Image and video hosting by TinyPic

RSS

RSS

Oblivion cechy

Cech zlodějůroč se vlastně přidat do zlodějské gildy? Má to několik malých bezvýznamných plus. Můžete zaplatit pouze polovinu pokuty na vaši hlavu a nechat si kradené zboží. V této gildě se navíc vyskytují jediní obchodníci ze hry, kteří ono kradené zboží vykupují.

Zlodějská gilda v Cyrodiilu je ale poněkud jiná než zlodějské gildy v Morrowindu. Rozhodně je nenajdete sídlit v každé hospodě. Gilda jako taková sice funguje, ale její jednotlivý členové jsou roztroušeni po celém císařství. Také si musíte pozor na pravidla gildy. Kromě několika základních, které platí v každé gildě (jako například nezabíjet ostatní členy gildy) zde narazíte na jedno obzvláště důležité. Při práci nikdy nesmíte nikoho zabít. Jste zloději, ne vrazi. Pokud chcete zabíjet, tak se přidejte k Dark Brotherhood. Tohle všechno ovšem platí, až když jste členem. Ale ani to není lehké…

JAK SE STÁT ČLENEM?

aše kariéra zloděje může začít dvěma způsoby a je jen na vás, který z nich si vyberete. První a poměrně nenásilnou možností, je přečíst si kdekoliv v Císařském městě plakát o Gray Fox (Šedá Liška). Tím se vám do konverzačních témat přidá zmínka o tomto „králi zlodějů“. Když si poté popovídáte s kterýmkoliv žebrákem (stále v Císařském městě) a máte u něj oblíbenost alespoň 70, zeptá se vás, proč se na Gray Fox ptáte. Pokud odpovíte, že pro něj chcete pracovat, řekne vám, ať přijdete o půlnoci do Darelothovy zahrady (Garden of Dareloth) ve čtvrti Waterfront District.

Druhá cesta je o něco „černější“. Spáchejte nějaký zločin (je naprosto jedno jaký) a nechte se zavřít do vězení. Pobyt si ukraťte dle libosti, ale jakmile basu opustíte, tak nikam nechoďte. Zůstaňte ve městě a za nedlouho by vás měla navštívit Myvryna Arano. Řekne vám to samé, co by vám sdělil žebrák. Máte přijít o půlnoci do Darelothovy zahrady (Garden of Dareloth) ve čtvrti Waterfront District. Takže vzhůru!

AŤ VYHRAJE TEN NEJLEPŠÍ ZLODĚJ

akmile přijdete na místo setkání, bude tam již čekat trojice zlodějů. Ten s tou pochodní je Armand Christophe a zastává ve zlodějské gildě hodnost Doyen (rozdává příkazy jednotlivým zlodějům). Ostatní dva, Amusei a Methrendel, jsou uchazeči o místo v gildě stejně jako vy. Promluvte s Christophem na téma „Thieves Guild“. Spustí o tom, že ještě neměli tolik uchazečů a že výběr udělá formou soutěže. Ten, kdo první ukradne a přinese deník Amantia Allecta může vstoupit do zlodějské gildy. Po skončení rozhovoru se ostatní dva uchazeči rozběhnou za loupeží. Vy se ujistěte, že máte dost paklíčů (pokud ne, Armand vám může nějaké prodat). Nemá cenu nikam spěchat. Zajděte za nejbližším žebrákem (jeden leží jen pár kroků za vámi) a poptejte se ho na Amantia Allecta (případně ho podplaťte). Vyklopí vám místo, kde žije a vy tam okamžitě běžte pomocí fast-travelu. Dům najdete podle kompasu, seběhněte do sklepa, deník najdete ve stole (klidně si jej přečtěte, ale není to nic směrodatného). To by byla jedna možnost.

Řekněme, že nejste tak rychlí a že vás Methrendel předběhne (Amusei je naprosto neschopný, takže se jej nemusíte bát). Potom vám deník vyhodí zprávu, že by jste deník mohli od Methrendel ukrást. Opět si popovídejte s nějakým žebrákem (opět jej podplaťte, bude-li to nutné) a zjistíte, kde Methrendel bydlí. Je to jen pár kroků od místa, kde jste se poprvé setkali, ve čtvrti Waterfront Distrikct. Metrendel společně s jejím přítelem odchází každý den po šesté odpoledne na večeři, takže je dům volný. Deník musíte ukrást ještě ten de,.neboť by jej večer předala Armandovi. Zámky by neměly představovat problém, a deník je váš.

A ještě jedna možnost pro ultra-smolaře. Pokud by se vám ani doposud nepodařilo deník sehnat, tak máte poslední šanci. Armand vás společně s Methrendel vyšle na ještě jeden úkol (Amusei je úplně mimo hru). Máte ukrást Rohssanův meč (Rohhsan’s sword). Opět je vaší první zastávkou nejbližší žebrák, od kterého zjistíte, že meč je v obchodě se zbraněmi v Market District (A Fithing Chance). Opět fast-travel a pak už jen několik poměrně těžkých zámků a zneškodnění jednoho psa. Meč je v truhle v prvním poschodí.

NEZÁVISLÁ ZLODĚJNA

ť už s mečem nebo s deníkem, jste členem Thieves guild. Super! Pokecejte si s Christophem na všechna dostupná témata, zjistíte informace o Gray Fox (Šedá Liška), protože se jedná o grandmastera zlodějské gildy. Dále vás Armand informuje o tom, že žádné „normální“ úkoly gildy nezadává, že každý zloděj pracuje na vlastní pěst. Výjimku tvoří pouze „zvláštní“ úkoly. Určitě budete chtít hned na jeden najet, ale Armad vám řekne, že nejdřív se musíte prokázat jako opravdový zloděj. K tomu vám poslouží kupec jménem Ongar, který bydlí v Brumě. Je to vaše první spojka, které můžete prodávat i kradené zboží. A o to tu právě běží. Armand vám nedá žádný úkol, dokud Ongarovi neprodáte kradené zboží v hodnotě alespoň 50 zlatých. To mu poslouží jako důkaz vaší schopnosti. Nuže, směle do toho. Cest je mnoho a je jen na vás, jakou si zvolíte. Můžete vybírat lidem kapsy, vykrádat zamčené domy a určitě vás napadne ještě něco. Svůj lup prodávejte Ongarovi a až bude jeho hodnota 50 a výš (hra má vestavěné počítadlo), tak můžete zpět Christophem.

DANĚ DO RUKOU CHUDÝCH

ak už jste nejspíš zjistili, tak Gray Fox drží nad chudými Císařského města ochrannou ruku. Bylo zvykem stráží z městské gardy, že nevybírali daně na žebrácích ze čtvrtě Waterfront District. Hieronymus Lex, o kterém jste již určitě také slyšeli, a který je posedlý dopadením Gray Foxe to ale hodlá změnit. A vpravdě tak již učinil a chudáci žebráci byli obráni i o to málo, co měli. Vašim úkolem je vloupat se do kanceláře Lexe a ukrást mu jak peníze, které vybral, tak záznamy o daních. V tomto místě je nutno se opět obrátit na žebráka (to jsou investice do chudých, co? =)). Pak už by jste si měli vystačit s kompasem, který vás nasměruje nejdříve do Temple District a následně do South Watchtower. Nyní musíte být rychlí a opatrní. Chodí zde hlídky, takže docela dost záleží na načasování (to platí i při odchodu). Do kanceláře Lexe vedou dva žebříky, druhý „je zamčený“ (však víte, jak to myslím). O samotného kapitána si nedělejte starosti. Většinu dne pobíhá po venku a pokud je náhodou uvnitř, tak spí. Odemkněte stůl a vezměte z něj peníze a záznamy (ty je dobré si přečíst kvůli dalšímu questu). Vraťte se za Armandem. Ten vám řekne, ať si peníze necháte a povýší vás. Další quest dostanete, až prodáte kradené zboží v celkové hodnotě alespoň 100 zlatých.

ELFÍ PANNA

a první pohled obyčejná mise. Máte ukrást bystu hraběnky z Chedinhalu, takže rychle tam. Je to až absurdní, ale opět vám nezbývá, než vyhledat některého z místních žebráků a zbavit se trochy přebytečných peněz. Zjistíte, že bysta je ukryta v hraběnčině hlídané hrobce pod Arkayovou kaplí (Chapel of Arkay). Jakmile jste uvnitř, tak vyčkejte a pozorujte hlídkující stráž. V momentě, kdy je nejdál na východě, vyběhněte a vezměte bystu ze západního výklenku a rychle zaběhněte zpět. Nedoporučuji brát ani šahat na nic jiného, zvláště ne na hraběnčin sarkofág (objevil by se duch, který by značně zkomplikoval situaci). Takže až budete venku z kaple, tak zpět do Waterfront District. Ale tady není něco v pořádku, celá čtvrť je plná stráží. Hledají Christophera a bystu. Tato skutečnost poněkud znepříjemní vaše půlnoční setkání. Deník vám navrhne, ať se poptáte pár ostatních zlodějů ohledně situace. Nedovíte se toho moc, ale zjistíte, že vás hledá Methrendel. Počkejte chvíli na jednom místě, nejlépe ve Waterfrontu. Příjde a řekne vám, že celý úkol s bystou byla bouda. A že s tím má co dočinění jedna členka gildy, jmenovitě Myvrynra Arano. Methrendel navrhne nalíčit na ni past, máte jí dát bystu do domu. Arano bydlí nedaleko ve Waterfront District. Náročnou část představuje vloupání k ní do domu, protože se kolem stále potulují nějaké stráže. Je to otázkou vyčkávání, správný moment nakonec přijde. Uvnitř klikněte na komodu vlevo a bysta se do ní automaticky umístí. Pak už stačí jen přesvědčit Lexe, aby jí prohledal dům. Bude neochotný až do doby, kdy budete mít jeho náklonnost na 70. Následujte ho do domu Arano a uvidíte, jak je zatčena. O půlnoci se pak již nerušeně můžete setkat s Cristopherem, který vás opět povýší, dá vám odměnu 100 zlatých a řekne vám o dalším obchodníkovi, kterému můžete prodávat kradené zboží. Jmenuje se Dar Jee a žije v Leyawiinu.

Christopher pro vás již další questy nemá a ták vás pošle za dalším Doyenem do Bravilu. Jmenuje se S’krivva a bydlí poblíž Brazilské severní brány. Cristopher vám jen řekne, ať k ní nechodíte, dokud nemá odemčené dveře a vy nemáte kredit na prodaném zboží alespoň 200.

AHDARJINO DĚDICTVÍ

’krivva vám řekne, že jedna vdova po překupníkovi, který pracoval pro zlodějskou gildu, má problém, a vy jej máte vyřešit. Tato vdova se jmenuje Ahdarji a bydlí v Leyawiinu. Takže tam a na místě opět poptávka po žebrácích, aby jste zjistili, kdy bydlí. Až vás bude kompas neomylně navádět, tak ji navštivte. Řekne vám, že jí někdo ukradl prsten po jejím manželovi, a že jej chce zpět (jediná památka… blablabla). Také by ráda zabila zloděje, ale rychle pochopí, že to nejde. Nikdy by jste netipli, kdo prsten ukradl – Amusei, ten looser z prvního questu „Ať vyhraje ten nejlepší zloděj“. Buď se opět vydáte za nejbližším žebrákem, nebo si pokecáte se stráží s oblíbeností alespoň 45. Výsledkem v obou případech bude zjištění, že Amusei je zavřený v místním vězení za vydírání Leyawiinské hraběnky. Žebrák navíc přihodí, že stráže v místním vězení jsou podplatitelné, pokud si chcete promluvit z vězni. Vydejte se tedy do hradního podzemí a pokecejte se strážným. Buď ho podmáznete 20-ti zlatými, nebo mu klíč ukradnete z kapsy. V každém případě se dostaňte za Amuseiem. Nabídněte mu paklíč a on vám všechno vyzvoní. Řekne vám, že on prvně ukrad prsten hraběnce (která je původní majitelkou) a že jej chtěl prodat místnímu překupníkovi (nyní zesnulému manželi Ahdarji). Ten mu ale řekl, že se jedná o příliš horké zboží a že jej nekoupí. Amusei si jej tedy vzal zpátky a rozhodl se vydírat pomocí prstenu hraběnku. A kvůli tomu skončil tu. Prsten má nyní opět hraběnka. Takže váš úkol je nesnadný – získat prsten zpět od hraběnky. Před tím, než cokoliv podniknete, se vydejte zpět za Ahdarji. Ta vyklopí, že prsten potřebuje i kvůli něčemu jinému (umožňuje číst hraběnčinu soukromou poštu) a zvedne vám odměnu na 200. To se dá, ale běžte si ještě pokecat s žebrákem (děláte někdo zářezy? =)). Dozvíte se, že v hradě je kontaktní osoba, a pokud si připlatíte, zjistíte i kdy je nejlepší doba k její návštěvě. Skočte do hradní jídelny chvíli po osmé hodině večerní a pokecejte si sní. Moc se jí nechce se na něčem takovém podílet, ale vy ji určitě ukecáte (oblíbenost alespoň 60). Řekne vám, že hraběnka chodí spát po 11. hodině a že 15.-17. je pryč. Pokud ji ukecáte na 70, zjistíte, že si hraběnka prsten sundává jen na noc a ukládá si jej do své šperkovnice. No a 80 aby jste zjistili, že to jejích komnat vede tajná chodba. Bingo. Vydejte se do jihozápadního rohu hradu, do skladu na konci chodby. V sudu je páka, která otevře nedalekou tajnou chodbu. Pokud si budete alespoň trochu dávat pozor, tak by jste neměli narazit na nic horšího než zámky. Nejtěžším z nich je pak samotná šperkovnice – musíte mít dostatek paklíčů. Vezměte prsten a také dokument Diving the Elder Scrolls, který tam také naleznete. Zmizte pryč a navštivte po řadě Adharji a S’krivvu. Hotovo.

ŠPATNÝ SMĚR

akmile jste nakradli alespoň za 300 zlatých, tak vám S’krivva dohodí další prácičku. Hieronymus Lex opět obsadil celý Waterfront District svými strážemi. Pátrá po Grey Fox. Ten sám je v bezpečí a quest se jej vůbec netýká, ale celá ta věc se strážemi poněkud brzdí provoz gildy. S’krivva vás pošle za Methrendel, která by měla vědět víc. Takže do Císařského města a podmázněte prvního žebráka, kterého potkáte, aby jste zjistili, že Methrendel naleznete v Amnisově domě (Amnis’s house) ve čtvrti Talos Plaza. Skočte za ní a ona vám poodhalí svůj plán na stáhnutí stráží z Waterfrontu. Pět vybraných zlodějů gildy (mezi nimi i vaše maličkost) provede synchronně loupeže na pěti různých částech města a tím donutí stráže vrátit se zpět na svá stanoviště, odkud si je Lex „vypůjčil“. Konkrétně vašim úkolem je ukrást hůl archmága Hrormira (Hrormir’s Staff) z pokoje na Arcane University. Pro případ, že by to mágům náhodou nedošlo tam máte ještě nechat dopis od Gray Fox. Směle vzhůru. Samotná loupež je jednoduchá. Pokud si vyberete čas mezi 1. a 7. hodinou ranní, tak by jste neměli narazit na nikoho. Pomocí systému portálů, které jsou na Arcane University, se dostaňte až do nejvyššího pokoje (moc jiných cest tam nevede =)) a ze stolu vezměte hůl. Pak ještě aktivujte noční stolek, čímž se do něj umístí dopis a klidně odejděte. S holí se běžte pochlubit Methrendel a ta vás pošle špiónit do Waterfrontu. Stoupněte si poblíž Lexe, tak aby jste nebyli moc blízko, ale aby jste slyšeli vše, co bude říkat. Po chvíli se zjeví Dremora (!!!) a předá ubohému kapitánovi nějaký papír. Lex jej po přečtení zahodí a odejde. Přečtením zjistíte, že mu v podstatě přišla výhružka z Arcane University – a zabrala, Lex se stahuje a rozpouští blokádu. Běžte sdělit tuto radostnou novinu Methrendel a ta vám zadá poslední prácičku. Máte nepřímo vrátit onu ukradenou hůl. Jděte do domu Onta Vanina v jihozápadním rohu čtvrti. Tam naleznete v prvním poschodí „magickou truhlu“. Hůl se do ní uloží ihned po její aktivaci. Po cestě zpátky do Bravilu se ještě stavte za Methrendel a pak hurá za S’krivvou. Ta vás odmění a povýší a ještě přihodí identitu třetího obchodníka, kterému můžete prodávat svůj lup. Jmenuje se Luciana Galena a je z Bravilu. Další quest dostanete až po čtyřech stovkách .

ZTRACENÁ HISTORIE

loděj jménem Theranis dostal od Gray Foxe úkol ukrást knihu Ztracená minulost Tamrielská (The Lost Histories of Tamriel) ze Skingradského hradu, ale ještě se nevrátil a vám tak připadá jeho úkol. Ve Skingradu bude nejlepší, když opět zkontaktujete někoho z chudých (zatím jsem si nevšiml questu, kdy by nebyl žebrák…). Poví vám, že Theranis brblal něco o krádeži, když byl v hostinci Two Sisters Lodge. Tomuto brblání byl však přítomen jeden z příslušníků hradní stráže a tak byl Theranis zatknut. Naleznete ho tedy v hradním vězení. Postupů, jak se tam dostat je povícero, ale já popíši pouze jeden z nich, ten nejjednodušší. Zeptejte se někoho z městské stráže na téma Work in Castle Skingrad. Budete odkázáni na Shum gro Yaruga. Ten opouští hrad v 10 ráno a míří do hostince West Weald Inn. Popovídejte si s ním a řekněte, že sháníte práci. Zaměstná vás jako číšníka – skoro. Budete nosit jídlo vězňům do vězení. Jakmile jste tohle zmákli, tak si to může nasměrovat do hradních kobek. Čapněte ze stolu v místnosti nějaké ovoce, aby vás strážný pustil. A jste ve vězení. Theranis tu však není, jediný přítomný je Lerthjar the Leggard. Hoďte s ním řeč (a pokud možno se vyhněte jakékoliv urážlivé odpovědi) a řekněte mu, že jste přišli vysvobodit Theranise. Vyžvaní vám, že Theranise si odvedla „pobledlá ženština“ a že to provedla již potřetí, ale tentokrát se Theranis nevrátil. Přihodí ještě, že nebyl v cele sám, že s ním byl nějaký argonian. Toho si prý ta ženská odvedla nedávno taky, ale ten se nedal bez boje. A to je vaše největší vodítko, na zemi jsou totiž stopy od krve. Následujte je, až najednou skončí ve zdi. Aktivujte svíčku nesoucí název „strange candle“ a cesta je volná. Jste v něčem jako ve vinárně, Postupujte na konec chodby, až narazíte ne další zeď. Páka vlevo by vám měla uvolnit cestu dál. Pokračujte podle krvavých stop. Katujte svícen nejvíc napravo a máte za sebou poslední tajné dveře (tady se někdo opravdu snaží něco ukrýt =)). Sestupte chodbou a zaútočí na vás pobledlá ženština – upír. Zabijte ji a naleznete Theranisovo mrtvé tělo (aktivujte je kvůli záznamu v deníku) a uvězněného argoniana jménem Amusei (opět). Amusei je vám velmi vděčný za záchranu a říká, že se přidá ke gildě, protože má tajné informace, které mu Theranis sdělil. Teď u se jen dostat ven, a Amuseie musíte vzít s sebou. Opět je možno vybrat si z více cest, ale u všech platí pravidlo dobrého načasování. Stráže mají vysoký skill na detekci Sneaking. Až budete venku z hradu, tak se vydejte směrem na Skingrad. Najednou se vám provede záznam do deníku, tak si pokecejte s Amuseiem. Sdělí vám onu tajnou zprávu: „Hledejte pod keřem poblíž studny za domem Nerastarela.“ Ten naleznete v jižní části Skingradu a knihu přesně podle popisu. Hotovo. Skočte za S’krivvou a dejte jí knihu. Úkol splněn a 400 v kapse.

POSTARAT SE O LEXE

o tržbě 500-ti zlatých za nakradené zboží pro vás bude mít S’krivva další úkol. S konečnou platností se máte postarat o to, že se Hieronymus Lex již nebude plést gildě pod nohy. Ovšem v rámci pravidel gildy! „Postarat“ neznamená zabít. Anvilská hraběnka se zrovna poohlíží po novém kapitánovi pro svou osobní gardu, což by bylo pro Lexe skvělé odbytiště. Avšak jak vám S’krivva poví, nemá Lex moc šancí. Dopis s jeho „doporučením“ již dorazil do Anvilu (Lex je v něm označen za paranoidního a tudíž nevhodného pro danou práci). Naštěstí si dopis prozatím ponechal komorná hraběnky (z nějakých osobních důvodů) a hraběnka samotná jej ještě neviděla. Máte za úkol dopis ukrást, udělat padělek, ten opatřit pečetí císařské gardy a celé tohle umělecké dílko doručit osobně do rukou Anvilské hraběnky. Nuže, nejdříve jak získat originál. Způsobů je opět vícero, já jsem hmátl po tom, ve kterém figurují žebráci =) Takže si v Anvilu s jedním z nich pokecejte. V podstatě se nedozvíte nic průlomového, ale žebrák vás odkáže na kováře. Ten má kovárnu severně od hlavní hradní budovy (snad) a jmenuje se Orrin. Je členem gildy (a brzy se stane další z vašich spojek pro prodej horkého zboží) a ukáže vám tajnou chodbu , díky které se vyhnete několika strážím a jednomu zámku. Je v místnosti severně od samotné kovárny a otevírá se pomocí pravého sloupku u výklenku ve zdi. Nahoře na schodech zmáčkněte pro změnu levý sloupek a otevřete další tajné dveře. Pokoj komorné je za rohem na západ. Stačí prolomit zámek na dveřích a na stole a dopis je váš. Teď se dostat ven a udělat kopii. Opět podpořte situaci chudých ve zdejším městě několika zlatými a dozvíte se o „cizinci („The Stranger“), který bydlí hned vedle Anvilské gildy mágů. Ten vám za 500 zlatých a 24 hodin udělá požadovanou kopii. Počkejte si na ni a vydejte se do Císařského města. Běžte do vězeňské čtvrti, kancelář, kterou hledáte je v severozápadní části. Tady je návod nanic. Prostě se musíte dostat dovnitř skrz několik velmi těžkých zámků a ohromné množství stráží. Pečeť naleznete ve stole kapitána císařské gardy a tudíž i městské stráže. Stačí ji aktivovat a dopis se vám automaticky označkuje. Teď je jak pravý, takže rychle ven a zpět do Anvilu. Běžte za hraběnkou (na poslední chvíli, už už se chystala dát místo kapitána někomu jinému) a předejte jí dopis. Po přečtení vás pověří doručením dopisu pro Lexe. Osobně. Je to rozkaz o přeložení do Anvilu. Podruhé do hlavního města a za Lexem (snídá v Temple District a večeří ve Waterfront District). Bude mumlat něco o Gray Fox a o tom že je to jeho práce – a má pravdu =) Teď už jen zpátky za S’krivvou pro odměnu. Odhalí vám ještě identitu nového kupčíka – jak už bylo řečeno, je to Orrin z Anvilu. A to je od ní vše.

Nyní nakraďte věci na hodnotu 600 (pokud jste tak již neučinili) a počkejte si (nejlépe v Bravilu). Kontaktuje vás Methrendel a zdělí vám, že pro vás má práci samotný Grey Fox. Máte se s ním setkat ve domě Helvia Cecia (Helvius Ceciu’s haus) v Brumě. Takhle to bude chodit odteď vždycky – někdo vás kontaktuje. A je to vyřešeno, nyní děláte questy pro Gray Foxe.

SLEPÉ OČI

ům je v jihovýchodní části Brumy a Cecia čeká venku. Běžte dovnitř. Gray Fox sedí u krbu s klasikou rouškou přes obličej. Slušně ho pozdravte! Přejde rovnou k věci. Chce, aby jste ukradli krystal jménem Savilla‘s Stone z chrámu Mothse v horách severovýchodní části Cyrodiilu. Jedná se o „domov důchodců“ pro staré mnichy Mothse, kteří při studiích Straých Svitků (Elder Scroll) přišli o zrak a jsou slepí. V rámci tohoto úkolu máte udělenu výjimku co se zabíjení týče. Protože je kámen dobře hlídaný, tak můžete zabít jeho strážce – slepé mnichy. Před samotnou cestou do kláštera v horách si můžete zjistit ještě nějaké informace (museli sem nějak propašovat žebráky =)). Cesta do kláštera by neměla být problém, když je poměrně dlouhá (na poměry gildy až neúnosně). Nejdříve ze všeho navštivte tři mnichy, kteří bydlí v domku před chrámem. Tyhle ještě zabít nemůžete, tak to nedělejte. Musíte si zvýšit jejich oblíbenost aspoň na 70, aby jste se dozvěděli, že Savilla‘s Stone je v labyrintu, který složí jako chrám Mothse a ve kterém žijí slepí mnichové na odpočinku. Oblíbenost 80 vám pak zaručí odemčení dveří a vstup, jinak je můžete otevřít pomocí paklíče sami. Ivnitř vás čekají čtyři podlaží labyrintu, který je obydlen slepými mnichy. Pozor na třetí patro – je plné pastí. Jinak je jen vás, jaký postu zvolíte. Tyhle chlapíky už můžete pozabíjet s čistým svědomím, nebo se jim můžete pokusit vyhnout. Nevidí vás, pouze slyší, ale i tak jsou to tuzí protivníci. Až dojdete na „dno“ labyrintu, tak v centrální části naleznete Savilla‘s Stone společně s ještě jedním kamenem a bossem na vašem levelu. Toho se pokuste zbavit co nejdřív, protože c nevidět vám zavaří onen druhý černý kámen. Až to s ním máte vyřízené, tak můžete začít uvažovat, jak získat Savilla‘s Stone. Pokaždé, když se přiblížíte, tak do vás ten černý kámen napálí Frost bolt (zranění ledem ze školy destrukce). Zase je zde mnoho možností jak krádež provést. Můžete risknou frontální střed, vybaveni Frost shieldem. Kámen pálí jednou za 6 vteřin, což vám dává krásné pětivteřinové okno. Pak také můžete použít telekinezi anebo se pokusit přiblížit co nejblíže kryti za sloupem. Nakonec můžete zkusit i uhýbaní samotným kouzlům =) Tak či tak, předpokládám, že to zvládnete a máte Savilla‘s Stone v kapse. Nemusíte vracet, neboť kousek dál je „únikový východ“, který vás vyvede ven za domečkem mnichů, se kterými jste mluvili. Skočte zpátky do Brumy za Gray Foxem a quest je hotov.

ŠÍP VYPROŠTĚNÍ

očkejte si v Brumě dokud vás nekontaktuje Amusei (ano, ten nešťastný argonian, kterého konečně vzali do gildy). Sdělí vám, že pan Fox vás očekává Malinově domě v Chrrolu (Malintur Ancrus’s house). Jihozápadní roh tohoto města je více než dostačující informace, majitel domu bude opět čekat venku. Gray Fox vám sdělí, že pro práci s Savilla‘s Stone potřebuje ještě jednu speciální věcičku, a to Šíp vyproštění (Arrow of Extrication). Ten máte získat od Bravilského dvorního mága Fathise Arena a Gray Foxovi je opět jedno, jestli přitom zemře (pouze se tak nesmí stát na hradě). Zajeďte do Bravilu a hoďte řeč s některým z žebráků (má cenu to tu ještě psát? =)). Dozvíte se, že Fathis má komnaty v severním křídle hradu, ale také, že má mimo město osídlenou ruinu jedné věže. Od stráží můžete ještě zjistit, že je to podivín, co si zahrává s povoláváním daeder. Nuže, nejdříve zamiřte do hradu – najít mágovy komnaty by neměl být problém. Dvoje zamčené dveře a deník vás uvědomí o tom, že jste na správném místě. Prohledejte to tu aby jste zjistili, že šíp tu není (to vám také řekne deník). Nuže, následuje pohled do výklenku ve zdi. Nositelem kliky je zde levý sloupek. Nyní se dostáváte do chodeb, které spojují hrad a mágovu věž. Mají dvě části a lze se zde velice snadno ztratit. Ok, běžte dokud nepotkáte první příšeru (zabte ji nebo se kolem ní propližte) a poté odemkněte dveře přímo před vámi (žádné odbočování). Vydejte se po levé rampě, které sestupuje do chodby vedoucí na jih. Pokračujte tímto směrem, dokud neuvidíte díru v podlaze. Ponořte se do ní (tady se docela hodí kouzlo Waterbriething), dejte si pozor na obří Slaughterfish, která zde přebývá (a která má u sebe docela slušné poklady). Východ, který hledáte je poblíž východní zdi, hezky nahoře, schovaný za visícími krápníky (nebo jak se tomu pod vodou říká). Po téhle proplétačce by jste se už ztratit neměli, cesta je dost jasná. Potkáte několik daedrických potvor (od Scampů až po Xivilu). Na konci podzemí najdete schody vedoucí nahoru do mágovi věže. Fathis kempí nehoře. Můžete ho zabít, nebo se kolem něj proplížit. Dostanete se do je laboratoře, kde v z truhly seberte vytoužený Arrow of Extrication a klíč od věže. Sice se nejedná o pravý Šíp vyproštění, ale Gray Fox jej přijme. Řekne, že s tím něco udělá. Vy dostanet svých 500 a info o dalším kupci – tento je již poslední. Jménem Fathis Ules, který setrvává v elfských zahradách hlavního města. Počkejte v Chorrolu a v blízké budoucnosti (tzn. až nasbíráte 800 zlatých za krádeže) vás opět kontaktuje Amusei.

BOTY SPRINGHEEL JAKA

musei vám sdělí místo dalšího setkání. Je to Ganrdhelův dům v Cheydinhalu. Gray Fox vám dá menší lekci z historie. Springheel Jak byl slavným zlodějem, kterýžto zemřel před 300 lety. Říká se, že byl pohřben s botami na nohou – a to je váš dnešní úkol. Najít hrobku Springheel Jaka a donést z ní jeho boty. Jedinou vaší stopou je Jakben, kníže Imbelský (Jakben, Earl of Imbel), který je jediný žijící příbuzný Springheel Jaka. Žije někde v Císařském městě a tam by jste také měli začít hledat. Ihned po vašem příjezdu přijde řada na žebráky (opět =)). Investice do životní úrovně chudých vám vyjeví, že Jakben žije ve čtvrti Talos Plaza a že je docela podivín (vychází ven jen v noci). Vloupejte se k němu do domu a prohledejte jej. Nic nenajdete (takže jsem si z vás v podstatě dělal srandu =)), tak zkuste hovor se sluhou. To co vám poví docela záleží na tom, jestli je poblíž kníže. Dozvíte se, že pod domem jsou katakomby – rodinná hrobka. Když to omrknete, tak musíte dát sluhovi za pravdu. Dveře však vyžadují klíč a sluha vám poví, že jediný má u sebe sám kníže. Teď se chvíli zamyslete… Viděli jste někdo v domě druhou postel? A proč by se kníže zamykal v rodinných kobkách? Ještě nic? Kníže Jakben je upír!!! Bingo! A on sám má na sobě ony boty. Když si s knížetem pokecáte na téma „Springheel Jak’s boots“, tak vám bezostyšně vydá klíč od katakomb (kde ovšem nic pořádného nenaleznete – je to jako s tím prohledáváním domu. Jak jsem již řekl, boty má sám kníže-upír. Tak ho zabte a boty mu vemte. Je to sice poněkud přímočaré a brutální, ale také velice efektivní (a možná i efektní =)). Botičky vraťte Gray Foxovi a připravte se na poslední velký úkol v zájmu gildy.

KONEČNÁ VÝZVA

otřebujete mít nakradeno zboží v hodnotě alespoň 1000 zlaťáků a k tomu ještě za 200 u posledního z odhalených překupníků – Fathis Ules. Odcestujte tam, kde to všechno začalo, do Waterfront District. Tady vás kontaktuje Amusei a sdělí vám místo posledního setkání s Gray Fox. Proč poslední, to záhy zjistíte. Je jím Othrelův dům v severovýchodním rohu čtvrti Elfí zahrady v Císařském městě (Othrelo’s house at northeast corner of Imperial City’s Elven Gardens). Gray Fox nebude chodit kolem horké kaše, a řekne vám, že máte úkol, o který se ještě nikdo před vámi nepokoušel. Máte ukrást Starý Svitek (Elder Scroll) z Císařského paláce. Poví vám také o odměně v penězích nevyčíslitelné, o velké slávě, která vás bude provázet i po smrti ale hlavně o Šedé roušce a místě na samotném vrcholku gildovního žebříčku. Ano, již je to tak. Gray Fox by po 300 letech služby zlodějské gildě rád na odpočinek. Vy mu to máte umožnit a zároveň se prokázat hodnými jeho nástupnictví.

Tento quest je velice náročný a pro rámec jednoho úkolu také velice dlouhý. Gray Fox vám sice všechno řekne, ale souvislosti je velmi snadné ztratit, proto vám také nakonec svého výkladu předá knihu Konečná výzva (zvolil jsem metodu volného překladu, pro všechny ultra-doslovné-překladatele je to Plan for the Big Heist). V té máte jednotlivé části úkolu rozepsané pěkně bod po bodu přesně tak, jak je zde budu psát já. Ale nepředbíhejme. Plán je následující: Elder Scroll je ukryt za dveřmi, které nelze otevřít (!!!), ale Savilla‘s Stone, který Gray Fox použil, odhalil, že tyto dveře se dají obejít dávno zapomenutou trasou jménem Stará Cesta (Old Way). Avšak i tato cesta je dobře uzamčená. Proto se musíte nejdříve dostat do palácových sklepení a aktivovat Hodiny Času (Glass of Time), ať už to je cokoliv. O samotné staré cestě vám toho Gray Fox moc nepoví. Ví, co máte mít s sebou, ale neví, čemu budete čelit. Dostanete také boty Springheel Jaka (Bolte of Springheel Jak), aby jste pomocí vysokých skoků mohli vyskočit na místa jinak nedostupná. A nakonec také Šíp Vyproštění (Arrow of Extrication), pomocí které otevřete poslední dveře na konci Staré Cesty. Gray Fox to zařídil také tak, že nemusíte říct ani půl slova, a mnichové hlídající svitek vám jej sami předají (budou si myslet, že jste někdo jiný). A ještě jedna veledůležitá informace na samotný závěr úvodu. Během tohoto questu neplatí základní pravidlo gildy zlodějů. Jinými slovy, můžete si zabít koho chcete. Takže s chutí do toho a… a dál to znáte =)

Palácové sklepení: Namiřte si to do palácové čtvrti, vstupte do komnat Rady Starších (Elder Council Chambers) a zabočte vlevo. Běžte stáčející se chodbou až k zamčeným dveřím. Teď už musíte být opatrní, jsou jak statické, tak pohyblivé stráže. Zamčené dveře vedou do krypty, ale žádné mrtvoly tu nejsou, jen kupa zbytečných věcí. Na konci by jste měli nalézt Hodiny Času (obří přesýpačky), které aktivujete. Do deníku se vám napíše, že by jste měli začít hledat vstup do Staré Cesty.

Park, Aréna a Palácové stoky: Tak to by byla ta snadná část. Nyní se musíte dostat do Staré Cesty systémem kanálů a stok, které jsou obydleny vším od upírů, přes bandity a samozřejmě všudypřítomné krysy. Začněte v městském parku (City’s Arboretum), poblíž východu, která vede na východ do čtvrti s Arénou je sestup dolů a vchod do stok. Ve stokách běžte po cestě na sever a na východ až k zamčeným dveřím (odemknout) a poté zatočte kolem na západní stěně aby jste otevřely dveře ve východní stěně. V následující místnosti seskočte a pokračujte na jih. Po chvíli by jste se měli nacházet v části Beneath the Bloodworks (jste pod Arénou). Je plná nemrtvých a upírů, tak pozor. Otevřete dveře na východě a sestupte do místnosti s dveřmi na východ a na jih. Běžte na dveřmi na jih, zabte vlka, slezte po žebříku do místnosti pod vámi a běžte chodbou až k dalším dveřím. Za nimi by měl být další sestup a kolo, kterým otočte. Otevřete bránu vedoucí na sever, spusťte padací most a projděte nově otevřenými dveřmi na východ. Přes místnost se zamčenou severní branou do místnosti s kolem na severní stěně. Otočte jím a otevřete dveře na sever v předchozí místnosti, tudy také pokračujte. Běžte západní chodbou až k dalším zamčeným dveřím, které otevřete klíčem od Gray Foxe. Uprostřed následující místnosti je v podlaze poklop vedocí do palácových stok. Aktivujte jej a jste tam (deník vám navrhne, že tady někde by už měl být vstup na Starou Cestu). Otevřete bránu a sejděte po schodech, pak na sever, přes další dveře až uvidíte dvě nádrže (zásobníky, velké kamenné útvary, vodojemy, co já vím co si v podzemí přestavit pod pojmem cistern), pak přejděte přes můstek. Napravo od mostu, docela z dohledu, tam kde je zbořená zeď jsou dveře popsané jako „strange door“. A je to, máte vchod na Starou Cestu.

Stará Cesta: Je v podstatě jedna velká hrobka přecpaná nemrtvými všeho druhu. Je plná pastí, takže pozor. Dostaňte se co nejdál na jih, kde je vchod do Ztracených Katakomb (The Lost Catacombs). Ale jak jej najít? V nejjižnější místnosti je studna. Stoupněte si k ní a podívejte se směrem na jih. Uvidíte část pískovcovité struktury s výklenky. Poslední výklenek nalevo ale není výklenek, nýbrž onen hledaný sestup do Ztracených Katakomb.

Ztracené Katakomby: Tato část cesty je z části jeskyň a z části elfí ruina. Východ z této části podzemí by měl být viditelný od začátku – je to velká železná brána vedoucí do místnosti nazvané Hall of Epochs. Jen nejde otevřít a vy tak musíte najít nějaký spínač. Použijte své vypůjčené boty a vyskočte na jeden z balkonů (východní nebo západní – je to fuk). Tady už spínač uvidíte a tak jej bezostyšně aktivujte. Brána se sice otevře, ale zároveň se objeví dva kameny poblíž ní, které na vás budou pálit blesky, když se k nim dostanete moc blízko. Můj návrh je nahodit na sebe nějakou ochranu a proběhnout to – přeci nejste žádné máčky.

Hall of Epochs: Ponechám bez překladu. Odemkněte bránu na východě a ocitnete se na balkoně. Na jeho jižním konci je kámen, který aktivujte, V místnosti pod vámi se otevřou dveře. Seskočte a projděte jimi. V následující místnosti, v jejím jihozápadním rohu jsou schody. Sestupujte, budou se objevovat další schody a po těch tak sejděte – prostě až na dno. Na východě poslední místnosti je oltář a ze ním zmáčknutelný kámen. Zmáčkněte. Jak se budete vracet zpět, tak začnete narážet na nepřátele, kteří by tu být neměli (pokud jste je zabili). Běžte zpět do místnosti se sochou a jedna celá stěna je fuč! To vám umožní přístup na most, na který jste předtím nemohli. Uprostřed podlahy je pak spínač, na který si stoupněte a zůstaňte stát. Deník vám řekne, že to je to místo, ze kterého budete střílet. Ale na co? Socha se otočí o 180° a odhalí dírku těsně pod rukou, ve které třímá meč. Tak tedy palte – Šíp vyproštění samozřejmě. Ten tady zafunguje jako klíč. Doporučuji před výstřelem uložit. Pokud se trefíte, tak socha vyjede nahoru a odhalí vám schody. Vzhůru dolů!

Knihovna Starých Svitků: Objevíte se v krbu v kasárnách palácové stráže. Rychle se přepněte do Sneak modu, ať nikoho nevzbudíte. Většina stráží zde přítomných spí – to je dobrá zpráva. Počkejte si až bude střídání, ať náhodou na nikoho nenarazíte. Pověste za některého z odcházejících strážných a zahněte vlevo, tady vás čekají dva zámky pouštějící vás stále hlouběji do palácové knihovny. Třetí dveře otevřete až pomocí páky, která je na konci chodby vpravo. Jakmile jste uvnitř, tak hlavně na nikoho nemluvte a sedněte si k velkému kulatému stolu. Přijde mnich a položí před vás Starý Svitek. Konečně! Vezměte ho, ale nemáte se jak dostat ven. Žertuji! Samozřejmě že máte, jen to nepůjde způsobem, jakým jste se sem dostaly. Běžte do horních pater knihovny, kudy jste se zatím nemohli dostat. Teď, když máte u sebe Svitek, tak je vám umožněno odemknout zámek na druhých dveřích. Vylezte po točité schodišti. Kam teď? Musíte stále stoupat (šílený plán, co? =)). Měli by jste se nalézat v oblasti, kde mají mniši ubikace. Najděte tedy pokoj někoho jménem Chancello Ocato. Má v krbu propadlo, které se sice těžko aktivuje, ale i tak to není nemožné (jezděte myší v rozích – to by mělo trochu pomoct). Mějte na sobě boty Springheel Jaka, protože si zalétáte. Prostě a jednoduše spadnete z věže. Boty vám zachrání krk a zničí se. Pokud po vás ve věži někdo šel, tak už o vás zájem nemá (pokud na vaši hlavu samozřejmě není vypsaná odměna). Běžte za Gray Foxem, tam, kde vám tento úkol zadal. Bude rozčarován, ale také velmi spokojen a zadá vám ještě jeden drobounký úkol. Máte zanést prsten, který vám dá, hraběnce Umbranox z Anvilu. Když tak provede, bude v audienčním sále, při ranní místnosti sedět ještě jeden člověk. Dáte prsten hraběnce a cizinec to s vámi dořeší. Vzdá se života kriminálníka stejně tak jako šedé roušky. A kdo ji bude nosit nyní? Vy =)

EPILOG

ak a máte za sebou nejtěžší zlodějnu všech dob. Whou, to bylo, co? =) Jak to dopadlo s Foxem, alias hrabětem Corvem z Anvilu? Vrátil se ke své ženě a žili šťastně až do smrti. Zní to sice blbě, ale je to tak. A co se stalo s vámi? V první řadě máte roušku, které má docela užitečné permanentní efekty po nasazení. Když si ji nasadíte, tak získáte druhou identitu. Na ni je sice permanentně vypsána odměna 500 zlatých a má100 bodů záporné slávy, ale co už =) Darelothův dům ve Watrfrontu je nyní vaším domem a také novým gildovním domem. A budete mít návštěvy: Fathis Ules, Armand Christophe, Isleif the Open Handed, a mnoho dalších. Již je nemusíte shánět po všech čertech. A jen takový záblesk v myslích vzpomínajících… A co Lex? Chudák neví, že ten, jehož se snažil celý život dopadnou mu dělá šéfa. Chudák, nikdy neměl šanci… Ví to jen hraběnka, Fox, a vy… Good luck! =)

Poslední komentáře
02.09.2011 00:27:49: a ted se mi to buglo naprosto dokonale :D chtel sem pockat do rana jestli se tam neukaze jakoze je z...
02.09.2011 00:24:48: problem je v tom ze v hrobce zadnej hrabe dalsi neni a vim to na 100% protoze tam nic nezustalo a to...
23.10.2009 16:24:41: V úkolu boty sedmimílového Jacka ti chybí jeden fakt. Boty lze získat ještě jedním způsobem. Když hr...
13.05.2009 16:51:28: tak tomu říkám pěknej návod;) fakt GJ