Image and video hosting by TinyPic

RSS

RSS

Oblivion cechy

Cech mágů

>>>Odkaz na návod jak hrát mága co nejefektivněji<<<

ages gilda se od ostatních gild trochu liší, neboť je mnohem více sebestředná než ostatní. Nebudete proto pracovat na problémech jiných lidí, které vám gilda přidělí, ale na problémech gildy samotné. Vstoupit do gildy je jednoduché, prostě si pokecejte s jedním ze sedmi pohlavárů, kteří vedou jednotlivé frakce. Jsou to Carahil z Anvilské gildy, Kud-Ei z Bravilu, Jeanne Frasoric z Brumy, Falcar z Cheydinhalu, Teekeeus z Chorrolu, Dagail z Leyawiinu a Adrienne Berene ze Skingradu. U těchto jednotlivých „lidí“ a jejich frakcí budete také plnit Doporučující úkoly (Recommendatin quests), které je nutno splnit předtím, než budete vpuštěni na Arcane University v hlavním městě. Questy jsou seřazeny podle obtížnosti (alespoň ty doporučující), takže by s nimi neměl být problém.

DOPORUČENÍ OD JEANE FRASORIC

ilda v Brumě. Problém je následující, jeden ze členů místní gildy jménem J’skar zmizel a nikdo jej už několik dní neviděl. Jediným vaším vodítkem je mág Valonaro, který si myslí, že došlo ke špatnému seslání kouzla, což mělo za následek zmizení. To ale není pravda, je to pouze krycí historka, kterou krmí Jeane. Faktem je, že Jeane Frasoric je jako vedoucí frakce na nic a nikdo v gildě ji nerespektuje. To je důvod, proč jí její členové „hází klacky pod nohy“. Pokud budete mít oblíbenost u Valonara alespoň 70, nabídne vám obchod. Pokud mu přinesete Manual of Spellcraft, z Jaenini kanceláře, tak vám pomůže najít J‘skara. Jak zámek na dveřích, tak zámek ve stole jsou velmi jednoduché a Valonaro vám pomůže tím, že vás naučí slabé kouzlo na odemykání. Dejte knihu Valonarovi a v 10 ráno se s vámi setká, aby sejmul neviditelnost z J’skara. Hotovo.

Můžete také najít J’skara na vlastní pěst. Je neviditelný, ale stále se potuluje po gildě. Občas uslyšíte kroky, uvidíte dveře, jak se sami zavírají či otvírají. Pokud budete mít štěstí, tak na něj natrefíte pouhým kurzorem a na obrazovce se vám objeví jeho jméno. Pokud ne, tak sešlete kouzlo na detekci živých (Detect Life) a J’skar se vám ukáže jasně jako kdokoliv jiný. Pak už stačí seslat Dispel kvůli jeho neviditelnost a úkol je hotov.

 DOPORUČENÍ OD KUD-EI

ilda v Bravilu. Varon Vamori je hlavní potíž tohoto questu. Již nějakou dobu má spadeno na členku gildy jménem Ardaline a to dokonce do té míry, že jí krade věci. Nikdo neví proč to tak je. Kud-Ei vám zadá za úkol získat tyto ukradené věci zpět od Varona a k tomuto účelu vám dá Beguile scroll (na zvýšení oblíbenosti). Běžte si promluvit z Varonem. Pokud u něj nemáte oblíbenost dost vysokou, tak bude vše zapírat a předstírat, že jej Ardaline vůbec nezajímá. Pokud však dosáhnete oblíbenosti 65, Varon přizná, že se mu Ardaline „líbí“ a že ho její nezájem přivádí k šílenství. Také s lítostí řekne, že věci, které jí ve vzteku ukradl, prodal svému příteli, jménem Soris Arenim. Ten žije v Císařském městě, ve čtvrti Talos Plaza. Zastavte se ještě za Kud-Ei, která vám dá další dva Beguile Scroll - budete je potřebovat. Poté můžete odcestovat za Sorisem Arenimem. Můžete jít přímo za ním, ale nic vám neřekne, dokud nebude jeho oblíbenost k vám alespoň 70. Poté nabídne, že vám ukradené věci prodá za 200 zlatých. Pokud koupíte, tak je quest vyřešen.

Nemusíte ale platit nic. Pokud nepůjdete za Sorisem, ale za jeho ženou Errisare Arenim. Když u ní dosáhnete oblíbenost alespoň 65, tak vám řekne, že ukradené věci jsou v nejvyšším patře domu. Klíč najdete v Sorisově stole. Pak už stačí jen sebrat věci, zanést je Kud-Ei a doporučení je vaše.

DOPORUČENÍ OD FALCARA

ilda v Cheydinhalu. V tomto questu se jedná o prsten, který jeden mladý mág nechtěně ztratil, přesněji mu spadnul do studny za místním holdovním domem. Falcar vám řekne, že se jedná o Ring of Burden (prsten zatížení), na kterém prováděl experimenty a že jej potřebuje získat zpět. Studna je zamčená a Falcar vás pošle za Deetsan, která má klíč. Pokud si s ním promluvíte, tak vám poskytne pár důležitých informací. Například to, že nejste první, komu byl tento úkol svěřen a že váš předchůdce nebyl viděn od doby, co se spustil do studny. Pak vás ještě naučí kouzlo Buoyancy (kombinuje odlehčení a dýchání pod vodou). Pokud by s vámi náhodou nechtěla mluvit, tak počkejte do odpoledne nebo do večera, kdy není na blízku Falcar. Před tím, než se ponoříte do studny vházejte vše, co tam dole můžete postrádat – takže vše. Ve studni najdete tělo vašeho utopeného předchůdce a u něj Ring of Burden. Jakmile se jej vezmete, obdržíte zatížení v hodnotě 200. Díky kouzlu Boyancy by jste to měli zvládnout (můžete dýchat pod vodou a jste o něco málo lehčí, takže by neměl být problém vyplavat ven). Když se vrátíte do gildy, Falcar tu není. Ostatní členové vás odkážou na Deetsan, která vám to vysvětlí. Řekne vám, že měla menší „debatu“ s Falcarem, ohledně vašeho úkolu a ten potom zmizel (zároveň vám také řekne, ať prsten někam položíte, což je jen důkazem zbytečnosti tohoto úkolu). Tak kde sehnat doporučení? Deetsan vás požádá, ať prohledáte Falcarův pokoj a přinesete cokoliv neobvyklého, co tam najdete. V pokoji skutečně najdete něco neobvyklého – dva černé soul gemy (Black soul gem). Deetsan si je od vás bez jakéhokoliv vysvětlení vezme a napíše vám vaše doporučení. S Falcarem jste se nesetkali naposled…

DOPORUČENÍ OD CARAHIL

nvilská gilda. V tomto questu se poprvé setkáte s bojem. Carahil vám sdělí, že je problém se Zlatou cestou, která spojuje Císařské město se Zlatým pobřežím. Obchodníci, kteří po ní cestovali byli nalezeni mrtví, nebo nebyli nalezeni vůbec. Carahil vás pošle do Brinna Cross Inn (hospoda nedaleko od Anvilu, poblíž Brinnské křižovatky – setkávají se zde cesty do Anvilu, Kvatche a Fort Sutch) za Arielle Jurard, která vám řekne podrobnosti. Arielle Juard najdete v hlavní místnosti hospody. Řekne vám, ať si vezmete pokoj a u hostinského se nahlásíte jako obchodník. Pak na ni máte v pokoji počkat. Přijde prakticky hned po vás a vysvětlí vám situaci. Ráno se máte vydat po cestě na východ a Arielle s ještě jedním mágem vás budou sledovat z povzdálí. Ano, jste návnada. Ráno se dobře vyzbrojte a opravte si věci. Vydáte se po cestě a zanedlouho narazíte na postavu stojící mezi stromy. Jedná se o Caminaldu, se kterou jste se měli možnost setkat už v hospodě. Prohodí s vámi pár slov, ale je na ní vidět, že má raději činy. A k těm také přistoupí. Nyní můžete buď utéct a nechat špinavou práci na Arielle, nebo se do ní můžete pustit. Tak či tak, když je Caminalda mrtvá, stačí se vrátit za Carahil a dostanete doporučení.

DOPORUČENÍ OD ADRIENE BERENE

ilda ve Skingradu. Adrenne vám řekne, že si potřebuje promluvit s Erthorem kvůli nějakým poznámkám, co mu půjčila (chce je zpět). Erthor ale není nikde poblíž a Silinus Vassinus vám řekne, že mu bylo zakázáno trénovat v holdovním domě kvůli jeho poslední nehodě s povolaným Scampem. Řekne vám, že si zřídil „zkušebnu“ v Bleak Flats Cave a čas od času se zastaví v gildě. Silinus ale Erthora již nějakou dobu neviděl. Nyní si pokecejte s Drujou. Přidá vám do mapy přesné místo, kde se nachází jeskyně a navrhne, aby jste připomněli Adrienne, že celá ta věc s jeskyní byl její nápad. Adrienne uzná svou chybu a naučí vás kouzlo slabší ohnivé koule (Weak Fireball). Nyní se můžete vydat do jeskyně, kterou najdete snadno. Uvnitř na vás zaútočí několik zombií a také tam najdete Ethora. Ten nepůjde pryč, dokud nezabijete všechny otravné nemrtvé. Pak jej doprovoďte do Skinheadu a Adrienne vám slíbí doporučení.

DOPORUČENÍ OD DEGAIL

eyawiinská gilda. Dagail je divná. Když k ní příjdete žádat o doporučení, tak začne blábolit téměř poetické kecy, ze kterých vyrozumíte jen to, že si máte promluvit s Agatou. Ta vám vysvětlí, že s Degail to jde z kopce od té doby, co nemá Věštcům kámen (Seer’s stone amulet) a zadá vám za úkol jej najít. Když se poptáte po gildě, tak vás odkážou na Kalthara. Kalthar je nepříčetný kvůli Degail a její (z jeho pohledu) nezasloužené pozici ve frakci a také zmíní, že stejné problémy byly i s jejím otcem. Běžte si ještě jednou pokecat s Agatou. Řekne vám, že Kalthar nejspíš musel slyšet, jak mluvila s Dagail – ale že přitom nepadlo ani slovo o jejím otci. Z toho vyvodí, že Kalthar ví příliš mnoho a pošle vás promluvit si s Dagail o jejím otci. V podstatě se na nic nezeptáte a Dagail na vás vychrlí nějakou „věštbu“, váš kompas teď ukazuje na Fort Bueblood, kde spočívá tělo jejího otce. Takže se tam vydejte. V jeskyni jsou nějací lupiči a samotnou rakev hlídají dvě daedrické potvory (různí se v závislosti na vašem levelu). Místnost s rakví najdete téměř na konci dungeonu a v ní naleznete druhý Seer’s stone amulet, který je otci Dagail, Mandinovi, už k ničemu. Na cestě zpátky vás ještě než opustíte pevnost konfrontuje Kalthar a odhalí vám své plány. Poté, co by Dagail zcvokla z nekontrolovatelných vizí, nastoupil by na její místo. A vy mu prý nebudete stát v cestě. Tentokrát na výběr nemáte a musíte to s ním vyřídit vlastnoručně. Doneste Seer’s stone amulet zpět k Dagail a máte další doporučení.

DOPORUČENÍ OD TEEKEEA

ilda v Chorrol. Nejdelší z doporučujících questů – nebo se jím alespoň může stát. Teekeeus vám řekne o ženě jménem Earana, která je mág. Nechce zabíhat do podrobností a tak vám řekne jen to, že ji nemá rád a ona nemá ráda jeho (pokud se poptáte v gildě, můžete zjistit, že měli potyčky v radě mágů na Arcane University). Tato žena nedávno přicestovala do města a Teekeeus po vás chce, aby jste zjistili, co tu dělá, neboť by byl rád, kdyby zase odjela. Earanu potkáte buďto na ulici, nebo v Grey Mare Inn (místní hospoda). Při rozhovoru s ní se pokuste vyhnout veškerým zmínkám o Teekeeovi a celé gildě mágů. Earana vám zadá další úkol (pokud projevíte zájem). Chce, abyste jí přinesli knihu Fingers of the Mountain, která se nachází v ruinách jménem Cloud Top severně od Chorrolu a slíbí vám za to odměnu. Pokud půjdete podat zprávu o vašem pokecu Teekeeovi, tak vám sdělí, že tu knihu chce taky. A máme tady střet zájmů. Ten vyřešíme později, nejdříve musíte získat knihu. Cloud Top je malá zříceni docela daleko na sever od Chorrolu, knihu naleznete u mrtvoly ležící mezi zřícenými sloupy. Teď co s ní? Nejkratší řešení je dát knihu Teekeeovi, který vás pochválí a dá vám poslední doporučení.

Pokud jí dáte Earaně, dostanete odměnu a další quest (o tom níže). Pokud se poté půjdete doznat Teekeeovi, řekne vám, ať knihu Radaně ukradnete (to samé by vám řekla Earana, kdyby jste dali knihu první Teekeeovi). Nemějte strach, můžete vytěžit maximum z obou. Pokud dáte knihu Teekeevi, dá vám doporučení nezávisle na tom, že mu ji posléze ukradnete a dáte ji Earaně, která vám nabídne onen další úkol. Ukrást knihu by neměl být velký problém. Teekkeeus ji má ve své pokoji v gildě a Earana v pokoji v hospodě Grey Mare Inn (po ukradení knihy již nemluvte s tím, komu jste ji ukradli, bylo by to poněkud problematické).

Nakonec ještě řešení questu pro Earanu. Požádá vás, aby jste jí přinesli kouzlo Fingers of the Mountin. Toho docílíte tak, že si nejdříve seženete Welkynd stone (slabší verze Great Welkynd stone z hlavní linie, který slouží k dobíjení magicky) a poté se vrátíte na Cloud Top, kde sešlete libovolné kouzlo se shock damage (zranění bleskem) na osamělý ulomený sloup. Kouzlo se shock damage se dá koupit v gildě a sehnat Welkynd stone také není problém. Hojně se vyskytují v ruinách poblíž Chorrolu – nejblíže jsou Wendir (prolezlá nemrtvýma) a Lipsand Tarn (plná upírů). Jakmile se dostanete zpět na Cloud Top, tak je tu ještě jeden háček. Poté, co vypálíte na sloup, vypálí sloup na vás. A to dost – rozhodně si předtím sežeňte nějakou ochranu proti shock damage. Až se vám kouzlo objeví v deníku,vraťte se za Earanou a úkol je splněn.

Se všemi potřebnými doporučeními vám nezbývá, než se vydat do Císařského města a navštívit Arcane University. Tam na vás čeká další várka questů ve jménu Mages Guild.

Questy na Arcane University budete dělat pro dva lidi. Konkrétně to jsou Raminus Polus a Hannibal Traven. Začněte u Ramina Pola, kterého najdete hned po vstupu d hlavní budovy Arcane University:

MÁGOVA HůL

olus vás povýší na učedníka (Apprentice) a dá vám róbu jako znak vaší hodnosti. Další znak si však musíte opatřit sami – jedná se o hůl. Polus vám řekne, ať si přinesete dřevo z lesíka poblíž Wellspring cave. Ta je východně od Císařského města, téměř na pobřeží jezera Rumare. Vypadá to jako procházka růžovým sadem, ale není. Jeskyni totiž obsadili nekromanté a zabili dva místní mágy, kteří se staraly o dřevo na hole. Nekromantů je celkem devět, 6 uvnitř jeskyně a 3 na hřbitově vedle jeskyně. Zaútočí na vás od pohledu. Musíte najít a aktivovat těla obou zabitých mágů. Jedno tělo je u vchodu do jeskyně a druhé u bočního východu z ní. Dále stačí už jen pozabíjet všech devět nekromantů a dostat se k truhle uprostřed lesíka. Když se vrátíte za Polem, tak bude zarmoucen smrtí mágů a půjde projednat celou tu nekromantskou záležitost s radou. Vás mezitím pošle za Delmarem, který je Očarovávacím centru (Enchanting Center) jižně od věže Arcane University, aby jste si vyrobili hůl.

Když přijdete za Delmarem, vysvětlí vám tvorbu hole a dá vám na výběr z devíti možných efektů, kterými je hůl možno očarovat: Oheň (Fire), Chald (Frost), Bleskový výboj (Shock), Okouzlení (Charm), Paralýza (Paralyze), Umlčení (Silence), Zachycení duše (Soul Trap), Telekineze (Telekinesis) a Zlomení kouzla (Dispel). Čtyřiadvacet hodit po té, co jste si vybrali efekt je hůl hotová. Vyzvedněte si ji a běžte zpátky za Polem. Ten vás povýší a dá vám další úkol. Nyní jste Jurneyman.

SKRYTÉ MOTIVY

olus váš pošle do Skingradu, aby jste navštívilo hraběte Hassildora a vyzvedli u něj knihu, kterou mu gilda půjčila. Když přijedete na místo, bude s vámi mluvit pouze hraběcí sluha Hosidus. Ten vám řekne, že nyní nemůžete s hrabětem mluvit a že nejdříve by to šlo až dalšího dne. Nezbývá než vyčkat. Další den vám řekne, že se s vámi hrabě setká, ale že to bude poblíž Prokletého dolu (Cursed Mine) ve dvě hodiny ráno (ano, to je ještě tma). Samotné místo, kde se máte s hrabětem setkat je jihovýchodně od dolu, po cestě mezi Kvatchem a Skingradem, ale najdete je snadno, neboť tam postává skupinka lidí. Hrabě však mezi nimi není. Je tam pouze jeho sluha Hosidus a dva jeho nekromantičtí kamarádi. A zaútočí na vás. Boj by neměl být problém, stačí jim chvíli odolávat, protože za chvíli se přižene samotný hrabě a případné přeživší dorazí. Nyní vám vše vysvětlí. Od začátku nešlo a žádnou knihu, ale o to, aby jste odhalili, že Hosidus spolupracuje s nekromanty. Sám hrabě to věděl, ale neměl žádný důkaz, proto vám nic neřekl a sledovat „setkání“ z povzdálí. Poděkuje vám a pošle vás zpět za Polem. Ten se vám omluví za to, že vám lhal, ale vymluví se na to, že bylo lepší, když jste to nevěděli. Přihodí také informaci, že hrabě je upír, ale že je velice prospěšný pro gildu. Povýší vás na Evokera a dá vám Spelldrinker. Tento amulet vám poskytne konstantní absorbování kouzel (Spell Absorption), které se bude zvedat s vašimi úrovněmi.

VAHTACENSKÉ TAJEMSTVÍ

olus vám zadá další úkol a předem vás ujistí, že tentokrát do něj nejsou zapleteni žádní nekromanti. Pošle vás Irlavem Jarolem (který je o patro výš). Jarol je pověřen výzkumem ruin s názvem Vahtacen, ale teď se mu do toho připletlo něco jiného a vás požádá o pomoc. Máte se hlásit u Skaleel, která čeká u ruin. Předtím než vyrazíte se ujistěte, že u sebe máte následující kouzla – je to nezbytné: Fire, Frost, Damage Magicka (musí se opravdu jednat o Damage Magicka, Drain Magicka nebo Absorb Magicka nestačí) a Fortify Magicka. Můžete je mít buď jako svitek, nebo ve svém spellbooku, ale všechna kouzla musí mít seslání „na cíl“ (ne na sebe). Ruiny se nacházejí jiho-jihovýchodně od Cheyndhalu. Ruiny jsou pod zemí a vede k nim chodba. Skaleel na vás čeká v první velké místnosti ruin. Problém je následující. Průzkumníci našli v nejnižším patře doposud objevených ruin sloup, který má určitý magický potenciál. Odráží kouzla. U sloupu najdete Denela, dalšího mága pracujícího na projektu. Ten vám řekne, že si myslí, že se jedná o jakýsi bezpečnostní zámek a jediné vodítko, které našel, jsou tabulku v rozích místnosti. Přečtěte si je, ale nic vám neřeknou. Běžte za Skaleel a promluvte s ní na téma „Ayleid reference“, dá vám knížku Ayleid Inscriptions and Thein Translations. Trochu si v ní počtěte, ale na moc nepříjdete. Přeložíte jen jednu tabulku. Pokecejte s Denelem, ten si vezme knihu a požádá vás o přečtení tabulek, které společnými silami přeložíte. Nyní musíte na sloup seslat kouzla ve správním pořadí. Nejdřív jde Fire a pořadí ostatních kouzel se odvíjí podle pořadí tabulek v místnosti – po směru hodinových ručiček. Nejlepší asi bude, když si hru uložíte a budete chvíli experimentovat. Pokud kouzlo sešlete v nesprávném pořadí, tak se vám vrátí. Až tedy sešlete všechna kouzla ve správném pořadí, objeví se schodiště dolů. Můžete zrovna vyrazit, protože nikdo z ostatních mágů s vámi nepůjde. Nově objevené podzemí je mnohem větší než doposud nalezená část a není zde nouze o duchy a wraithy. Na konci naleznete místnost s podstavce uprostřed a jednou kamennou strukturou po každé straně. Na pravo, na konci severního schodiště naleznete spínač a poté si stačí už jen sebrat Elfskou hemlmu (Ancienit Elven Helm). Běžte za Skaleel, která ji označí za velký nález a pošle váz zpět na univerzitu za Jarolem. Ten je z objevu nadšen a stejně tak je nadšen i Polus z vašeho splnění úkolu.

NEKROMANTůV MĚSÍC

elmu vám sice zabavili, ale zato vás Polus opět povýší a dostanete k tomu slušivou róbu. Rada mágů se snaží sesbírat co nejvíce informací o nekromantech. Za tímto účelem prohledala i univerzitní archiv, ale bez úspěchu. Polus si ale myslí, že i přesto by se dalo z archivu něco vymáčknout. Pošle vás za Tar-Meenou, která se o archiv stará. Běžte za ní a zeptejte se na černé soul gemy, které jste nalezli při plnění questu v Cheydinhalu (Black Soul Gems). Tar-Meena vám řekne, ať si přinesete knížku Nekromantův měsíc (Necromancer’s Moon). Ta leží na stole poblíž dveří, kterými jste přišli. Přečtěte si ji a znova pokecejte s Tar-Meenou, která bude něco blábolit o obsahu a pak řekne, že si knihu můžete klidně půjčit. Běžte s knihou za Polem a ten vás odkáže na Bothiel. Té už to bude něco říkat a řekne vám, že u ní byl jednou Falcar a zmiňoval právě tuto knihu. Dá vám také papír s poznámkami, který tu Falcar onehdy omylem upustil. Vraťte se za Polem a ten vás pošle prohledat místo poblíž Dark Fissure cave v horách poblíž Cheydinhalu. Místo naleznete snadno, již z dálky je vidět sloup světla vystupující z oltáře před jeskyní. Do samotné jeskyně chodit nemusíte (a ani se to nedoporučuje). Stačí, když shlédnete, jak nějaká postava vyjde z jeskyně a na oltáři promění několik obyčejných soul gemů na černé soul gemy. Do deníku se vám zanese záznam a vy se můžete vrátit za Polem, který vás opět povýší.

Kdyby jste chtěli, tak můžete získat černé soul gemy také. Stačí když příjdete k výše zmíněnému oltáři v noci, kdy září. Položte na něj několik Grand soul gems a sešlete jakýkoliv druh kouzla Soul Trap na oltář. Soul gemy zčernají a vy do nich nyní můžete chytat duše obyčejných obyvatel Císařství, nejen duše monster, jak tomu bylo předtím.

Raminus Polus pro vás již žádné questy nemá a vy se musíte hlásit u Arci Mága Hannibala Travena. Pohybuje se po horních patrech Arcane University.

 SVOBODA ČI PŘEDSTAVA?

raven vám řekne, že již nějakou dobu mají mezi nekromanty svého člověka, ale díky událostem posledních dní má o něj strach. Jmenuje se Mucianus Allias a poslední známá pozice jeho pobytu jsou ruiny Nenyond Twyll jihovýchodně od Císařského města. Gilda na toto místo již poslala několik bojových mágů, ale Traven má o Alliase strach, protože by bojový mágové mohli jedna nepřiměřeně. Vašim úkol je tedy bezpečně přivést Alliase zpět k Travenovi. Samotní bojoví mágové vás protlučou do ruiny a záhy zhynou. Po cestě ruinou potkáte Fithragaera (pokud ho něco nezabilo). Řekne vám, že Allias zradil, přidal se k nekromantům a řekl jim o příchodu bojových mágů. Také vás vyzve aby jste jej následovaly, ale to rozhodně nedělejte! Při první příležitosti jej zabije past, kterou spustí. Teď stačí jen projít ruinou prolezlou nemrtvými, půltuctem nekromantů a dvěma bossy. Na konci nalezete Mariette Riedle, která vám těsně před tím, než na vás zaútočí, řekne, že všechna snaha je zbytečná. Allias byl totiž proměněn na bytost ne nepodobnou zombie. Až ji zabijete, tak se o tom musíte přesvědčit na vlastní oči. Allias se nachází za tajnými dveřmi na východním konci velké síně, kterou najdete na dně ruiny. Spínač k otevření dveří je ve výklenku severně od dveří. Vraťte se za Travenem a poté ještě za Polem (ten stále slouží k tomu, aby jste byli povýšeni). Nyní jste Warlock.

CENA AZ INFORMACE

 tomto questu se opět setkáte s upířím hrabětem Hassildorem ze Skingradu. Traven vám řekne, že sám hrabě si vyžádal vaši účast na tomto úkolu, protože vám po předchozí zkušenosti věří. Máte od hraběte vyzvednout důležité informace, ke kterým se dostal. Takže běžte do Skingradu a do tamějšího hradu. Hrabě vás bude očekávat, ale před tím, než vám dá požadované informace, od vás chce službu. Říká, že v nedaleké jeskyni Bloodcrust Cavern se usídlila větší skupinka upírů. Což je samo o sobě poněkud nepříjemné, ale jako by toho nebylo málo, přítomnost těchto upírů přitáhla do města skupinu lovců upírů. Hassildor po vás chce, aby obě skupiny zmizely. Nejjednodušší řešení je zajít za lovci upírů (přebývají v hospodě Two Sisters Lodge, západně od chrámu ve Skingradu). Promluvte j jejich vůdcem, Eridorem, a řekněte mu, že víte o místě, kde se upíři skrývají. Teď už stačí jen čekat. Do čtyřiadvaceti hodin by se vám měl udělat záznam v deníku, že upíři byli odstraněni a že lovci při tom zemřeli, nebo opustili město. Pokud se tak nestane, musíte jít špinavou práci dokončit sami.

To jste samozřejmě mohli udělat od samotného začátku. Důležité je vzít z jednoho upíra, které ho jste v Bloodcrust Cavern zabili hrstku Upířího prachu (Vampire Dust). Stačí jen z jednoho upíra (ostatních se ani nemusíte dotknout), ale musí být právě z této jeskyně. To postačí jako případný důkaz pro Eridora, který opustí město a Hassildor s tím bude také spokojen.

Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, po odchodu lovců a zneškodnění upírů se vraťte za hrabětem. Řekne vám, že do Cyrodiilu přijel velice mocný nekromant Mannimarco. Řekne vám, že se s ním ostatní nekromanti již spojili a že to může mít nepříjemný vliv na gildu mágů. Proto chtěl, aby jste přišli vy – má pochybnosti o důvěře v ostatní. Traven vám poděkuje za informace a další quest si můžete vyzvednout až za tři dny. Tentokrát žádné povýšení nenásleduje.

ODHALENÁ LÉČKA

raven říká, že rada je velice znepokojena příjezdem Mannimarca. Jsou si jisti, že se zaměří na gildu, i když zatím netuší jak. Mezitím projeví Traven znepokojení, protože již několik dní neslyšel od Jeanne Frasoric (hlava frakce v Brumě). Vydáte se tedy do Brumy. Když tam dorazíte, uvidíte hořící dům – nekromanti vás předběhli. Uvnitř naleznete zavražděné všechny mágy a plno nemrtvých. Když se jimi prosekáte do vyšších pater, naleznete jedinou nekromantku. Po její smrti se poblíž vás objeví J’skar, který byl celou tu dobu neviditelný (je to jeho silná stránka, jak jste se již mohli přesvědčit). Řekne vám co se stalo a také že viděl Mannimarca, jak vysává duše z některých mágů, které zabil a říká něco o Echo Cave a zničení gildy mágů. J’skar se poté rozhodne opustit toho místo a odcestuje na univerzitu v Císařském městě (tady jej můžete dále potkávat). Traven bude navýsost znepokojený a opět si ponechá tři dny na rozmyšlenou. Polus vás povýší na Čaroděje (Wizzard) a naučí vás kouzlo Čarodějova zuřivost (Wizzard’s Fury), které v sobě kombinuje oheň, led a blesky a zlepšuje se zároveň s vaší úrovní.

HELMA KRVAVÉHO ČERVA A NEKROMANTůV AMULET

raven je na prášky. V takto těžkých časech se totiž rada mágů téměř bortí. Vyčlenili se dvě frakce. Jedna je pro získávání informací a následné promýšlení tahů a druhá chce bojovat „proti ohni ohněm“. K tomu mají posloužit dva nekromantské artefakty, které byly uloženy na univerzitě. Bohužel již nejsou. Nejaktivnější z útočné frakce je odvezly na dvě různá místa, aby se mohl zkoumat jejich potenciál v boji proti nekromantům. Traven chce, aby jste je přivezli zpátky.

První si vzal Irlav Jarol. Odvezl Bloodworm Helm do pevnosti Fort Teleman. Ta se nachází jihovýchodně od hranic s Black Marsh – nejlepe se tam dostanete pomocí fast-travelu do Leyawiinu a poté na severovýchod. V pevnosti postupujte stále níž, až na podlaze naleznete mrtvého Jarola. Dobrá zpráva je, že má u sebe Bloodworm Helm – vemte ji. Špatná je, že nevíte, jak se to stalo. Ale to je teď jedno. Helmu odneste Travenovi.

Necromancer’s Amulet si odvezla Caranya do pevnosti Fort Ontus. Ta se nachází poblíž hranic s Hammerfellem. Na místě najdete spoustu členů gildy mágů, kteří jsou však oblečení jako nekromanté. Jednají přívětivě (!?) a odkáží vás právě na Caranyu, která se nahází dole, v druhé sekci pevnosti. Dělí vás od ní několik těžce zamčených dveří, ale ty se dají obejít pomocí tajné chodby, kterou otevřete pákou. Stačí jen chvíli hledat. Caranya vám amulet vydat nechce, chce jej předat samotnému Mannimarcovi. A zaútočí na vás. Tentokrát pozor, boj je opravdu tuhý. Caranya má v zásobě solidní sbírku kouzel z nekromantské knihovničky. Ale i přes to by jste ji měli dostat – udělala totiž chybu v tom, že si vás pustila k tělu. Na tom pohoří každý kouzelník. Až ji zabijete, vezměte amulet a prosekejte si cestu ven, protože všichni ti přívětivý kouzelníci a kouzelnice na vás budou od pohledu útočit. I druhý artefakt vraťte Travenovi. Toho málem trefí šlak, protože Caranya byla vysoce postavená v gildě. Pak už jen za Polem, který vás opět povýší. Nyní jste na stejné úrovni, jako on sám!

PŘEPADENÍ

raven se teď otevřeně hlásí k frakci „proti ohni ohněm“. Na konci úkolu zjistíte proč. Dá vám za úkol zúčastnit se přepadení, které má být uspořádáno na převoz něčeho velice cenného. Jedná se o unikátní černý soul gem (unique Black Soul gem), který se nesmí dostat do rukou Mannimarca. Přepad se má uskutečnit poblíž ruiny Silorn nedaleko Skingradu. Když tam dorazíte, čekají tam na vás tři bojoví mágové. Thalfin, která je vede, vám řekne, že se nemůžou dostat dovnitř, protože dveře jsou magicky zajištěné a tak budete muset počkat venku. Také vám řekne, že tuhle operaci vedete VY, a že čeká na rozkazy.

Nyní se musíte nachystat na přepad. Pokecejte s každým z mágů o jeho schopnostech (Abilities) a zjistíte, že Thalfin to jde se sekerou, Merete má ráda plošná kouzla a Iver je profesionální léčitel. Teď je potřeby je správně rozestavit. Merete patří na sever, co nejdál od přímého boje, Iver jde na jih, aby mohl léčit přímo v boji a Thalfin je poblíž něj, také na jihu. Pokus by jste snad polohy spletli, tak vám sami navrhnou, že by mohli stát na lepším místě. Když jsou všichni rozmístěni, tak znova pokecejte s Thalfin, sledujte při to ruinu. Vyjdou z ní dva nekromanti a připojí se k hlídce, která stála venku. Nejdůležitější osobou je Falcar (ano, ano, říkal jsem, že se s ním ještě setkáte), který nese samotný soul gem. Útok by měl by co nejrychlejší, protože Falcar se bude snažit stáhnout zpět do Silornu. Nejlepší taktika je buď paralýza (Paralyze) nebo zatížení (Burden) a zabít jej, až se nebude moct hýbat. Pokud přeci jen uteče do ruiny, nezbývá vám, než jej následovat. Silorn je třípatrový a obývá ho spousta nekromantů. Falcara najdete v nejnižší patře. Až budete mít soul gem, vraťte se za Travenem. Traven vám řekne, že jste mu zachránili život. Pokud by totiž Mannimarco soul gem získal, zaútočil by na Arcane University. A tento unique Black Soul gem byl nachystán právě pro Travenovu duši. Teď alespoň chápete jeho pohnutky.

KONFRONTACE S KRÁLEM

ravenovi jste sice zachránili život, ale to jenom proto, aby se mohl obětovat pro vyšší dobro. Řekne vám, ať se vydáte zabít samotného Mannimarca do Echo Cave. Aby jste měli alespoň nějakou šanci, tak se Traven promění v Colossal Black Soul gem, který vás ochrání před znemrtvením (jinými slovy z vás nepůjde udělta Zambie) – tak si „jej“ vezměte. Echo Cave se nachází na západ od Brumy. Dvěře jeskyně jsou zamčené a nedají se otevřít – leda klíčem. Ten má u sebe Bolor Savel, který místo hlídá. Řekne vám že klíč si můžete vzít jen přes jeho mrtvolu, čímž vám ušetří hodně času – zabijte ho. Echo Cave je velká, třípatrová a plná nekromantů a jejich výtvorů. A pokud jsem někdy předtím použil slovo plná, tak vězte, že teď zasahuje i nad rámec svého významu. Nekromant nebo nemrtvý je takřka na každém kroku a často i ve více exemplářích. Ve třetím patře, které má celé pro sebe Mannimarco, je právě on. Tenhle boj je opravdu tuhý. Díky Travenovi z vás sice nemůže na místě udělat zombie, ale i tak má v rukávu několik nepříjemných triků. Navíc stojí hned vedle spínače, pomocí kterého ovládá pasti rozmístěné po celé místnosti. Ale i tento „Král“ je smrtelný. Až jej zabijete, vezměte vše, co najdete (a že toho není málo). Vraťte se do komnat arci mága na univerzitě, kde dříve přebýval Traven. Tyto komnaty jsou nyní vaše.

MÍSTO NAHOŘE

šichni ti zlý jsou poraženi a všichni ti dobří jsou vítězi. Happyend jak vyšitý. Teď jste Arci mágem vy – dobrý pocit, co? Polus vás sice nepovýší – na to nemá hodnost – ale spíše vás uzná, jakožto novou hlavu gildy mágů. Nyní máte spoustu zodpovědnosti, ale také řadu výhod. Máte přístup do úplně každého kouty každé mage gildy. Máte k dispozici vlastní oltář k očarováváni věcí a k vytváření kouzel a navíc jednu unikátní magickou truhlu ve svém pokoji. Ta vám jednou týdně může poskytnout naprosto jakoukoliv surovinu v Cyrodiilu. Stačí, když do ní umístíte jeden kus suroviny, kterou chcete (vzorek), a za čtyřiadvacet hodin jich tam máte slušné množství. Nakonec ještě máte k dispozici žáky, kteří vám mohou dělat doprovod. Je jich nekonečně mnoho, takže nemusíte mít strach, když některý z nich zahyne.

Co teď? Užívat si? Je to jen na vás… Ale nezapomeňte, že po Cyrodiilu běhá ještě dost nekromantů „na volné noze“. Jejich odstranění se vám může stát cílem. Anebo ne… =)

Žádné komentáře