teilnaava)

Tento úkol je v rámci DB nepovinný a nemusíte se o něm vůbec dozvědět, pokud nepromluvíte s argonianem zvaným Teilnaava. Ten po vás chce, abyste popravili kolegu Scar-Tail, jenž dezertoval a rozhodl se přestat vraždit. Najdete ho v bažině jihovýchodně od Leyawiinu, skoro u pobřeží, a máte dvě možnosti jak situaci vyřešit. Někdo už se Scar-Taila pokusil potrestat, a ačkoliv se mu to nepovedlo, dost ho oslabil. Scar tedy nabízí, abyste vyměnili jeho život za zlatý poklad ukrytý pod jedním kamenem poblíž tábora. Teilnaava sice požaduje důkaz argonianské srdce jako důkaz, ale proč si nevzít to patřící vašemu neúspěšnému předchůdci?

The Purification (Lucien)

Lucien vám sdělí šokující novinu – v Bratrstvu je Hranáč! Pardon, chtěl jsem říct krysa! Vedení nařídilo očistu Cheydinhalské základny, spočívající v likvidaci všech členů, a jelikož jste nováčky v oboru, nepatříte mezi podezřelé. Jako pomůcku dostanete otrávená jablka a svitek přivolávající Rufiova ducha. Jakým způsobem očistu provedete, je jen na vás, každopádně si můžete pomoct položením jablek a zabavením všech ostatních potravin. Než začnete vraždit, nezapomeňte promluvit s Teilnaavou, má pro vás bonusový úkol. Až bude hotovo, vraťte se za Lucienem, který vám daruje svého koně a předá instrukce na další práci. Odteďka pracujete přímo pro Černou Ruku a úkoly budete dostávat formou tajných vzkazů, schovaných na různých místech provincie.

Affairs of a Wizard (dead drop)

Musíte zabít velmi silného necromancera jménem Celedean, který se právě mění v liche, neboli nemrtvého necromancera. Jelikož je mnohem silnější než vy, rozhodně se nedoporučuje přímý střet. V jeho doupěti Leafrot Cave, nacházejícím se severně od Panther River, najdete deník a v něm informaci, že čaroděj se udržuje naživu pomocí magických hodin které zpomalují čas. Teď už stačí se k němu nepozorovaně připlížit a zmíněnou věc mu odebrat pickpocketem, což ho spolehlivě zabije.
Instrukce pro další úkol najdete v Chorrolu, v pytli v křoví vedle Velkého Dubu (Great Oak).

Next of Kin (dead drop)

Vaším úkolem je vyvraždit celou rodinu, matkou počínaje a čtyřmi potomky konče. Jelikož znáte jenom polohu matky, navštivte jí jako první. Bydlí na farmě Applewatch, západně od Brumy, a velice ochotně vám poví, kde její děti najít. Myslí si totiž, že jste od zásilkové služby a že po vás pošle dárečky. Zlikvidujte jí a navštivte všechny potomky, které lze vždy zabít beze svědků – kluky doma, první dceru ve druhém patře hospody v Leyawiinu a druhou v jeskyni poblíž Cheydinhalu, kde honí draky nebo co.
Instrukce na další úkol jsou ve studni na nádvoří hradu Skingrad.

Broken Vows (dead drop)

J’Ghasta je khajiitský mistr bojových umění, kterého musíte zabít v tajné místnosti jeho domu. Dostanete se tam padacími dveřmi za schodištěm, ale pozor, jsou maskované hromadou látek.
Instrukce pro další úkol najdete pod starým mostem, jihozápadně od Imperial City.

Final Justice (dead drop)

Shaleez je argonianský lovec a najdete ho ve Flooded Mine, severně od Bravilu. Mezi desátou večer a pátou ráno spí, takže si můžete usnadnit práci.
Instrukce pro další úkol najdete v rakvi před Fort Redman.

A Matter of Honor (dead drop)

Uvani je obchodník cestující mezi Leyawiinem a Bravilem. Můžete si na něj počíhat na cestě, ovšem pozor, je to mistr plížení a bojové magie, takže vás vždy zmerčí. Mnohem rafinovanější způsob je podstrčit mu medovinu, na kterou je alergický a zcela ho paralyzuje, nebo otrávené jablko. Nezapomeňte sebrat všechno ostatní jídlo, aby si vaší nástrahu vzal.
Instrukce pro další úkol jsou v Imperial City Market District, v dutém pařezu za prodejnou magických holí.

The Coldest Sleep (dead drop)

Havilstein Hoar-Blood je severský bojovník, momentálně žijící na vrcholu hory Gnoll. Je to silný protivník a pomáhá mu ochočený vlk, nicméně dá se v pohodě zabít jako všichni ostatní.

A Kiss Before Dying (dead drop)

Ungolim je elf každý večer se poctivě modlící u sochy štěstěny v Bravilu. Jelikož něco tuší, musíte se mít na pozoru. Nejlepší je ho dostat ze zálohy, případně se k němu připlížit a majznout po palici. Jakmile skoná, objeví se Lucien a naprosto nepochopitelně vás osočí, co že to pro všechny svaté daedry vyvádíte. Zdá se, že jste celou dobu plnili podvržené rozkazy a zabili většinu vysoce postavených členů Bratrstva, a Černá Ruka podezřívá Luciena ze zrady. Doporučí vám, abyste se na místě dalšího rozkazu schovali, počkali až přijde poslíček a pořádně ho zmáčkli. Vydejte se tedy do Anvilu, schovejte se v křoví u zdi blízko jezírka a počkejte.

Following a Lead

Jakmile se objeví mladý lesní elf, dostaňte z něj informaci, že mu práci zadal tajemný muž v kápi, žijící ve sklepení majáku. Na vrcholu majáku prokecejte správce a zopakováním své otázky z něj dostaňte klíč od sklepa. Uvnitř najdete deník vysvětlující zrádcovy pohnutky a hlavu jeho mrtvé matky. Seberte deník a vydejte se na místo schůzky, na farmu Applewatch. Uvnitř čeká překvapení – ostatní členové rady, přesvědčeni o Lucienově zradě, si s ním pohráli tak důkladně, že by ani řezník nepoznal o jaké zvíře se jedná. Vy však víte, že to ještě neskončilo. Pokecejte s Arquen o probuzení Matky Noci a odcestujte se zbytkem osazenstva do Bravilu.

Honor Thy Mother

Objevíte se před sochou Bravislké patronky štěstí a dočasně se nebudete moct hýbat. Arquen pronese básničku pro otevření tajného vchodu do kobky Matky Noci, uvnitř proběhne ještě jedna krátká scéna, a pak se jeden z členů rady rozmáchne mečem a začne vraždit. To je onen zrádce, a je opět na vás ho uzemnit. Jakmile to uděláte, promluví k vám Matka Noci osobně, pochválí vás za dobrou práci, vylepší Blade of Woe a pošle do Cheydinhalské základny, kde už zbývá jen promluvit s Arquen o tom, že jste se stali vůdcem Bratrstva a že pro vás má už jen bonusovou prácičku – jednou týdně zajít k soše Matky Noci, převzít od ní přáníčka vraždychtivých obyvatel a odevzdat je Arquen, která už zbytek zařídí a vy dostanete podíl ze zisku. Časem se Bratrstvo rozroste o nové členy a jeden z nich bude ochoten vás doprovázet.

Posledni komentare
12.03.2008 14:48:17: cawec jak se máte?smiley${1}

Azura

Požadovaný level: 2
Požadovaná oběť: glow dust (svítící prach z bludičky Will-o-Wisp)
Odměna: Azura’s Star – obnovitelný Grand Soul Gem známý již z Morrowindu.
Poloha: severně od Cheydinhal, severně od Lake Arrius (o místě se dozvíte v rámci dějové linie)
Řešení: Odevzdejte oběť buďto za soumraku, což je zhruba mezi 5:00 a 7:00 hodin večer, nebo při úsvitu, tedy mezi pátou a sedmou ranní, a dostanete za úkol zbavit trápení pět Azuřiných fanoušků. Tyto ovečky před časem v Gutted Mine, kousek na jihovýchod, zabily upíra, bohužel se však samy nakazily vampyrismem. Všechny je zabijte a vraťte se ke svatyni pro odměnu.

Boethia

Požadovaný level: 20
Požadovaná oběť: Daedra heart
Odměna: Goldbrand (velice silná katana s fire damage)
Poloha: vysoko v horách Valus Mountains, jihovýchodně od Cheydinhalu a přímo na sever od pramene Silverfish River.
Řešení: prostě se prosekejte všema deseti nepřáteli, které vám Boethia postaví do cesty. Pro aktivaci portálu je potřeba aktivovat jeho kamenný rám.

Clavicus Vile

Požadovaný level: 20
Požadovaná oběť: 500 zlatých
Odměna: Masque of Clavicus Vile (+20 Personality)
Poloha: Gold Road, cesta vedoucí z Imperial City do Skingradu, se na východním konci stáčí táhlým obloukem, na jehož jižním konci, resp. kus pod ním, je svatyně.
Řešení: Clavicus chce meč zvaný Umbra (ano, skutečně je to můj milovaný Umbra Sword z Morrowindu, tady je však posazen do temného příběhu). Po celou dobu vyšetřování k vám bude promlouvat Clavicusův pes ve snaze vás odradit od tohoto kšeftu, meč je totiž pro svého nositele velmi nebezpečný a zvíře se bojí o svého pána. Pátrání začíná ve vesničce Pell’s Gate, situované kousek jihovýchodně. Oslovte muže jménem Irroke The Wide a dozvíte se, že jeho učednice Lenwin kdysi našla Umbrův meč, jenž jí totálně pohltil a udělal z ní krvežíznivou vražedkyni. Současné zvěstí hovoří o tom, že se nachází v nedaleké Ayleidské ruině Vindasel. Můžete na ní zaútočit rovnou, vzhledem k její síle a momentu překvapení se to vyplatí, nebo se dát do řeči a zvolit jednu ze dvou možností: odejít či bojovat. Nezískáte-li meč nebo se rozhodnete si ho nechat, Clavicus bude prudit, ale nic závažného se nestane. Pokud mu ho dle dohody odevzdáte, shrábnete odměnu a quest normálně skončí.

Hermaeus Mora

Požadovaný level: 20
Požadovaná oběť: splnění všech ostatních svatyní, splnění hlavního questu Blood of The Daedra
Odměna: Oghma Infinium (výrazně zvýší level u vybraných skillů)
Poloha: vysoko v horách Jerall Mountains, v rohu mapy severně od Chorrolu a západně od Brumy. Ke svatyni vedou dvě cesty, jedna z východu a druhá ze západu. Obě však začínají téměř na stejném místě – ta první v buši kousíček severně od Sancre Tor (severně od Chorrolu, viz. hlavní quest Blood of The Divines), druhá východně od Ayleidské ruiny Nintendava, která je od Sancre Tor co by kamenem dohodil na severovýchod. Na východní cestu se lze napojit i od Brumy – vyjděte severní branou, dejte se doleva, bedlivě sledujte nepříliš zřetelnou silnici (je lepší cestovat ve dne), pokračujte na západ okolo Applewatch, po chvíli už bude silnice jasně definovaná. Projdete kolem Boreal Stone Cave, po chvíli minete odbočku na Echo Cave (vpravo) a co nevidět dojdete k dřevěnému mostu přes rokli. Tady se Brumská cesta napojuje na tu od Nintendavy. Zahněte doprava (na sever), pozor ať nepřehlédnete prudkou zatáčku doleva (hned za kusem skály) a pak už pokračujte jedinou možnou cestou až ke svatyni. Měli byste minout taky jednu bránu Oblivionu.
Řešení: po splnění všech daedrických questů si dejte šlofíka na navštíví vás posel Hermaeuse Mory, označí místo v mapě a sdělí vzkaz, že si s vámi dotyčná daedra přeje mluvit. Tento krok není nutný, ale pro lokalizaci místa je užitečný. Vzhled této daedry je vskutku kuriózní, neřku-li přímo blitiózní. Obrovský rozteklý krab bez hlavy, s odporným pupkem, čtyřmi klepety a podivnými svěšenými chapadly... no prostě princátko k pohledání. Ale k věci: dotyčný si přeje, abyste pochytali duše všech deseti Tamrielských ras, tzn. Bosmer (wood elf), Altmer (high-vznešený elf), Dunmer (dark elf), Redguard (černoch), Nord (skandinávec), Imperial (normální běloch), , Breton (Francouz), Ork (zelenáč), Khajiit (kočka), Argonian (ještěrka). K tomuto účelu vyfasujete speciální Soul Gem a kouzlo Mora’s Soultrap. Pokud jste již splnili většinu ostatních questů, není koho zabíjet, leda v řadách nevinných občanů. Zkuste honit bandity, prozkoumávat jeskyně a zříceniny, nebo se pusťte do uctivačů daeder. Mezi nimi velice rychle najdete všech deset ras a jejich likvidace nebude nijak obtížná, nehledě na to, že jejich smrt nikoho netrápí.

Hircine

Požadovaný level: 17
Požadovaná oběť: medvědí nebo vlčí kůže
Odměna: Savior’s Hide – lehká kožená zbroj s ochranou proti magii
Poloha: jděte přímo na jih od Arcane University, přeplavte vodu, přejděte silnici, ještě chvíli jděte a jste tam.
Řešení: Hircine po vás chce roh jednorožce, který se pase jihovýchodně od svatyně. Bohužel není sám, hlídají ho tři minotauři, ale dají se v klidu obejít. Zabte jednorožce a přineste Hircinovi roh. Máte-li kouzlo Charm, můžete se trochu vyblbnout – uklidněte jednorohé zvíře, nasedněte na něj a dejte si projížďku po Cyrrodilu. Lidi budou zírat, jako byste jeli ve Ferrari!

Malacath

Požadovaný level: 10
Požadovaná oběť: troll fat (trollí tuk)
Odměna: Volendrung – válečné kladivo s Drain Health a Paralyze.
Poloha: severo-severozápad od Anvilu, skoro u břehu kde ústí Brena River do moře, na sever od usedlosti Lorda Drada.
Řešení: Malacath zbožňuje zlobry, proto je právem naštvaný, že jich Lord Drad několik zajal a zotročil ve svém dolu. Navštivte otrokáře na jeho usedlosti a pobavte se buď s ním nebo s manželkou (záleží, jak dialog povedete a jestli se na vás pán naštve), abyste zjistili, že jeho důl Bleak Mine leží kousek na východ, co by kamenem dohodil od usedlosti. Uvnitř je menší armáda strážců, které můžete buďto zabít, nebo se kolem nich nepozorovaně proplížit, což není nic těžkého, a vypáčit zámky u všech zlobřích klecí. Následující řeže se vůbec nemusíte účastnit, a je jedno kdo všechno zemře, jen aby žádný zlobr nepadl vaší rukou.

Mephala

Požadovaný level: 15
Požadovaná oběť: nightshade
Odměna: Ebony Blade
Poloha: Heartlands, severovýchodně od Imperial City. Jděte po silnici vedoucí východně od Imperialu směrem na sever, tam kde se láme doleva pokračujte rovně divočinou a po chvíli najdete svatyni.
Řešení: mezi půlnocí a svítáním vám bohyně zadá nechutně zákeřný a intrikánský úkol – poštvat proti sobě dvě rodiny, nordskou a dunmerskou, harmonicky spolu žijící ve vesnici Bleaker’s Way. Máte zavraždit hlavy obou rodin a nastrčit ke každému z nich nějakou osobní věc patřící tomu druhému, aby to vypadalo že si šli vzájemně po krku. Od libovolného vesničana si zjistěte, že hledané osoby jsou Hrol Ulfgar a Nivan Dalvilu a během dne navštivte jejich obydlí. U Ulfgarů najdete na stolku u schodů na půdu rodinný prsten, zatímco v domě Dalvilů je napravo od dveří na stole položená rituální dýka. Obojí seberte, pak počkejte do večera, než se pánové vrátí ze šichty, zabijte je a do inventářů jim vložte předměty doličné. Jakmile bude dokonáno, zajděte do hospody a nabonzujte, že jste ty dva viděli jak se perou. Strhne se krvavá bitka, do které vy nesmíte zasahovat, jinak přijdete o odměnu od Mephaly. Na závěr si neodpustím úvahu o naprosté nesmyslnosti tohoto questu. Má to vypadat, že se ti dva zabili navzájem, což je ale nereálné, když každý leží na podlaze vlastního domu na opačném konci vesnice.

Meridia

Požadovaný level: 10
Požadovaná oběť: kus nemrtvé bytosti (mort flesh, bonemeal, ectoplasm...)
Odměna: Ring of Khajiiti – výborný prsten s Fortify Speed + 35% Chameleon
Poloha: vyjděte ze Skingradu západní branou a pokračujte přímkou na západ, okolo Cursed Mine. Svatyně je zhruba ve třetině vzdálenosti mezi Skingradem a Kvatchem.
Řešení: Meridia nenávidí nemrtvé i ty, kdo si s nimi zahrávají, pročež vás pošle do nedaleké Howling Cave vymítit bandu necromancerů. Kromě nich se to tam bude hemžit duchy, zombíky a kostrami, které však nemusíte nutně zabíjet. Doupě je ve druhé části jeskyně, za tajnými kamennými dveřmi. Kromě odměny od samotné daedry je tento quest extrémně výživný co se týče tekutin. Každý zabitý černokněžník vás nakrmí několika desítkami léčivých a Restore Magicka lektvarů (takže si udělejte místo v inventáři).

Molag Bal

Požadovaný level: 17
Požadovaná oběť: kůže horského lva (Mountain Lion pelt)
Odměna: Mace of Molag Bal – snižuje nepříteli Strength a Magicka o pět bodů.
Poloha: ve styčném bodě mezi Imperial City, Chorrolem a Skingradem. Jděte po mostě z Imperial City Talos Plaza rovně na západ, a až budete na úrovni písmene T z nápisu The Gold Road, vedoucí do Skingradu, stočte to prudce na jih a trošičku na východ. Po chvilce narazíte na hledanou svatyni.
Řešení: V nedaleké osadě Brindle Home žije jistý Melus Petilius, který se zřekl násilí poté, co mu zemřela žena. Molag Bal po vás chce, abyste ho vyprovokovali a donutili na vás zaútočit prokletým palcátem (Cursed Mace), jenž od Bala obdržíte. Malius svůj slib drží opravdu striktně: můžete ho mlátit, slovně provokovat, okrást nebo mu strčit palec do zadku, a on se vůbec nenasere (jen při tom palci trochu vyvalí oči). Jediný způsob jak ho přimět k násilí je počkat až se půjde modlit k hrobu své ženy (po desáté dopoledne) a praštit ho. Nezapomeňte předtím hodit palcát na zem, aby ho mohl sebrat. Řekne vám, že jste ho fakt vytočili a pustí se do vás jako za mlada. Nechte se zabít a rázem budete teleportování zpět před Molagovu svatyni, kde vám bude znovu dán život a taky odměna za splněný úkol.

Namira

Požadovaný level: 5
Požadovaná oběť: Personality pod 20 bodů (viz. řešení).
Odměna: Ring of Namira (magická ochrana)
Poloha: východně od jižního okraje Brumy.
Řešení: v prvé řadě je potřeba dosáhnout dostatečného snížení Personality. Pro tento účel se dá stvořit lektvar, ale to je zbytečně složité a zdlouhavé. Mnohem jednodušší je se prostě ožrat jako dobytek, tzn. prolít hrdlem nějaký levný patok, k čemuž v absenci Ironu či Zubra poslouží Cheap Wine, levné víno sehnatelné u většiny hospodských. Jedna láhev vám sníží Personality o deset bodů po dobu dvou minut. Jak jste už asi pochopili, Namira si libuje v hnusu a ubohosti, proto miluje svoje ovečky natolik, že je strčila do temných kobek Ayleidské ruiny Anga (kousek jižně od svatyně) a drží je tam hezky potmě. Bohužel se tam dostala banda kněžích Arkaye a snaží se vnést mezi Forgotten Ones trochu světla. Vlezte do ruiny a očarujte všechny kněží dodaným kouzlem, aby je Zapomenutí mohli pozabíjet.

Nocturnal

Požadovaný level: 10
Požadovaná oběť: žádná
Odměna: Skeleton key – nezničitelný paklíč; +40 bodů k Security (permanentně)
Poloha: severovýchodně od Leyawiin, přímo u silnice, na mapě je to v nápisu County Leyawiin.
Řešení: Nocturnal, patron zlodějů, je naštvaný protože mu dva argoniani ukradli důležitý artefakt, The Eye of Nocturnal. Zeptejte se v Leyawiinu nějakého muže, nejlépe imperiála, jestli o tom něco neví. Prozradí vám dvě jména: Weebam-Na a Bejeen. Najděte Weebamům dům a zeptejte se na dané téma. Nic vám sice neřeknou, deník však poradí, abyste jejich rozhovor vyslechli nepozorovaně. Vyjděte tedy z domu, obratem se vraťte a počkejte u dveří, aby vás neviděli. Dozvíte se, že Eye of Nocturnal schovali v Tidewater Cave, a místo se vám označí v mapě. Vydejte se tam, vykoste trolly a pod vodou najděte kýžený předmět. Nelze ho přehlédnout. Jakmile ho vrátíte Nocturnalovi, velice štědře se vám odmění. Důležitá poznámka: s Weebamem se setkáte v questu Mazoga The Orc, kde nesmíte dopustit aby zemřel, jinak Nocturnal shrine nepůjde splnit, a to by byla obrovská škoda.

Peryite

Požadovaný level: 10
Požadovaná oběť: žádná
Odměna: Spell Breaker – vysoce kvalitní štít se silným Reflect Spell enchantem.
Poloha: na jižním břehu Silverfish River (ústí do moře východně od Bravilu, na východních pláních Cyrrodilu), ve vnitrozemní zatáčce.
Řešení: promluvte přímo se sochou a dozvíte se, že fanoušci této Daedry si zahrávali s čím neměli a teď jsou jejich duše uvězněné v Oblivionu, zatímco těla zůstala v Tamrielu. Odsouhlaste poskytnutí pomoci a budete přeneseni na dobře známé místo (pokud jste předtím zavřeli třicet bran jako já, udělá se vám už jen při pomyšlení na Oblivion šoufl). V Peryitově království je potřeba najít duše všech osob, aby se mohly vrátit do svých těl. Pro usnadnění hledání doporučuji aktivovat Water Walking plus nějakou ochranu proti ohni či silné léčivo a prostě to přeběhnout po lávovém moři, jinak se tam budete plácat týden.

Sanguine

Požadovaný level: 8
Požadovaná oběť: Cyrrodillic Brandy
Odměna: Sanguine Rose (fofrklacek)
Poloha: severo-severozápadně od Skingradu.
Řešení: Sanguine se rozhodla trochu zpestřit párty Leyawiinské hraběnky. Oslava je prý nudná a fádní jako hraběnka sama, pročež vyfasujete speciální prsten Stark reality a instrukce k jeho použití. Dveře do hodovací místnosti hlídá neoblomná stráž, která se nechá ukecat až po šesté večer a jedině s oblíbeností nad 70. Jakmile vstoupíte a zakouzlíte, nastane ta pravá sranda, prsten totiž sejme oblečení ze všech přítomných, včetně vás, takže je o zábavu skutečně postaráno. Chcete-li show ještě zpestřit, odmítněte se nechat zatknout (resist arrest) a celá hala se za vámi zběsile pustí. Pohled na deset splašených NPC v podprsenkách, které se za vámi ženou s výhružnými pokřiky, je skutečně luxusní podívaná! Utečte a vraťte se zpět ke svatyni, kde v truhle najdete svoje věci. Tip: kouzlo můžete seslat i přes zavřené dveře, i když to bude nejspíš chtít víc pokusů.

Sheogorath

Požadovaný level: 7
Požadovaná oběť: Lettuce (hlávkový salát), Yarn, Lesser Soul Gem
Odměna: Wabbajack (přemění nepřítele na jiné, náhodně vybrané stvoření; nefunguje u NPC)
Poloha: severně od Leyawiinu, západně od cesty do Bravilu.
Řešení: Sheogorath je magor. Totální. Pošle vás do nedaleké vesničky Border Watch, komunity silně pověrčivých khajiitů, abyste jim trochu zatopili pod hrncem. Pokecejte se šamanem Ri’Bassou (ten v hábitu) o K’Sharra prophecy a dozvíte se první dva body temného proroctví (krysy a smrt dobytka). O třetím se šaman odmítne bavit, ale odkáže vás na místní hostinec, jehož majitelka je vášnivá sběratelka sýrů. Pokecejte s ní a dozvíte se, že Olroy je ten nejnebzpečnější a nejsmrdutější exemplář, jenž by skolil i hluchoněmého bezdomovce s ucpaným nosem. Ukradněte ho z výkladní skříňky, dále pickpoketněte šamana o jed na krysy a obě věci vložte na příslušné místo – sejra do kotlíku před hospodou, jed do krmítka v ovčí ohradě. Vzápětí vám Sheogorath pogratuluje a nakáže, abyste se skrčili uprostřed vesnice. Třetí bod proroctví už zařídí on...

Vaermina

Požadovaný level: 5
Požadovaná oběť: Black Soul Gem
Odměna: Skull of Corruption (vytvoří klon postižené osoby, která na něj okamžitě zaútočí)
Poloha: The Ninebay Basin, na břehu jezera Poppad, jihozápadně od Cheydinhal.
Řešení: čaroděj Arkved ukradl Orb of Vaermina a ona ho chce zpátky. Vstupte do věže a připravte se na pěkně bizardní výlet do říše divů. Nábytek na stropě, obří nábytek, dveře za nimiž jsou holé zdi, chodby ústící do skříní, obrovská propast plná rozvěšených těl... Jenom ta Alenka tu chybí. Až se tím vším prohrabete až do Arkvedovy komnaty, seberte ze stolu Oko a vyjděte druhým východem, ústícím v tajný poklop, jenž na nádvoří věže předtím nebyl.

Výroba Black Soul Gemu: Pokud vám nějaký nezbyl z questů pro Mages Guild nebo jste žádný nenašli při plěnění černokněžnických doupat (např. Dark Fissure), musíte si ho vyrobit. Přečtěte si knihu Necromancer’s Moon (v Mystic Archives na univerzitě) a navštivte jednu z níže uvedených lokací. Nacházejí se tam temné oltáře, které jsou jeden den v týdnu aktivní a když do nich vložíte Grand Soul Gem a zakouzlíte Soultrap, stane z něj Black Soul Gem (možná je to bug, ale po vyčerpání všech vložených kamenů mi to dál vyrábělo Soul Gemy jak o závod, samozřejmě po zakouzlení). Nevím, zda jsou oltáře aktivní celý den nebo jenom pár hodin, nicméně se mi to po značných peripetiích povedlo odchytit krátce po půlnoci. Bohužel jediný způsob jak to poznat je široký kruh bledého narůžovělého světla, sahající vysoko k obloze, které neuvidíte pokud stojíte moc blízko oltáře.

Lokace temných oltářů
Fort Istirus: na půl cesty mezi Kvatchem a Skingradem, na jižním okraji mapy, přímo nad jižním ramenem Strid River, tvořícím hranici mezi Cyrrodilem a jižní provincií.
Fort Linchal: severovýchodně od Kvatche.
Wendelbek: na východě země, mezi severními rameny Panther River.
Dark Fissure: sem se podíváte v rámci Mages Guild a je to ke svatyni nejblíže. Jeskyně se nachází přímo na východ od daedrické sochy, vysoko v kopci za východním ramenem Reed River.

KUPOVÁNÍ NEMOVITOSTÍ

Ve všech městech si můžete koupit dům. Ceny se liší podle kvality nemovitosti od dvou až po pětadvacet tisíc. Prodejní právo má místní hrabě, jedinými výjimkami jsou Anvil a Imperial City (viz. dále). K samotné kupní smlouvě je nutné připočíst ještě minimálně jednou tolik peněz na vybavení, které seženete u prodejce určeného deníkem. Teprve s kompletně vybaveným interiérem je quest považován za splněný.


MĚSTO CENA OBCHODNÍK S NÁBYTKEM
*Anvil 5000 viz. quest Where Spirits Have Lease (5. část návodu)
Bravil 4000 Nilawen ve Fair Deal
Bruma 10000 Suorootan v Novorama
Cheydinhal 15000 Borba gra-Uzgash v Borba’s Goods
Chorrol 20000 Seed-Neeus v Northern Goods and Trade
*Imperial City 2000 Sergius Verus v Three Brothers Trade Goods
Leyawiin 7000 Gundalas v Best Goods and Guarantees
*Skingrad 25000 Aurelinwae v Mystic Emporium

Imperial City: jelikož se nejedná o klasické provinční město, není tu ani žádný hrabě. Barabiznu za 2000 můžete získat od úřednice v Imperial Commerce Office (Market District).
Skingrad: dům neprodává přímo hrabě ale jeho poddaný, ork Shum gro-Yaruk.

O VAMPYRISMU A JEHO LÉČBĚ

Jak se stát upírem
V boji s těmito bestiemi se snadno nakazíte krevní nemocí, což poznáte podle varování v horní části obrazovky a podle výpisu fyzických vlastností v inventáři. Nákazy se zbavíte velice jednoduše, stačí jeden lektvar na léčení nemocí, nebo návštěva chrámu. Když však necháte virus uchytit ve vašem organismu, během několika dnů se z vás stane upír. Další možnost jak tohoto stavu dosáhnout je využití nabídky Vincenta Valtieriho v Cheydinhal Sanctuary, ale to jen v případě, že jste členy Dark Brotherhood.

Jak přežít
Jak známo, upíři se živí lidskou krví, a nejinak je tomu u vás. Stačí přijít ke spící osobě, stisknout tlačítko pro interakci a z nabídky vybrat FEED. Dejte však pozor, oběť se může probudit, stejně jako při pickpocketu. Nebudete-li se dostatečně krmit, bude to pro vás mít velice drastické následky. Sice se zlepší některé vlastnosti jako síla, obratnost, magické schopnosti a další, na druhou stranu vás však budou zraňovat sluneční paprsky, a v nejhorším stádiu nemoci už se s vámi nikdo nebude bavit.

Jak se vyléčit - A Cure for Vampirism

Pobíhání od čerta k čertu
Léčitelé působící v Tamrielských chrámech vás odkáží na člena Arcane University jménem Raminus Polus. Najdete ho ve vstupní hale. On vás dále odkáže na Skingradského hraběte Hassildora, k němuž se dostanete přes jeho argonianskou mluvčí. Může se klidně stát, že kvůli bugu půjde ještěrka za vámi, místo aby vás dovedla k pánovi. V takovém případě bude třeba vstoupit do zakázaných prostor hradu a najít si hraběte v jeho komnatě. Hassildor se vám svěří, že on sám se stal upírem, společně s chotí. Ačkoliv jemu tento stav plně vyhovuje, manželce nikoliv. Než aby pila lidskou krev, radši si navodila abstinenční koma a pomalu umírá, což hraběti dělá nemalé vrásky. Jelikož doufá, že jeho ženě pomůžete, odkáže vás na další osobu, čarodějnici Melisandu, žijící v osamělé chatrči Drakelowe na břehu řeky Corbolo, jižně od Cheydinhalu.

Nic není zadarmo
Melisanda je ochotna vás vyléčit, dodáte-li jí pět Grand Soul Gemů. Ty lze získat buďto náhodně při průzkumu dungeonů, nebo zakoupit v Cechu Mágů. Několik exemplářů se nachází na konkrétních místech: v Chorrolském Cechu Mágů a v Arcane University jsou po dvou kouscích, v Ayleidské ruině Nornal (tři kousky), kousek na západ od Drakelowe, v jeskyní Squandered Mine (severně od Drakelowe), v Crayfish Cave, jihovýchodně po řece, či v Bravilské hrobce Night Mother, kam se však dostanete jedině na konci kampaně Dark Brotherhood.

Shánění ingrediencí
Jakmile bude mít Melisanda všech pět (kamenů) pohromadě, dá vám seznam ingrediencí, které potřebuje pro výrobu léku. Až jí je donesete, během čtyřiadvaceti hodin bude lektvar připravený.
6x Česnek: k nalezení v obchodech a domácnostech. Doporučuji navštívit Weynon Priory (jižně od Chorrolu) a Glarthirův dům ve Skingradu. Na obou místech najdete minimálně tři stroužky česneku. Čtyři kusy najdete i ve vašem Skingradském domě, pakliže jste ho koupili a zařídili.
2x Bloodgrass: roste na území Oblivion Planes a v blízkosti bran do tohoto světa.
5x Nightshade: k nalezení v Mages Guild, v alchymistických obchodech či na loukách okolo Bravilu a Skingradu.
Argonianská krev: Melisanda vám dá speciální dýku a doporučí konkrétního argoniana, můžete si však vyhlédnout libovolný exemplář, přičemž stačí jedno bodnutí, nemusíte zabíjet.
Upíří prach: musíte zabít konkrétního upíra jménem Hindaril, žijícího v jeskyni Redwater Slough na břehu Panther River (jihovýchodně od Drakelowe). Melisanda o něm sice mluví jako o polobohovi s neuvěřitelnými schopnostmi, boj s ním je však lehčí než cucání lízátka. Snažte se ho skolit dřív, než doběhne do rakve pro svou zbraň.

Pomoc pro přítele
Od Melisandy obdržíte dvě lahve s lektvarem, jednu pro sebe a druhou pro manželku hraběte Hassildora. Přesuňte se do Skingradského hradu, najděte argonianku Hal-Liurz, jež vás dovede k tajným dveřím na nádvoří, a v místnosti za nimi předejte láhev hraběnce. Poté, co do sebe vyklopí dávku lektvaru, zemře. Za dvacet čtyři hodin opět kontaktujte hraběte, shrábněte tučnou odměnu a quest je hotov.

THE ARENA (Imperial City)

Gladiátorství: v Imperial City Arena District je možné stát se gladiátorem. Vstupte do Bloodworks, promluvte s Owynem, vezměte si nabídnutý stejnokroj, bez něhož nelze bojovat, a vrhněte se na nepřítele. Za každé vítězství získáte finanční obnos a postupně se zvyšující respekt vůči vaší osobě.
The Grand Champion: po mnoha bojích přijde čas porazit samotného šampióna, jímž je půlork Agronak glo Malork. Už nejste povinni nosit gladiátorský stejnokroj, takže toho využijte, bude to tuhý boj. Než se však vrhnete do duelu, vězte že existuje způsob, jak si práci výrazně ulehčit. Chcete-li vědět jak, čtěte dál.
Origin of The Gray Prince: Agronak není žádné arogantní hovado, nýbrž kamarádský chlápek s nímž lze v pohodě pokecat. Mezi řečí se vám svěří se svým dlouholetým trápením, že je synem jednoho šlechtice a jeho služebné, poměr na který bohužel přišla žárlivá manželka a učinila mu přítrž. Agronak v dětství unikl smrti a nyní by rád věděl, zda má skutečně nárok na titul. Pošle vás do pevnosti Crowhaven, nacházející se na nejzápadnějším cípu mapy, severně od Anvilu, kde by se měl nacházet důkaz o jeho šlechtickém původu. Pravda, jež se v pevnosti skrývá, je však docela jiná: Agronakův otec je upír, což jeho milenka zjistila až ve chvíli, kdy jí to po narození dítěte sám sdělil. Z velké lásky byla rázem fraška, matka i s dítětem utekla a pohádku o šlechticovi si vymyslela. Tyto informace obsahuje deník nacházející se v upírově ložnici. Když ho předložíte Agronakovi, ten se z toho psychicky zhroutí a požádá, abyste ukončili jeho život. To je ta správná chvíle pro oficiální utkání se šampiónem, jenž se v aréně nebude bránit a dobrovolně se nechá zabít. Gratuluji, jste nový Grand Champion!
Bonus: jako šampión arény máte možnost každý týden bojovat proti dravé zvěři, a to za docela solidní peníze. Více se dozvíte prokecáním patronky gladiátorů Ysabel Andronicus.
Fanoušek: jako novopečeného šampióna vás před arénou osloví mladý lesní elf Adoring Fan a nabídne své služby. Odmítnete-li ho, nebude už nikdy otravovat, pakliže ho ale přijmete, bude vás doprovázet na vašich cestách, svítit v temných dungeonech a varovat před nebezpečím tím, že vždycky uteče když nějaké vycítí.

 

UMBACANO (Imperial City)

Umbacano je Altmerský sběratel historických artefaktů, jenž vám za určitých podmínek nabídne spolupráci. Jeho sídlo se nachází v Imperial City Talos Plaza district, přímo na náměstí.

The Collector

Hned jak na začátku hry vylezete ze smrdutého kanálu, naskytne se vám pohled na Ayleidskou zříceninu Vilverin. Autoři si chtěli u hráčů šplhnout, takže jim jako premiéru předhodili masivní dungeon, jehož prozkoumání může trvat klidně hodinu. Uvnitř se nachází Ayleid Statue, socha o ceně 250 septimů. Prodejte jí některému z obchodníků v Imperial City a brzy vás osloví Umbacanův sluha s tím, že jeho pán by s vámi rád hovořil. Můžete jít přímo za Umbacanem a obchodníka vynechat. Byznys spočívá v nalezení dalších devíti soch pro zkompletování sbírky. Za každý kus dostanete dvojnásobek normální ceny, tedy 500 septimů. Jakmile mu přinesete druhý exemplář, prozradí vám pět lokací, kde by se měly sochy nacházet (všechny se objeví na mapě). Zbytek budete bohužel muset najít sami.

Vilverin: na začátku hry, naproti východu z kanálu.
Fanacas: prozradí Umbacano
Mackamentain: prozradí Umbacano
Moranda: prozradí Umbacano
Ninendava: prozradí Umbacano
Wenyandawik: prozradí Umbacano
Culotte: na východním břehu Upper Niben, mezi jezerem Rumare a Bravislkou zátokou (Niben Bay)
Wendir: jižně od Chorrolu
Welke: na jižním rameni Panther River
Wndelbek: na východě země, mezi severními rameny Panther River

Nothing You Can Possess

Po odevzdání třetí sochy vám Umbacano nabídne další kšeft. Chce abyste našli ozdobnou rytinu v důležité ruině, kdysi zvané High Fane. Dá vám speciální klíč, ale nezná lokalizaci ani novodobý název místa. Pokud jste četli knihu The Cleansing of The High Fane, budete vědět že jde o ruinu Malada (vysoko v pohoří Valus, severně od Lake Canulus). U východu z manoru vás osloví muž jménem Claude Maric, jenž tvrdí že je taktéž lovec pokladů najatý Umbacanem, a pozve vás do hospody na panáka. Pokud se ho zeptáte na High Fane, odkáže vás na výše zmíněnou knihu (jako vždy ve First Edition), víc z něj však nedostanete. Vydejte se do Malady, najděte kýženou rytinu a vraťte se ven. Jak je jeho zvykem, u východu bude čekat Claude a bude požadovat, abyste mu poklad předali, jinak vás prý zabije. Zkrátka vás převezl, použil na špinavou práci a chce slíznout smetanu, ale to má chlapec smůlu. Dvakrát odmítněte, bojujte s jeho nohsledy a když to stihnete, zabte i jeho (dal se na útěk, zmetek).

Secrets of The Ayleids

Část první – získat korunu
Po odevzdání pokladu z předchozího questu vás Umbacano požádá o další prácičku – získat korunu Ayleidského krále, momentálně se pyšnící ve sbírce sběratelky jménem Herminia Cinna, jež bydlí v Elven Gardens District. Prý se pokoušel od ní korunu koupit, ale marně, proto vás požádá abyste předmět nějak získali. Máte dvě, vlastně tři možnosti: buďto Herminiu (s)prostě okrást, nebo si s ní popovídat a dát na její tip, nebo udělat obojí. Umbacano by prý nepoznal, kdybyste mu podstrčili korunu jiného krále, a rovnou vám doporučí kde hledat: v ruině Lindai, východně od Chorrolu. Vaše rozhodnutí bude mít zásadní vliv na další události.

Část druhá – znovuzrození krále
!!!Tento quest přijměte až po odevzdání všech sošek, jinak nebude možné dokončit The Collector (Umbacano totiž zemře)!!!

Sběratel se rozhodl osobně vydat do terénu, konkrétně do sídla posledního Ayleidského krále, což jest ruina Nenalata, situovaná v ústí řeky Silverfish, na jižním břehu. Po třech dnech se tam vydejte, pokecejte se zaměstnavatelem a než ho vezmete do nitra ruiny, vyčistěte to tam, aby přežil cestu k trůnu.

Nyní, v závislosti na vašich předchozích rozhodnutích, se nabízejí dvě možnosti:
A) Dali jste Umbacanovi pravou korunu: sedne na trůn, převtělí se do něj zlý král, do místnosti vtrhne hromada kostlivců a aby toho nebylo málo, král svou magickou holí začne vyvolávat jednoho liche za druhým. Co nejrychleji Umbacana zabijte (není nijak tuhý), na ostatní se klidně vykašlete, oberte ho o všechny poklady a utečte schodištěm v levé části místnosti (původní cestou se vrátit nemůžete). Pokud jste v předchozím questu nechali žít Clauda, objeví se tu zas.
B) Dali jste Umbacanovi korunu Lindai: místní technika rozpozná korunu nenáviděného konkurenčního království, zabije Umbacana a na vás se vrhnou kostlivci. Opět platí útěk po schodech vlevo, nepřátele klidně nechte za sebou.

Shrnutí faktů a nejlepší postup
Abyste tento úkol využili opravdu do mrtě a získali ty nejlepší předměty, postupujte následovně: získejte obě koruny a Umbacanovi dejte tu pravou, protože znovuzrozený král vám rád přenechá silnou hůl, nehledě na to, že budete vlastnit dvě koruny s magickými schopnostmi (ta pravá dozná značného upgradu). Pokud byste mu dali tu Lindai, bude nenávratně zničena a vy akorát usušíte hubu. Nezapomeňte ještě vykrást Umbacanův dům, je plný drahocenných artefaktů a on už je nebude potřebovat. Orčí stráž lze podplatit).

V The Count’s Arms přebívá muž jménem Velwyn Benirus, jenž vám za modickou cenu 5000 septimů prodá rodinnou vilu Benirus Manor. Tím to však teprve začíná. Sotva se v nové akvizici pokusíte vyspat, zakousne se do vás banda krvelačných duchů. Povražděte je a jděte se podívat do přízemí, co to bylo za ránu (jak píše deník). Ze skříně spadla váza se schovanou rukou a deníkem, z něhož se dozvíte hrůznou minulost Benirusova dědy – byl to černokněžník a vykradač hrobů. Obojí seberte a vydejte se hledat toho parchanta, co vám dům prodal. V hospodě vám řeknou, že Velwyn odcestoval do Imperial City, kde ho najdete v Elven Garden District, konkrétně v The King and Queen Tavern. Naštěstí se situaci postaví jako chlap a nebudete ho muset přesvědčovat, aby s vámi šel po dobrém nebo po zlém. Až se zase sejdete v Anvilu, zaveďte ho do sklepa vašeho/jeho už ne domu (cesta je dlážděná duchnami), počkejte až otevře magické dveře a vstupte do tajné dědovy krypty. Starý Benirus leží na kamenném oltáři a když ho aktivujete (oltář, ne dědu), promluví v tom smyslu, že jsou všichni parchanti a že ho zabili. Taky vás požádá, abyste mu vrátili ruku, a když tak učiníte, stane se z něj velice nebezpečný lich. Jakmile ho zabijete, kletba padne a ze staré barabizny bude krásný útulný domeček. Jděte to s Velwynem zapít do hospody a je vymalováno.

The Ghost Ship of Anvil (Anvil)

V přístavu kotví loď, na jejíž palubě stojí postarší osamocená altmerka v červeném hávu. Prokecáním zjistíte, že jí loď patří a že má problém (jak jinak). Někdo totiž vyvraždil celou posádku včetně kapitána, z nichž se stali zlí duchové znemožňující vstup do podpalubí. Je na vás abyste loď vyčistili a přinesli ženě rodinný klenot, uložený v truhle v posledním podpalubí. Za odměnu dostanete kapitánův očarovaný kord, ale nutno říct, že za moc nestojí.

The Siren’s Deception (Anvil)

Z rumors nebo od redguardky jménem Maelona se dozvíte, že ve městě řádí gang sličných slečen co oslovují hospodské intelektuály, lákají je na filozofické dýchánky kdesi na odlehlé farmě za městem... a že tito diskusechtiví pánové se většinou vracejí bez propriet jako je oblečení, peníze, šperky, atd. No a jednoho takového dýchánku se zúčastnil i Maelonin manžel Gogan, jenž při něm přišel o drahocenný rodinný klenot. Jelikož vás ve městě nikdo nezná, jste ideálním subjektem na vyřešení případu. Zajděte na pivo a na guláš do přístavní hospody Flowing Bowl a nechte se oslovit dvěma atraktivními ženami. Jste-li muž, je výzva jasná. Jste-li opačného pohlaví, bude vám nabídnuto členství v gangu. Ať tak či tak, máte se po jedenácté večer dostavit na farmu Gweden, ležící jihovýchodně od města. Uvnitř dojde po krátkém rozhovoru k potyčce, během níž nastane fyzická likvidace všech členek gangu, načež tam vtrhne Maelona s Goganem v uniformách městské stráže s vysvětlením, že jsou to tajní a vás použili jako volavku. Jak příjemné, a taky počkali až odvedete špinavou práci, aby si nezacákali pancíř... Prohledejte těla a najdete kromě jiného i klíč od sklepa, kde se nacházejí předměty uloupené předchozím filozoférům. Vrátit jim je nemůžete, ale některé z nich jistě najdou využití ve vašem inventáři.

Through a Nightmare, Darkly (Bravil)

Z rumors se dozvíte, že Hernantier, kamarád mágyně Kud-Ei, má nějaké potíže. Přímo od členky cechu pak dostanete informaci, že si tak dlouho zahrával se svými vynálezy, až se dostal do problémů. Pokud se rozhodnete pomoct, odvede vás Kud-Ei do přítelova domu, kde ho najdete spícího a nevzbuditelného jak Šípkovou Růženku. Aby ne, když se pomocí svého amuletu dostal do vlastního snu a nemůže zpátky. Vezměte si taky amulet a jděte spát, čímž se dostanete do Hernantierova snu. Tam je potřeba projít několika zkouškami a na konci každé z nich sebrat barevnou kouli, znázorňující část Hernantierovy mysli. Jakmile je budete mít všechny, můžete se oba vrátit do reality.

The Forlorn Watchman (Bravil)

Z rumors se dozvíte o duchovi muže, jenž každou noc křižuje pobřeží poblíž města. Podrobnosti se dozvíte od Gilgondorina ze Silverhome-on-The-Waterwill. Ač to podle vznešeného jména nevypadá, jde o pouhého výčepáka z místní hospody (což je ten Silverhome), jenž vám prozradí kde přesně se duch objevuje (Bawnwatch Camp) a v kdy (v 8:00 večer). Dostaňte se na místo, počkejte tak do devíti-desíti hodin a éterická bytost se dá do pohybu. Jděte za ní a po dlouhé procházce vás konečně osloví s žádostí, abyste mu pomohli. Mluví sice v hádankách a deník vás odkáže zpět na Gilgondorina, není však těžké si domyslet, že Panther’s Mouth je ústí řeky Panther, kam se duch toužebně dívá. Dojděte na místo a najdete vrak lodi, v jehož útrobách čeká smečka krvelačných duchů. Dostaňte se do nejnižšího podpalubí, zabte posledního ducha zvaného Traitor, seberte mu klíček a za zamčenými dveřmi najdete připoutanou kostru Forlronského ducha. Ledva jí osvobodíte, zjeví se majitel a s díky vám předá mapu ke svému pokladu. Ten se sice nachází o pouhé dvě zatáčky dál proti proudu, není však o co stát.

Caught in The Hunt (Bravil)

Z rumors se dozvíte, že Aleron Roche, manžel Ursanne Loche, má nějaké problémy. Jeho žena vám sdělí podrobnosti: sázel sázel až všechno prosázel, půjčil si od lichváře, prosázel i to, neměl na zaplacení, pročež si ho lichvář jednoho dne zavolal a od té doby Alerona nikdo neviděl. Finančníkem je ork Kurdan gro-Dragol a žije v Lonely Suitor. Dozvíte se, že jediná šance jak Alerona zachránit je získat ztracenou sekeru z Fort Grief. Prokecejte lichváře podruhé a on vám dole u mola připraví loďku. Dostaňte se k pevnosti, pohněte pákou napravo od vrat a vlezte dovnitř. Aleron stojí hned na dvoře a smutně konstatuje, že jste taky naletěli na historku se sekyrou... Ve skutečnosti Kurdan provozuje lov lidí pro platící boháče. Jediná možnost jak se odsud dostat je vlézt do pevnosti a z lovců udělat kořistku. Od každého seberte klíč a vraťte se ven. Objevíte se právě ve chvíli, kdy Kurdan zabije Alerona a po krátkém monologu se pustí i do vás. Až bude po něm, seberte poslední klíč, odemkněte si vrátka uvnitř pevnosti, pohněte pákou, vraťte se do Bravilu a sdělte Ursanně smutnou pravdu.

Lifting The Vale (Bruma)

Trocha historie
Máte-li reputaci vyšší než 10, můžete se díky rumors dozvědět, že hraběnka shání nějaký Akavirský artefakt do své sbírky. Taky vás může přímo kontaktovat její sluha s tím, že hraběnka by s vámi ráda mluvila. Ať tak či tak, prokecejte jí na téma Pale Pass, Draconian Madstone a Dragonclaw Rock a dozvíte se něco o místní historii. Před tisíci lety uskutečnili obyvatelé kontinentu Akavir, nenávistný národ žijící jen a jen pro válku, jeden ze svých pokusů o dobití Cyrrodilu. Trochu se přepočítali v tom, že před invazí nepožádali Viveca o průchod Morrowindem a on jim za to vpadl do zad, takže byli skřípnuti mezi ním a armádami Cyrrodilského císaře, což se jim stalo osudným. Hory severně od Brumy mínili překročit v místě zvaném Pale Pass, kde využili místní pevnost jako základnu. Právě tam by se měl nalézat hraběnkou vytoužený artefakt. Problém je v tom, že nikdo neví kde pevnost leží.

Jak na to
Hraběnčini vědátoři získali deník Akavirského posla a dokázali ho částečně přeložit, takže se máte čeho chytit. První stopa je Dragonclaw Rock, kus skály tyčící se na konci cesty severovýchodně od Brumy. Dojděte k ní, otočte se na západ a pokračujte po naznačené cestě až k soše Sentinel, kde se vám udělá další zápis do deníku. Od sochy pokračujte přímo na sever a po chvíli chůze dojdete k masivním dveřím ve skále, je to vchod do dungeonu Serpent’s Trail, ústícím přímo do ztraceného údolí Pale Pass. Tady už stačí jít rovnou za nosem až k pevnosti, kde vás čeká početný uvítací výbor Akavirských kostlivců, střežících poměrně rozsáhlý dungeon. Na konci se setkáte s duchem jejich vůdce Mishaxhiho. Pokud na něj nezaútočíte rovnou, můžete z toho hladce vybruslit. V Serpent’s Trail jste u kostry mrtvého posla našli rozkazy, které teď předejte veliteli (v dialogu je to prostřední odpověď), čímž z Mishaxhiho i jeho mužů uděláte strašně šťastné duchy, protože je konečně pošlete na odpočinek. Pakliže zvolíte jinou odpověď, volíte boj. V obou případech se po akci otevřou tajné dveře, za nimiž je na podstavci vytoužený amulet. Koukněte na jeho vlastnosti a dobře si rozmyslete, jestli by se vám nehodil víc než hraběnce...

A Brotherhood Betrayed (Bruma)

Z rumors se dozvíte, že jeden ze ctěných obyvatel, Bradon Lirrian, byl upír, a že jak na zavolanou do města zavítal lovec Raynil Dralas a zabil ho. Jděte se podívat k mrtvole domů a vyšetřovatel Carius Runellius vám s oblíbeností nad 70 prozradí, že mají nepopiratelné důkazy o Bradonově upírství (mrtvé žebráky s dírami v krku). Vdova však tvrdí něco jiného, takže je na vás abyste přišli pravdě na kloub, a to rozhovorem s lovcem upírů osobně. Od některých obyvatel se dozvíte, že se ubytoval u Olava v hospodě. Hospodského musíte podplatit aby vám dal klíč od pokoje, kde za prádelníkem najdete zastrčený deník jakéhosi Gelebourna. Praví se v něm, že on, Raynil a Bradon tvořili bratrstvo a že se kdysi vydali na průzkum jedné Ayleidské ruiny, kde našli cenný artefakt. Po vzájemné dohodě ho zavřeli do truhly se třemi zámky, každý si vzal jeden klíč a rozešli se. Je tedy jasné, že lovení upírů je jen zástěrka a že Raynil je prachsprostý vrah. Ukažte deník policajtovi, ten bude řádně šokován a za hodinu se s vámi bude chtít sejít před Olavovou hospodou, kde vám předá další informace. Jeho špeh byl Raynilovi na stopě, ale ztratil ho někde v horách, poblíž Boreal Stone Cave. Teď jde o čas, a to beze srandy. Vydejte se do zmíněné jeskyně, najděte zmetka, zabte ho, seberte mu všechny tři klíče, vyberte truhlu, vraťte se do Brumy, promluvte s vdovou a ta vám prozradí, že její manžel poklad začaroval, a jen ona ho umí vrátit do původního stavu. Jak řekne tak udělá, a vy máte hotový quest a odměnu.

Two Sides of The Coin (Bruma)

Z rumors se dozvíte, že jistá Arnora Auria má problémy se svým bývalým, jenž jí ukradl nějaké peníze. Navštivte jí a ona vám vyjeví srdceryvný příběh o tom, jak jí její proradný milenec Jorundr navezl do drobných loupeží, z nichž se postupně staly větší loupeže, a že při jedné z nich zemřel strážný. Jorundr byl zatčen a čeká ho poprava, jenže ještě předtím stihl schovat uloupené zlato, a Arnora chce, abyste zjistili kam. Zajděte do místního žaláře a poproste žalářníka o „visit a prisoner“. Jorundr vám ani zbla nevěří a abyste z něho něco dostali, musíte se nechat zavřít (stačí okrást nebo zaútočit na stráž). Jako spoluvězni vám pak vyjeví svojí verzi příběhu: nebyl to on, ale Arnora kdo loupil a kdo ve finále zabil strážného, načež to ještě svedla na svého parťáka. Jediný shodný bod je schování zlata. Jorundr vám svou skrýš prozradí jedině v případě, že zabijete Arnoru a přinesete mu jako důkaz její amulet. Nyní máte několik možností: buďto jí rovnou zabít, nebo nesouhlasit s její nabídkou spolupráce, což jí vyprovokuje k útoku, nebo do třetice s ní souhlasit, vzít si pravý amulet z truhly v ložnici a ve všech třech variantách se vrátit za Jorundrem, jenž vám nyní vyslepičí lokaci pokladu. Pakliže jste nechali Arnoru žít, vydejte se přímo ke schovanému zlatu, jenže ouha, je tu třetí člen: zkorumpovaný policajt Tyrellius Logell. Zabte ho, seberte zlato, jděte se přesvědčit že Arnora je skutečně mrtvá a quest je u konce.

A Wayward Knight (Cheydinhal)
K tomuto questu se dostanete v rámci hlavní dějové linie a je popsán hned po Allies for Bruma.

The Renegade Shadowscale (Cheydinhal)
K tomuto questu se dostanete v rámci práce pro Dark Brotherhood a je popsán v příslušné.sekci.

A Brush With Death (Cheydinhal)

Buďto z místních drbů nebo přímo od Tively Lythandas se dozvíte, že její manžel, významný malíř, zmizel když maloval svůj poslední obraz. Zvláštní je na tom to, že pracoval v zamčeném ateliéru bez oken. Vysvětlení je prosté – obraz je kouzelný a pokud ho aktivujete, vcucne vás dovnitř, stejně jako malíře, kterého vzápětí potkáte. Bude vám vysvětleno, že Rythe (malíř) používá kouzelný štětec, že mu ho ukradl jeden bosmer a že se s ním schoval do obrazu, kde ho zabila smečka nakreslených trollů. Na vás je, abyste se skrz tuto smečku probili k bosmerově mrtvole, sebrali štětec a vrátili ho právoplatnému majiteli, jenž vás pak oba dostane zpátky do normálního světa.

Corruption and Coscience (Cheydinhal)

Z rumors se dozvíte, že od té doby co na post kapitána stráží nastoupil Ulrich Leland, je ve městě k nevydržení. Jediná osoba, která má odvahu si stěžovat nahlas, je dunmerka Llevana Nedaren, od níž se dozvíte další podrobnosti: stráže jsou strašně přísné a dávají enormní pokuty za každou kravinu, včetně stavu opilosti (takže nemůžete ani dojít z hospody domů, i když se chováte slušně). Její přítel, alkoholik Aldos Othran, na to doplatil dokonce konfiskací majetku. Dozvíte se také, že jediný poctivý a morálně stabilní policajt je zástupce kapitána Garrus Darelliun, na nějž vás Llevana odkáže. Od něj se dozvíte, že chce Ulricha dostat za mříže, sám na to však nestačí. Požádá vás, abyste interpelovali Aldose Othrana coby svědka. Najděte ho podle kompasu a zkuste si s ním promluvit. Je bohužel totálně namol a zmínka o Ulrichovi v něm vyvolá takové emoce, že se nechá zabít strážným. Nyní máte dvě, vlastně tři možnosti postupu: za A cestu hrubé síly, za B cestu rafinované intriky, za C mravně korektní využití legálního systému.

A) Najít Ulricha a zabít ho vlastníma rukama, což však výrazně nedoporučuji.
B) Druhou možnost vám navrhne Llevana: řekněte Ulrichovi, aby zašel za Llevanou, protože má proti němu důkazy. U ní doma čeká nastražená past. Dost morbidní. Když zvolíte tento způsob a následně to řeknete Garrusovi, bude Llevana zatčená za vraždu zbytek hry stráví za mřížemi.
C) Rozhodnete-li se pro třetí a nejlepší cestu ke spravedlnosti, jděte za Garrusem a vyslechněte jeho návrh: vloupat se do Ulrichovy kanceláře a najít důkaz o jeho vině (prý si peníze z vybraných pokut nechává), což nebude nic těžkého, dopis leží přímo na stole. V tomto případě za mřížemi skončí právě Ulrich.

Canvas The Castle (Chorrol)

Hraběnce kdosi ukradl rodinný obraz a ona ho chce za každou cenu najít. Dá vám klíč od soukromých prostor a k tomu seznam lidí, kteří by s tím mohli mít něco společného. Všechny je vyslechněte a z odpovědí dojdete k závěru, že jediní podezřelí jsou opilec Hairy-Legs a služebná jménem Chanel. Jakmile budou interpelovány úplně všichni, deník hodí hlášku že je čas na hledání fyzických důkazů. Zapomeňte na notorika a soustřeďte se na služku (její odpovědi byly nejméně věrohodné, například řekla, že strávila noc venku pozorováním hvězd, podle ostatních však pršelo).

A) Několik lidí se zmínilo o West Tower. Jděte se tam podívat a úplně dole za bednami najdete obraz. Aktivujte ho a máte první důkaz.
B) V Chanelině pokoji, ve stole naproti dveřím, najdete zásobu štětců a barev.
C) Chanel vypověděla, že strávila hodně času v jídelně. Na podlaze po ní zůstal veliký flek od barvy.

Tyto tři, ehm, důkazy a oblíbenost nad 70 postačí k tomu, aby se vám Chanel přiznala k lásce vůči hraběti, což je i motiv krádeže. Nyní máte dvě možnosti: buďto jí naprášit hraběnce a shrábnout odměnu, nebo říct že jste bohužel nic nezjistili a nad zamilovanou služkou se slitovat. V tomto případě dostanete jen nějakou almužnu, Chanel se vám však štědře odmění... navštivte jí v ložnici a za devět měsíců se stavte pro odměnu. Ba ne, odměny se dočkáte už po třech týdnech, kdy vás deník upozorní, že obraz jenž se vám Chanel rozhodla namalovat, je hotov. Máte ho i s podstavcem, abyste si ho mohli doma vystavit.

The Killing Field (Chorrol)

V hospodě The Grey Mare prokecejte staříka jménem Valus Odiil a dozvíte se, že jeho dva synové odešli bojovat ve jménu salátového pole, na které jim chodí smečka skřetů. Otec měl jít s nimi, ale už je na to moc starý, takže požádá abyste ho zastoupili. Syny najdete poblíž Weynon Priory, jeden z nich vás po pokecu dovede na místo střetu a vzápětí se přivalí hromada skřetů. Až je všechny zabijete, vraťte se za Valusem a dostanete odměnu (tedy pokud přežili oba synové).

A Shadow Over Hackdirt (Chorrol)

Na ulici vás osloví Dar-Ma, dcera argonianské obchodnice Seed-Neeus, a když na ní budete milí, bude na vás taky milá. Po třech dnech (musíte odcestovat a zase se vrátit) zjistíte buďto z rumors nebo přímo od matky, že se Dar-Ma nevrátila z cesty do Hackdirtu. Vydejte se do zmíněné usedlosti a zjistíte, že tu něco nehraje. Baráky jsou vypálené, lidé divní a nepřátelští a každý popírá, že by Dar-Mu viděl. V celé vesnici je jediný člověk ochotný mluvit, a to jen v noci (mezi šestou a půlnocí u něj doma). Zakopaný pes tkví v tom, že místní lidi uctívají jakési Deep Ones (je tu jistá podobnost s Call of Cthulhu) a chtějí Dar-Mu obětovat. Jistě jste si všimli mnoha poklopů vedoucích do podzemí. Ukradněte některému z vesničanů klíč a vlezte do jeskyně buďto přes den, kdy na vás však zaútočí smečka divochů, nebo v noci (mezi 1:00 a 5:00), kdy jsou všichni shromáždění na jednom místě a půjde se kolem nich proplížit. Osvoboďte Dar-Mu, vyveďte jí z jeskyně k jejímu koni Blossomovi a doprovoďte směr Chorrol. Pro odměnu si musíte dojít k Seed-Neeus: pět bodů mercantile.

Separated at Birth (Chorrol)

V hospodě The Grey Mare sedí značně opilý Reynald Jemane a tvrdí, že kdosi v Cheydinhalu se za něho vydává. Dostanete 50 zlatých abyste to prošetřili. Poptejte se v Cheydinhalu po Reynaldovi a dojdete k zajímavé pravdě: nikdo ho tam nezná, zato však všichni znají Gilberta Jemana. Najděte ho, povězte mu co máte na srdci a on se okamžitě vydá do Chorrolu. Po pár dnech můžete navštívit Reynaldův dům a najdete tam dva naprosto identické chlapy – dvojčata v dětství rozdělená rodinnou tragédií. Promluvte naposled s Gilbertem a quest se ukončí. To ale není všechno... viz. další úkol.

Legacy Lost (Chorrol)

Tento quest následuje po Separated at Birth (Chorrol).
Šťastně setkaní bratři vám povědí, že jako děti bydleli s rodiči v usedlosti Weatherleah, jednoho dne však byli napadeni zlobry a museli utéct. Požádají vás, abyste jejich dávný domov našli a vyčistili, bohužel si však po tolika letech nepamatují jeho přesnou polohu. Zeptejte se Sabine Laul ve Fighters Guild, ta bude vědět a označí místo na mapě (je to jižně od Chorrolu). Zabte tři ogry a vraťte se za Gilbertem. Následuje quest Sins of The Father.

Sins of The Father (Chorrol)

Pokračování questu Legacy Lost (Chorrol).
V Oak & Crosier Inn se poflakuje elf jménem Fathis Ules (jste-li členem Thieves Guild, je to jedna z vašich spojek), jenž vám po splnění questu Legacy Lost oznámí, že otec bratrů býval slavný zloděj, dokud mu to nepřerostlo přes hlavu. Kdysi prý ukradl cenný meč a Fathis věří, že ho zlobři odnesli do Redguard Valley Cave, nedaleko Wheatherleah. Zajděte se tam podívat, najděte zlobřího šéfa (Chieftain) a z jeho mrtvoly sejměte Honourblade of Chorrol. Našli jste hledaný lup. Nyní máte dvě možnosti: buďto meč odnesete Fathisovi, shrábnete odměnu 1500 zlatých a jste-li členem Thieves, bohužel si i zrušíte jednoho z překupníků, nebo ho vrátíte právoplatnému majiteli – Chorrolskému hrabství. V tomto případě získáte mnohem lepší odměnu: kromě slávy dostanete Escutheon of Chorrol, mocný ebonitový štít s extrémně silnou obranou a 35% obranou proti magii. Když pak navštívíte bratry Jemanovy, dostanete jako bonus ještě čtyři Grand Soul Gemy.

Origin of The Gray Prince (Imperial City)
Viz. sekce The Arena.

The Collector (Imperial City)
Nothing You Can Possess (Imperial City)
Secrets of The Ayleids (Imperial City)

Viz. sekce Umbacano.

Unfriendly Competition (Imperial City)

V Market District zajděte do Imperial Commerce Office, kde se dozvíte o nějakém problému mezi obchodníky a budete odkázáni na Jensine. Ta si postěžuje, že rovnováha místního trhu je narušena obchodníkem Thoronirem, jenž prodává zboží těžce pod cenou a nedá se mu konkurovat, takže ostatní jsou na pokraji krachu. Na vás je abyste zjistili, kde dotyčný bere svoje zboží. Počkejte na osmou večer, kdy obchody zavírají, a sledujte ho. Po chvíli se setká s nějakým chlápkem, takže zapomeňte na Thoronira a jděte za novým objevem. Pilná detektivní práce a nějaký ten úplateček pro našeho obchodníčka vás zavedou k anonymnímu chlápkovi domů, kde najdete boty a lopatu, obojí špinavé od hlíny. Thoronir dojde k závěru, že nakupuje zboží od vykradače hrobů, což ho značně znepokojí a požádá vás, abyste podvodníka dostali. Sledujte ho v noci k hrobu na nějž má zrovna spadeno a buďte připraveni se bránit. Po krátké bitce mezi rakvemi seberte důkazy, vraťte se za Thoronirem, ten slíbí že dá vše do pořádku a záhrobní zboží věnuje na dobročinné účely. Jensine bude šťastná jak blecha a trh je zase vyrovnaný.

Imperial Corruption (Imperial City)

V Temple District se potuluje ork jménem Luronk gro-Glurzog. Když ho oslovíte, postěžuje si, že ho při nákupu u Jensine v Market District okradl zkorumpovaný policajt. Jděte se jí na to zeptat a pokud je vaše oblíbenost dost vysoká, dozvíte se, že kapitán hlídky Audens Avidius terorizuje obchodníky a vybírá od nich výpalné. Od libovolného strážného se dozvíte, že takto postaveného zmetka může zatknout jedině další kapitán hlídky, a budete odkázání buďto na Hieronymuse Lexe, nebo, pokud jste ho v rámci Thieves Guild poslali do Anvilu, na nějakého nováčka. V obou případech se vám dostane zamítavé odpovědi a odkazu na třetího kapitána, Itiuse Hayna. Ten už je ochotnější, aby však mohl Audense zatknout, potřebuje dva svědky. Mapa vás možná odkáže i na někoho kdo odmítne spolupracovat, například Jensine, nicméně se rychle dopracujete k Luronkovi a Ruslanovi, což jsou vaši dva svědkové. Jakmile je přesvědčíte, vyčkejte do následujícího dne a dopoledne navštivte Itiuse, jenž vám řekne že je všechno v cajku a že půjde zatknout zmetka. O něco později vyskočí zápis do deníku a je hotovo. Je možné, že po deseti dnech Audens uteče z vězení a zaútočí na vás, ale nejde o nijak těžkého soupeře.

Order of The Virtuous Blood (Imperial City)

Strávíte-li trochu času v Temple District, osloví vás dunmerská žena s žádostí, abyste přišli do Seridur’s House ohledně nějaké záležitosti. Majitel domu, Seridur, vám prozradí, že je členem protiupírského spolku, že jednoho našli a potřebují vaší pomoc k jeho likvidaci. Po vysvětlení všech okolností zajděte do Roland’s House a na stole v přízemí najdete knihu. Na ní leží dopis uvádějící lokaci Rolandovy chaty, v níž se dotyčný ukrývá. Než se do něj opřete palcátem, oslovte ho a dozvíte se zcela jinou verzi událostí. Vaše rozhodnutí je teď klíčové. Zabijete-li Rolanda, dostanete odměnu 250 septimů a quest se ukončí, nikdy však nezjistíte, jestli mluvil pravdu či ne. Vraťte se naopak za Seridurem, sdělte mu Rolandovu verzi a Seridur se na vás netrpělivě oboří, abyste toho upíra konečně sejmuli. Prokecejte další dva členy řádu, zejména dunmerského elegána, a dozvíte se sice nepřímé, ale dost jednoznačné věci směřující právě k Seridurovi. Roland vás v rozhovoru odkázal na Phintiase – prodavače v knihkupectví First Edition, od něhož se dozvíte, že Seridur občas vyráží na obchodní cesty a kupuje si hafo knih. Je-li vaše oblíbenost dostatečně vysoká, zmíní se taky o Memorial Cave, ležící na břehu jezera Rumare, východně od Arcane University. Jakmile do ní vstoupíte, je všechno jasné – upírské doupě, a Seridur se tam jen tak producíruje! Zabte ho, oznamte to Rolandovi, ten si uleví, respektive se mu uleví, a na závěr naposledny navštivte Seridurův sklep. Roland se stal vůdcem protiupírského řádu, jmenuje vás čestným členem, dostanete za odměnu prstýnek a navíc za každý Vampire Dust který mu přinesete zaplatí 250 septimů.

An Unexpected Voyage (Imperial City)

Najměte si pokoj v botelu Bloated Float ve Waterfront District a hoďte si na pár hodin šlofíka (přes půlnoc). Po probuzení zjistíte, že se loď dala do pohybu, unesli jí totiž banditi. V podpalubí je první z nich, Lynch, u baru pak Minx a na palubě u kormidla Wrath. Všichni tři vás osloví, a ačkoliv každý dialog skončí jejich smrtí, vybírejte vždy druhou odpověď (tu spodní). Z Lynchovy mrtvoly seberte klíč od skladu a osvoboďte orka, z těla Minx pak získáte klíč na palubu a od Wratha odemykátko kapitánovy kajuty, kde se skrývá Selene, šéfka bandy. Zvolíte-li vždy druhou odpověď, sama se vzdá a odevzdá svůj meč, jinak jí budete muset zabít. Pakliže se vzdala, promluvte s Ormilem, odveďte Selene do cely (neotevřitelný pokoj v podpalubí), vraťte se za Ormilem, pak si dejte šlofíka a až se probudíte, loď bude zpátky v přístavu. Od Ormila shrábněte odměnu a je to.

The Battle for Castle Kvatch (Kvatch)
K tomuto questu se dostanete v rámci hlavní dějové linie a je popsán hned po Breaking The Siege of Kvatch.

Mazoga The Orc (Leyawiin)

V Leyawiinském hradu stojí na schodech mladá orkyně Mazoga a podle řečí kouřila něco hodně silného. Zajděte za hrabětem a ten vás požádá, abyste zjistili co Mazoga chce. Tentokrát z ní vymámíte, že hledá jistého argoniana Weebam-Na (možná ho znáte už z questu pro daedrickou svatyni Nocturnal) a chce s ním mluvit. Najděte ho ve městě a přiveďte ho. Mazoga po něm bude požadovat, aby jí zavedl k Fishermen’s Rock, odmítne ale říct důvod. Weebam na druhou stranu odmítne kamkoliv jít, takže je to na vás. Vám se orkyně svěří, že tam je tábor jistého Morgense Wind-Shiftera, kterého hledá a se kterým má nějaké násilné věci na dořešení. Dojděte na místo a až se ti dva do sebe pustí, pomožte vaší společnici, aby za každou cenu přežila. Pakliže uspějete, konečně vám kloudně řekne o co šlo: právě jste zlikvidovali tlupu banditů, kteří odkráglovali Mazoginu kamarádku za to, že konala svou občanskou povinnost a nahlásila je úřadům. Pomsta byla vykonána, čas se vrátit za hrabětem a říct mu co se stalo. Vaše činy se promítnou do dalšího questu...

Knights of The White Stallion (Leyawiin)

Quest navazuje na předchozí kousek: Mazoga The Orc.
Hrabě je natolik nadšený, že vás pověří likvidací dalšího gangu řádícího v okolí města. Mazoga přesně ví, kde zločince hledat – v Ayleidské ruině Telepe. Dojděte tam, vykoste osazenstvo, posbírejte všechny Black bows, neboli černé luky, a na konci dungeonu vyčkejte příchodu vůdce bandy Bruga. Co s ním máte dělat je jasné. Až bude dokonáno, vraťte se za hrabětem, dejte mu všechny černé luky, za což shrábnete slušnou odměnu a navíc budete jmenováni do rytířského řádu společně s Mazogou. Řekněte jí radostnou novinu a zajděte se pokochat vaším novým domovem.

Whom Gods Annoy (Leyawiin)

Z rumors zjistíte, že jistá Rosentia Gallenus se už dlouho neukázala na veřejnosti a z jejího domu se line neskutečný smrad. Navštivte jí a zjistíte, že její trápení tkví v daedrické holi kterou si nedávno pořídila, a která jí vykouzlila smečku scampů, jichž se nejde zbavit. Od Alves Uvenim z Cechu Mágů se dozvíte, že jediný způsob jak se hole zbavit je její odložení na oltář v jeskyni Darkfanthom. Udělejte to a je klid.

Tears of The Savior (Leyawiin)

S’drassa, člen cechu mágů, shání vzácný magický krystal zvaný Slzy Zachránce, což jsou slzy opravdového rytíře, jenž byl proměněn v ledovou kostku. Pokecejte si s Julienne Fanis v Arcane University a dostanete tip na knihu, k sehnání ve First Edition v Market District. Po jejím přečtení se vám ukáže místo v mapě a taky se dozvíte, že je potřeba Refined Frost Salts, které si u Fanis můžete koupit. Takto vybaveni se vydejte na místo a po projití jeskyně se octnete v údolí, jehož epicentrum je jeden velký kus ledu. Jakmile na něj vstoupíte, začne na vás útočit silné mrazivé kouzlo. Na ledové ploše musíte najít celkem pět krystalů, které prakticky není vidět a fakt blbě se hledají. Tři se povalují dole, okolo kamenného výstupku, a dva nahoře.

Raid on Greyland (Leyawiin)

Vně západní brány se poflakuje voják Lexerus Callid, celé měsíce se snažící odkrýt gang drogových dealerů. Bohužel se mu to nedaří, protože ho hlídka vždycky pozná a podezřelí utečou. Vám stačí prostě dojít do domku zvaného Greyland a zabít hlavního podezřelého, Kylia Lonavo, případně i jeho kumpána, a přinést Lexerusovi Kyliův prsten. Odměna je fádní, leč pro někoho zajímavá – peníze.

Helping Hands (Skingrad)

Po zakoupení baráku jděte do obchodu Colovian Traders a oslovte pohlednou nordku Eyju. Nabídne vám, že pro vás bude pracovat jako služebná za 150 zlatých. Po odsouhlasení se odebere do vašeho nového domova a bude vždy připravena roztáhnout dveře spižírny a dát vám nějaké jídlo.

Rosethorne Cache (Skingrad)

Po zakoupení baráku se jděte podívat do ložnice, vyskočte na stůl či na knihovny a podívejte se do prostoru nad schodištěm. U zdi tam leží důmyslně zašantročený prastarý svitek, hovořící o nějakém pokladu ukrytém přímo v domě. Bohužel z něj není jasná žádná další stopa, leda že byste pochopili smysl hádanky – přesýpací hodiny. Ani to vám však moc nepomůže. Poklad je schovaný ve sklepě, ve škvíře mezi trámy se zavěšeným česnekem. Jedná se o magický prsten a hrstku drahokamů.

Paranoia (Skingrad)

Pokud se poptáte usedlíků na jistého Glathira, zjistíte že je to skingradský Pepek Vyskoč, aka místní podivín. Zkuste ho prokecat (věčně se poflakuje před kostelem) a zjistíte, že má jakýsi existenční problém, o němž se nechce bavit na veřejnosti a vyzve vás k půlnoční schůzce za kostelem. Tam se vám svěří, že ho jistí lidé špehují a jsou proti němu spiknutí, načež vás požádá o pomoc. Postupně vám sdělí jména tří osob, které chce abyste sledovali. Jde o Bernardette Peneles, Toutius Sextius a Davide Surilie. Z Glathirových řečí je jasné, že to nemá v hlavě v pořádku, což jen potvrdí kapitán stráží, když vás po prvním zakostelním rande zastaví a nakáže vám, abyste mu sdělili cokoliv podezřelého. Tento quest je jeden z nejrozmanitějších vedlejšáků a lze ho vyřešit několika způsoby.

Budete-li inkriminované osoby poctivě sledovat, zjistíte, že jste vůbec nic nezjistili. Všichni se totiž chovají naprosto normálně a řeší svoje denní záležitosti. Na sledovačku se můžete klidně vykašlat, hodit tam 24 hodinovou čekačku a rovnou se hlásit u Glathira. V dialogu se vám vždy nabídnou dvě možnosti: za A říct mu, že má pravdu a dotyční po něm skutečně jdou, nebo za B že se zmýlil. V obou případech dostanete finanční odměnu. Pokud jste mu vždy řekli jak se věci mají, tedy že je pošuk, usoudí že jste součástí spiknutí a po třetí sledovačce na vás vystartuje, pročež ho v sebeobraně usmrtíte. Pakliže jste mu však dávali za pravdu, zadá vám ultimátní úkol – zabít všechny tři konspirátory. Odmítnete-li to udělat, pustí se do toho sám a zemře při tom. Pokud práci vezmete, máte opět dvě možnosti: buďto udělat co jste slíbili, nebo vše nahlásit strážím, které se do Glathira pustí a úplně ho zaživa zabijí. V každém případě tento quest končí pošukovou smrtí.

SAMOSTATNÉ QUESTY NA VENKOVĚ

Seeking Your Roots

Na travnatých březích nízko položených jezer a toků (nikoli v horách a na strmých březích) můžete najít Nirnroot. Je to taková zelená rostlinka se čtyřmi dlouhými listy a vyčuhujícími kořeny, a je, aspoň podle Cyrrodilských alchymistů, vzácná. Samozřejmě jí roste všude hafo a spousta lidí jí má dokonce doma v květináči, akorát se neobnovuje jako ostatní flóra. Jakmile seberete první exemplář, zapíše se vám do deníku quest. Navštivte libovolného alchymistu a budete odkázáni na chlápka jménem Sinderion. Tento expert na vzácné rostliny bydlí ve sklepě West Weald Inn ve Skingradu a bude z vašeho objevu více než nadšen. Z Nirnrootu se dá vyrobit celkem silný Elixir of Exploration, ale je potřeba Sinderionovi nanosit hromadu kusů. Bude po vás chtít postupně 10, 20, 30 a 40 rostlin, přičemž vyrobený lektvar bude pokaždé silnější a s novými účinky. Je to něco jako sbírání balíčků v GTA, taky jich musíte najít sto, ale celkem jich je v Cyrrodilu přes tři sta.

When The Vow Breaks (u Anvilu)

Na dohled od severní anvilské brány leží Whitmond Farm, kde žije žena jménem Maeva The Buxon. Pokud s ní promluvíte, dozvíte se, že její manžel, Bjalfi The Comtemptible, je naprostý budižkničemu. Ukradl rodinnou cennost, palcát Rockshatter, a ukryl se s tlupou banditů ve Fort Strand (východně od Anvilu), jako že budou přepadávat lidi. Máte palcát získat a donést ho zpět. Ostatní zmetky můžete nechat být, ale Bjalfa musíte zabít. Palcát je poměrně výkonný a jakožto questový předmět nic neváží, takže by byla škoda se ho hned zbavovat. Máte několik možnosti:

A) Nechat si ho, čímž však zůstane quest nedokončený.
B) Odevzdat, dokončit quest a zabít/pickpocketnout Maevu.
C) Využít bugu, jenž se může ale nemusí objevit v neopatchované verzi. Seberte palcát když Bjalfově mrtvole vypadne z ruky, dojděte ho vrátit Maevě a záhy se vraťte do pevnosti, kde bude stále ležet Bjalfovo tělo s Rockshatterem v inventáři. Neberte však oba palcáty najednou, protože nejdou normálně vyjmout z inventáře a nebylo by pak možné úkol dokončit.

Harm’s Folly (u Cheydinhalu)

Obsah questu...
Farma Harm’s Folly leží severozápadně od Cheydinhalu a severovýchodně od Imperial City. V půlce Blue Road zahněte přímo na sever, přes Ayleidskou ruinu Belda a pak ještě jednou tak daleko.
Promluvte s farmářem jménem Corrick Northwode o jeho ženě, zabité při nájezdu skřetů z Exhausted Mine, a jeho touze po pomstě. Vyčistěte zmíněný důl a na konci (třetí patro) seberte mrtvému skřetovi Jade Amulet, patřící nebožce Northwodové. Vdovec vám mnohokráte poděkuje a jako odměnu dá hrst perel.

...a teď vážně
Jde o těžce zabugovaný úkol, vyžadující speciální zacházení. Dveře farmy jsou stále zamčené, farmář vychází jen sporadicky, a ať s ním budete mluvit kdykoliv, nikdy z něj nedostanete rozumné slovo. Pokud se do dolu vydáte na vlastní pěst a najdete amulet, zůstane vám zaseknutý v inventáři a ačkoliv se udělá zápis do deníku, zmizí jedině když farmáře zabijete. Správné řešení: seberte amulet ještě předtím, než Corricka vůbec oslovíte!

A Venerable Vintage (u Imperial City)

Hned za dlouhým mostem západně od Imperial City se rozpíná mohutná usedlost Weye, čítající celé dva domy včetně hospody Wawnet Inn. Hospodská je náruživá sběratelka vína a požádá vás, abyste pro ní našli šest lahví vzácného Shadowbanish wine, za které vám zaplatí 1000 septimů. Tato značka byla díky svým unikátním vlastnostem v minulosti využívána osádkami pevností, aby se vojáci na hlídce zahřáli (a pak že alkohol na pracovišti škodí) a hlavně aby lépe viděli ve tmě (vždycky jsem si myslel, že vidět dvojmo, tedy deset nepřátel místo pěti je spíše na škodu...). Víno musíte hledat v níže uvedených Cyrrodilských pevnostech, kde bývá po dvou lahvích schováno v nějaké truhle.
Fort Vlastarus: východně od Skingradu.
Fort Carmala: jižně od Chorrolu.
Fort Dirich: severovýchodně od Skingradu.
Fort Irony: na břehu poloostrova jižně od Bravilu
Fort Grief: na ostrově u ústí řeky Corbolo, východně od Bravilu.
Fort Aurus: přímo nad Fort Grief, na severním břehu pevniny.
Fort Magia: na břehu jezera východně od Imperial City, přímo vedle menšího ostrova.
Fort Scinia: jihovýchodně od Cheydinhalu, v horách.

Go Fish (u Imperial City)

Hned za dlouhým mostem západně od Imperial City se rozpíná mohutná usedlost Weye, čítající celé dva domy. Jeden z nich je hospoda a ve druhém bydlí rybář Aelwind Merowald, který se donedávna živil lovem speciálním ryb z jezera Rumare, které nikde jinde nerostou... ehm, neplavou, tedy nežijí. Bohužel, jedna rybička mu ukousla nožičku a on má teď smůličku, nemůže dokončit zakázku pro jednoho maníka, který si objednal dvanáct šupin těchto speciálních Rumare Slaughterfish. Rybář vás požádá, abyste je za něj získali a ukáže vám kde lovit. V celém jezeře plave jen několik exemplárů a čas od času se obnovují, takže vám tento úkol chvíli potrvá, odměna je však více než sladká (pokud nejste argonian): prsten na dýchání pod vodou.

Zero Visibility (u Imperial City)

Pokud jste se procházeli v okolí Fort Caractacus a napadlo vás neviditelné zvíře, vězte, že to není bug ale vodítko k novému questu. V hospodě Roxey Inn, ležící v severovýchodním cípu cesty okolo Imperial City, se dozvíte, že v nedaleké vesničce Aleswell zmizeli všichni obyvatelé. Vydejte se tam, jestli chcete tak nasaďte kouzlo Detect Life, a budete osloveni místním obyvatelem s tím, že v Caractacusu se usídlil čaroděj Ancator a kvůli jeho hrátkám s magií jsou teď všichni neviditelní. Samozřejmě žádají o pomoc. Najděte dotyčného podle kompasu (ve vyšším patře vnější části pevnosti) a dvojím pokecem o neviditelnosti ho přimějte, aby vám vydal prsten ochrany a antikouzlo, které je potřeba přečíst uprostřed vesnice.

The Gravefinder’s Repose (u Imperial City)

Malene, hospodská v Roxey Inn (severovýchodní cíp cesty okolo Imperial City), si postěžuje, že v nedaleké Moss Rock Cave řádí necromancer a odhání jí klientelu. Je to až s podivem, ale zrovna vy jste ten, koho požádá aby černokněžníka zabil...

Goblin Trouble (u Imperial City)

Půjdete-li po Yellow Road na jih od Imperial City, před mostem přes řeku Corbolo narazíte na skupinu tábořících osob. Promluvte s Barthelem Gernandem a dozvíte se, že jde o rodinu cizinců, kteří v Cyrrodilu koupili pozemek a chtěli začít nový život. Prodejce jim jaksi zapomněl říct, že se to v okolí hemží skřety... Rozhodnete-li se jim pomoct, promluvte s lovkyní Mirisou, stojící hned vedle, a dozvíte se, že dva skřetí klany spolu válčí, a tuto válku je potřeba zastavit. K tomu vedou dvě cesty:

A) Ukrást klanu Blood Hand jejich trofej. V tomto případě jděte do Timberscar Cave, najděte zmetka, originálně pojmenovaného Blood Hand Goblin War Chief, zmasakrujte ho a seberte mu Totem Staff.
B) Zabít šamana nepřátelského klanu, sídlícího v Cracked Wood Cave.

V obou případech po splnění úkolu prokecejte Barthela. Bude vám hluboce poděkováno a přislíbeno, že až bude nové sídlo dostavěné (asi za měsíc), dostane se vám přivítání pro hrdinu.

The Potato Snatcher (u Imperial City)

Půjdete-li po Green Road na jih od Imperial City, narazíte na hospodu Faregyl Inn. Je plná khajiitů a jeden z nich, S’jirra, se stal obětí krádeže. Kdosi ho ochudil o šest speciálních Jumbo brambor, a vy je máte najít. Quest je velice rychlý a jednoduchý, stačí jít rovnou za kurzorem a po chvilce narazíte na zlobra, jenž se proti vám vyřítí s břichem plným brambor. Vykuchejte ho a doneste zeleninu pravoplatnému majiteli. Odměnou budiž pět Jumbo chlebů (další si můžete koupit).

The Sunken One (u Kvatche)

Kousek od Kvatche severovýchodním směrem je farma Shetcombe. Když vejdete do domu, deník hodí hlášku že byla opuštěna teprve nedávno. V hliněném talíři najdete kus deníku, v němž jeho majitel píše, že zničení Kvatche přisuzuje mocné bytosti a bojí se, že si teď dělá zálusk na imperiální město, proto se rozhodl jí přinést oběť. Vydejte se do nedaleké Sandstone Cavern (kousek na sever od farmy) a v její druhé části, na konci rokle, najdete vše vysvětlující mrtvolu s další částí deníku.

Bear Season (u Skingradu)

Jděte od severního cípu Skingradu přímo na západ a trošililinku na sever, a najdete farmu Shardrock. Žije v ní nešťastný pastýř ovcí. Nešťastný je proto, že mu smečka dravých medvědů likviduje stádo, a požádá vás o pomoc. Zabijte šest chlupáčů (musejí to být speciální medvědi s dlouhým názvem, potulující se v okolí farmy), seberte jim zuby a ukažte je farmářovi jako důkaz. Za odměnu vám dá knihu zvyšující některý skill.

No Stone Unturned (na východě)

Na severním břehu Silverfish River, východně od mostu, je Imperial Bridge Inn. Ubytoval se tam altmerský vědec Lithnilian a žádá vás, abyste mu přinesli zápisky, které ponechal v Bramblepoint Cave při divokém úprku před krvelačnou zvěří. Odměnou jsou tři lektvary.

Posledni komentare
26.07.2012 05:38:44: With thanks for sharing your excellent web page. Here is my website como conseguir un iphone 4
09.08.2011 20:52:04: Jak usnu? Jak mám usnout?? Nevíím smiley${1}smiley${1}smiley${1}
22.08.2010 02:48:11: jde vyléčit nějaqk to upírství??? nebo co mam delat abych mohl na slunce??? prosím
31.03.2010 20:09:22: potřebova bych poradit s questem Where Spirits Have Lease vůbec si s ním nevim rady :(