Image and video hosting by TinyPic

RSS

RSS

Oblivion domy

ům si můžete zakoupit v každém městě Cirodiilu. Prokletý dům v severovýchodní části Anvilu může být zakoupen jen prostřednictvím vedlejšího úkolu „Kde duchové jsou v nájmu“(where spirits have lease). V ostatních sedmi městech je to snadné. Většinou budete muset kontaktovat místního vládce (který má vedlejšák jako prodavač nemovitostí), zvýšit jeho či její náklonnost a zeptat se na „Koupit dům ve městě“ (Buy a house in town). (Výjimkou je Imperiální město a Skingrad. Detaily naleznete v odpovídající části článku). Cena i podmínky koupě jsou přesně stanoveny. Žádné smlouvání o ceně a žádný předem získaný postup (pre-purchase walkthrough) (S výjimkou Velwina Benira v Anvilu se nikdo nesnaží od vás získat nic navíc) Zaplatíte a dostanete klíč a bude vám sděleno kde je obchod s domovními doplňky. Seznam těchto předmětů je v katalozích obchodů. Takže si nekupujete jednotlivé kusy nábytku, ale předpřipravené sestavy zboží. Je to jako jednání s designérem domu. Na velikosti domu záleží, co bude nabídka obsahovat. Sestavy pro balkón (jen Skingrad), jídelnu, ložnici, doupě (jen Skingrad), předpokoj, halu, kuchyni, čítárnu, oblast pro služebnictvo (pouze Skingrad), obývací pokoj, sklad, studovnu, salónek (jen Chorrol), věci do regálů a tapisérie a další balíčky pro určitá podlaží vašeho domu.
Nabízené kolekce se budou vždy hodit k vašemu domu, takže se nemusíte bát, že koupíte něco, co nebude moci upotřebit. Až si pořídíte vše, co váš dům potřebuje, úkol bude dokončen. A až se vrátíte do vašeho domu, nyní překřtěného na: Můj, /jméno města/ Dům (S výjimkou Chorrolu, kde se dům jmenuje: Arborwatch: My House).
Překvapení? Pár – obě ve Skingradu.

Bravil

alý ošumělý dům je na jižní straně kanálu pod palácem Luciany Galeny. Budete muset zvednout náklonnost hraběte Regula Terenita na 50, aby toto téma s vámi diskutoval. „Na první pohled to není nic moc,“ říká, „Ale díky smradu brzy zapomenete na to, jak je ošklivý.“ Stojí 4.000 zlatých. Nákup nábytku: Nilawen v obchodě: Dobrý obchod – druhá budova na východ když jdete na jih od bran města.

Bruma

emovitost v Brumě je příjemný dvoupatrový srub, který se nachází hned na severu když do Brumy vstoupíte skrz východní bránu. Musíte zvýšit náklonnost hraběnky Nariny Carvainy na 60 aby s vámi o koupi mluvila. Cena je 10.000 zlatých. Nákup nábytku: Suurootan u Novaromy – mezi Hospodou u Jerallovy vyhlídky a Severními větry, o poschodí níž než je hrad.

Cheydinhal

a prodej je příjemný dvoupatrový dům poblíž městské sochy (A poblíž Willow Bank) v jihozápadním koutě města. Budete muset zvýšit náklonnost hraběte Andela Indarise na 60 aby s vámi o koupi hovořil. Cena e 15.000. Obchod s nábytkem: Borba gra-Uzgash v Borbině zboží a zásobách (Bora’s Goods and Stores), který se nachází na hlavní třídě, dva domy na východ od Západní brány.

Chorrol

rostorný kamenný dům zvaný Arborwatch se nachází vedle Cechu mágů na hlavním náměstí. Budete muset zvednout náklonnost hraběnky Valgy na 70 a budete potřebovat Slávu (fame) 13 nebo víc, aby s vámi diskutovala prodej a aby ho dokončila. Cena: 20.000. Prodej nábytku: Seed-Neeus v Severském zboří a obchodu (Northern Goods and Trade), západně od jižní brány.

Císařské město

ato díra ve zdi se nachází ve slumu na západní straně zdi přístavu Water District – západně od pirátské lodi. Ale je to v Císařském městě! Jelikož zde není žádní místní vládce, navštivte Vinicii Melissaeiu v Úřadě pro Císařský obchod v Obchodní oblasti (Market District). Cena: 2.000 zlatých. Nábytek: Sergius Verus v: Obchodní zboží tří bratrů (Three Brothers Trade Goods), který se nachází v malé vedlejší uličce jihovýchodně od Úřadu obchodu.

Leyawiin

eyawiinsaká nemovitost je malý ale užitečný dům poblíž centra města – severně od domu Rosentie Galleny a přes ulici od domu Weebam-Na. Náklonnost hraběte Maria Cara se bude muset vyšplhat na 60, aby mluvil o prodeji. Cena: 7.000 zlatých. Nábytek: Gundalas v Nejlepší zboží a záruky (Best Goods and Guarantees) na severu ulice.

Skingrad

ákup panství Rsethorn Hall není jen další transakcí. Musíte také splnit několik miniúkolů.
Skingradský hrabě Janus Hassildor, upír, vám tady nepomůže. Místo něj, mluvte s jeho pobočníkem Hal-Liurzem o koupi domu a budete odesláni za Shum gro-Yarugem – komorníkem hraběte. Možná nebude nikde poblíž. Pokud jste již splnili úkol za Cech zlodějů „Ztracené historie“ (Lost Histories) a vybrali si řešení, které zahrnovalo získání práce na hradě, již znáte denní režim tohoto orka. Chvíli po 10:00 odchází do West Weald Inn a pak v poledne jde do Colovian Traders. Pokud jste nedokončili úkol ztracené Historie, nikdo vám přímo neřekne, kde je; prostě sledujte svůj kompas.
Gro-Yarunga lehce neoslníte. Jeho náklonnost musíte zvednout na 70 aby s vámi koupi diskutoval a budete potřebovat Slávu (fame) 15 – a to se ani nezmiňuji o 25.000 zlatých – aby s vámi obchod uzavřel. (Při koupi bude také vystěhován současný nájemník Vandorallen Trebatius. Odejde do Two Sister’s Lodge když dům koupíte). Gro –Tarug vám dá klíč a řekne vám o Gunterovi v Colovian Traders na hlavní ulici Skingradu, který vám prodá nábytek.

POMÁHAJÍCÍ RUCE

ady to začíná být zajímavé. Gunter má asistentku jménem Eyja. Nemá vám toho moc co říci, dokud si nekoupíte vybavení pro pokoje sluhů. a vzato v potaz, že za koupi domu jste utratili celé jmění a že vybavení tohoto místa zvláště přijde na další jmění, může to trvat docela dlouho.
Když konečně získáte vybavení pokojů sluhů, znovu ji oslovte. Slyšela o tom, co jste koupili a zajímá ji, jestli máte pro pozici sluhy na mysli někoho konkrétního. „Za 150 zlatých a střechu nad hlavou jsem vaše,“ říká. „Abych vám pomohla s domem, myslím.“ Přijměte a ona okamžitě zamíří do vašeho nového domu a usadí se v prostorách ve sklepě a okamžitě začne se svými novými povinnostmi. (Má klíč, a tak může chodit dovnitř a ven, jak libo)
Nyní máte tři nová témata. Pokud jste již zařídili kuchyň „jídlo“ (food) vytvoří předkrm Eyjin domácí koláč, „Pití“ (drink) dodá láhev Rosethornské medoviny. Koláč je vynikající multifunkční přísada – s efekty: odstraň kouzlo (dispel), zvyš obratnost, vyléčit nemoc a štít – a medovina navýší vaši sílu a výdrž a také sníží inteligenci a sílu vůle.
Nakonec se zeptejte na „Eyju“ a dozvíte se o jejím chmurném životě až do současnosti. Naštěstí se v poslední době vše obrací k lepšímu.

ROSENTHORNSKÝ HÁČEK

 ložnici pod střechou je malý přístřešek okolo vrcholku schodů. na vrcholku tohoto přístřešku proti západní stěně domu jsou „Dlouho zapomenuté poznámky“ (long forgotten note). problém je se k nim dostat. Postava s vysokou dovedností akrobacie by neměla mít problém vyskočit podél přístřešku a sebrat poznámky v letu, ale méně zkušený skokan bude potřebovat skočit z postele (nebo z nedalekého šatníku, pokud byl dům vybaven) na krbovou římsu a pak rychle na vrchol přístřešku.
Poznámky zahajují druhý miniúkol. Ukazují, že v domě je schován poklad a uvádí hádanku jako klíč k němu.
„Dvě těla mám, ač v jedno spojena jsou. čím pevněji stojím, tím rychleji běžím.“
Odpověď jsou hodiny. (v českém překladu to tak nezní, ale v angličtině to fakt dává smysl, poznámka překladatele). Nicméně nemůžete hádanku přeskočit a jít rovnou do sklepa. Na jeden ze dvou pilířů visí čtyři svazky česneku. Mezi tímto pilířem, stropem a diagonální oporou na východní straně pilíře jsou hodiny. Uvnitř hodin jsou 4 bezvadné diamanty, tři bezvadné smaragdy, dva bezvadné safíry a prsten šedého. Upozornění pro postavy zaměřené na plížení: prsten je skutečným pokladem, protože zvýší schopnost plížení se, lukostřelbu, otevírání zámků a akrobacii, stejně jako zvýší odolnost proti jedům a umožní detekovat život.