Image and video hosting by TinyPic

RSS

RSS

Oblivion dovednosti

e hře je 21 dovedností. 7 bojovnických, 7 kouzelnických, 7 zlodějských. Maximální možná hodnota každé z dovedností je 100. Minimální hodnota je 0. Tento interval je ve hře dále rozdělen na pět částí, každá taková část přísluší jedné úrovni zvládání dovednosti. Pokud přecházíte z jedné úrovně zvládání dovednosti do následující, získáváte nějaký dovednostní perk. Hranice přechodu z jedné úrovně do druhé jsou vypsány dále, stejně jako jednotlivé dovednostní perky.

Novic
Učeň
Pokročilý
Expert
Mistr
0-24
25-49
50-74
75-99
100

Každé povolání má sedm hlavních dovedností, které jsou pro ni významné. Jejich základní hodnota je 25, zlepšují se daleko rychleji a určují, kdy postoupíte na další úroveň.

VEDLEJŠÍ DOVEDNOSTI

šechny ostatní dovednosti jsou na úrovni 5 a zlepšují se pomaleji. Jejich zlepšení neovlivňuje postup na vyšší úroveň, ale přispívají k bonusům základních vlastností.

ZLEPŠOVÁNÍ VAŠICH DOVEDNOSTÍ A POSTUPY NA VYŠŠÍ ÚROVEŇ

Zlepšování dovedností

Jsou tři způsoby jak na to:

  • Používejte je pořád dokola. Čím nižší je dovednost, tím rychlejší je její zlepšování. Zlepšení dovednosti na vysoké úrovni jejím opakovaným používáním je mnohem těžší. Zlepšování lze sledovat v menu se statistikami.
  • Zaplaťte si trénink. Můžete trénovat pouze 5x za úroveň.
  • Hodně čtěte. Některé knihy obsahují užitečné informace.

Zvyšování úrovně

Zlepšujte Hlavní dovednosti spojené s vaším povoláním. Aby jste postoupili na vyšší úroveň, musíte zlepšit alespoň 10x některou z hlavních dovedností (v libovolné kombinaci). Postup zlepšování lze sledovat v menu Dovednosti. Až se dostatečně zlepšíte v hlavních dovednostech objeví se vedle kompasu ikonka zářícího půlměsíce s šipkou. Pro zvýšení úrovně se pak už stačí jen vyspat v posteli (nebo na zemi na rohožce).

Při zvýšení úrovně máte možnost zlepšit tři z osmi základních vlastností. Některé můžou obdržet zvýšený bonus v závislosti na tom, které schopnosti se vám zvýšily od posledního zvýšení úrovně. Například: pokud jste si zlepšili schopnosti mající Osobnost jako vládnoucí vlastnost, dostanete větší bonus k Osobnosti. Bonusy nezáleží na tom, jestli se jedná o Hlavní či vedlejší dovednost. Navíc, při každém postupu se vám zdraví zvýší o jednu desetinu vaší Odolnosti.

Poznámka: Můžete si zvýšit několik úrovní, pokud jste nějakou dobu nespali a zlepšili jste si dostatek dovedností na extra úrovně. Za toto nebudete nikdy penalizováni a obdržíte všechny odpovídající bonusy k Vlastnostem za každou úroveň.

JAK SKILLOVAT

Jak naskillovat ATHLETICS (Atletika)

okud nemáte rádi procházky přírodou a všude chodíte jen pomocí Fast Travelu tak si tento skill moc nezvýšíte.
Pro vás je tu tato metoda. Najděte si nějaky sympatický roh zdi (můžete použít i rovnou zeď, ale tady hrozí, že se postupně svezete na jednu stranu a kdo ví kde byste skončili) a jednoduše zmáčkněte klávesu pro automatický pohyb (defaultně Q) a nechte vašeho avatara běžet třeba přes noc (skutečnou noc :-D) a ráno máte nádherné číslo u skillu athletics.

Jak naskillovat SNEAK (Plížení)

okud nejste zarytí zloději, ale přesto byste si chtěli vychutnat možnosti a výhody tichého zabijáka, je tu pro vás tato metoda. Najděte si osobu, která je co nejdéle během dne sama. Já sem hodně používal alchymistku Mages guildy v Brumě a proto metodu předvedu na ní (ale je jedno, koho si najdete). Přes den je tato obchodnice v místnůstce v Mages guildě a je tam téměř celou dobu sama. Postavte se za ni tak aby vás neviděla a přepněte se to sneake modu, postavte se proti rohu a zmáčkněte klávesu pro automatický pohyb (Q). Bohužel nelze použít postup z "atletiky", protože lidé se během dne různě pohybují (až na obchodníky, ti sou téměř jen v krámu a doma).Naše alchymistka naštěstí bydlí v téže budově jako má obchod. Jakmile odejde ze svého obchodu, jděte za ní, počkejte až usne, jděte někam blízko postele a zase běhejte proti zdi. Postup opakujte dokud vám z toho nezačne hrabat.

Jak naskillovat SECURITY(Otevíraní zámků)

okud vás štve, že od pohádkového bohatství vás dělí neschopnost otevřít zámky, čtěte dále.
Předem jedna technická poznámka :skillování této dovednosti neskutečně leze na mozek!!
Postup je jednoduchý, leč na splnění naročný. Nejprve si opatřete slušnou zásobu paklíčů (po vstupu do Thieves guildy není problém) a najděte si nějaký pěkný VERY HARD zámek, u kterého vás nikdo nebude vyrušovat (Například truhla bojovníků, trénujících u arény je dobrá : stačí se schovat za sloup a nikdo vás neuvidí). Zapněte minihru otevírání zámku (defaultně MEZERNÍK), uvolněte čtyři z pěti západek a vypněte minihru (tlačítko EXIT) : skill z uvolnění čtyř západek vám zůstane, ale západky se vrátí do původní polohy. Postup opakujte (minihry, 4 západky, exit). Takto lze na jedné truhle naskillovat třeba až do Mastera. Problém je, že páčit dlouhé hodiny jednu truhlu je VÁŽNĚ trochu nezáživné.

Jak naskillovat MAGII

 bojovník někdy potřebuje trochu té magie na zdolání nástrah Oblivionu. Na všech šest tříd magie (DESTRUCTION, ALTERNATION, ILUSION, CONJURATION, MYSTICISM, RESTORATION) platí jeden postup. Naučte se nějaké základní kouzlo za málo magicky, které můžete castovat kdekoli a kdykoli (shield,healing,light,...). Pokud již máte vysokou WILLPOWER neni problém některá kouzla vyvolávat donekonečna aniž by vám došla magicka. Pokud WILLPOWER máte na nižší úrovni, musíte si sehnat velkou zásobu lektvarů doplňujících magicku. Následně si sežeňte libovolný štít (skutečný štít co držíte v ruce ne kouzlo!). Tak a teď stiskněte zároveň tlačítko pro kouzlení (defaultně C) a tlačítko pro BLOCK (defaultně PRAVÉ MYŠIDLO) a vrhejte kouzlo za kouzlem. Díky tomu, že držíte tlačítko blocku castujete o trochu rychleji než normálně. Problém nastává u třídy magie DESTRUCTION kde musíte opravdu zraňovat nějakého nepřítele. Máte několik možností. Buď si najděte v přírodě nějaké zviřátko a kujte ho, ale nezabíjejte, vylečte ho a kujte dál. Nebo metejte kouzla po svých vlastních vyvolaných potvorách. Nebo zajděte do Areny (ale až se stanete Grand Championem), zvolte si souboj proti třem Minotaur Lordům a jděte do areny. Schovejte se do tunelu odkud přicházíte a jelikož jsou Minotauři moc velcí, nemůžou k vám dosáhnout a klidně do nich šmelte kouzla (někdy se ale minotaur dostane i do tunelu.v tomto případě vylezte ven a on se zasekne zase uvnitř).Minotauři vydrží hodně takže několik bodů skillu se tu dá získat lehce.