Image and video hosting by TinyPic

RSS

RSS

Oblivion cechy

Cech bojovníků

ZÁKLADNÍ PŘEHLED

ech Bojovníků funguje jako zprostředkovatel: Přijímá zakázky a rozděluje je mezi členy. Jestli máte nadání pro mlácení záporáků, tak je to něco po vás.
Požadavky členství jsou minimální. Ba i vaše reputace nemusí být zrovna nejzářivější. Naopak, Cech si zakládá na pověsti spolku vraždících maniaků. Jen jedno je nutné: vaše negativní reputace musí být nižší než 100. Jakmile už jste členem Cechu, pak už na tom nezáleží, jen se musíte vyhýbat porušení cechovních předpisů (krádež od jiného člena, napadení jiného člena je tolerováno, ale po prvních dvou úderech budete varováni, po třetím po vás vyletí a máte problém). Žádost o prominutí trestu musíte podat u Cechovní Velmistryně Vileny Dontonové . První provinění: Pověří vás sbírkou 20 medvědích kožešin. Pokud to bude vaše druhé provinění, budete muset shromáždit 20 mínotauřích rohů. Třetí blbost se trestá permanentním banánem (prostě vás navždy vykopnou). Pobočky Cechu najdete ve všech větších městech v provincii (mimo hlavní město), ale jen ve třech budete fasovat „zakázky“. Ptejte se Vileny Dontonové v Chorrolu, Azzana v Anvilu a Burze gro-Khashe v Cheydinhalu.
Předpokládejme, že splňujete podmínky pro členství v cechu. Prostě se přihlašte a od této chvíle jste členem s hodností Associate (společník). Členství má hned několik výhod. Máte kde zadarmo spát, všichni členové vás mají o 10 bodů více rádi a nakonec to nejlepší, můžete si brát všechny zbraně, na které v cechu narazíte (a výhodně je prodat).
A samozřejmě, s plněním úkolů na vás čekají peníze a i ten ždibec slávy. Vilena vás odkáže na Azzana nebo Burze gro-Khashe. Pořadí úkolů je až na pár výjimek stálé. Po splnění dvou či tří zakázek vás pošlu za Vilenou, od níž obdržíte „cechovní úkol“, který vás postaví do role holky pro všechno (zařiď tohleto, vyřeš támhleto…). Za splnění úkolu vás vždy čeká odměna; peníze, sláva, povýšení (Až dosáhnete hodnosti Velmistra, pak teprve začne ta pravá legrace). V následujících řádkách jsou popsány úkoly v pořadí, v jakém je budete dostávat. První je od Azzana, pak následuje úkol od Burze gro-Khashe.

POČÁTEČNÍ ZAKÁZKY

Problém s krysami

ení to tak, jak si myslíte... Někdo nebo něco zabíjí krysy ve sklepě Arvene Theras, která žije v ulici naproti pobočce cechu v Anvilu. Jenže ona je nechce zabít, naopak chce, aby žily. Jsou to totiž její mazlíčci. Po rozhovoru s ní se vydejte do sklepa, kde (světe, zboř se!) najdete horského lva v zápase s krysami. Ale jak se tam dostal? Navíc nepozorovaně? Zabte ho a vraťte se na pokec s Arvenou. Bojí se dalších lvů a pošle vás sehnat lovce Penaria Inventia, aby se o lvy postaral... Kompas vás k němu navede. Pokud není doma, bude na lovu v divočině.
Inventius je vaší zprávou překvapen. Tohle opravdu nečekal... Sice jich pár v divočině viděl, ale že by si jeden troufl až do města. Dovede vás k jejich doupěti, kde se s nimi pustíte do boje (bude jich víc než 4). Vraťte se k Arveně, ale ta vás oblaží zprávou o dalším lvu ve sklepě. Má podezření, že celý problém má na triku soused Quill-Weave, kterého párkrát viděla se plížit za barákem a pošle vás ho špehovat. Ukáže se, že Arvene paranoiou netrpí. Po osmé hodině večerní se ukryjte do křoví na zadním dvorku a čekejte. Brzy se na dvorek vplíží Argonianka a nechá tam kus masa (ale nesmí vás vidět, jinak ho tam nenechá). V deníku se vám ukáže úkol, aby jste si s Quill-Weaverem o tom promluvili, což neodkladně učiňte. Vše vám vyklopí. Chtěla krysy vylákat ze sklepa ven, aby se o ně městská stráž postarala (i.e. zabila je). Potom, co jí povíte o lvech, vám výměnou za slib mlčení nabídne tréning Akrobacie, ale buďte poctiví a vše jděte ohlásit Arveně, která vám dá prachy a bude vás trénovat v Rétorice (Výřečnosti). Vraťte se za Azzan, obdržíte slíbené zlato a povýšení do hodnosti Apprentice (Učedník). Plus, lidi o vás začnou mluvit (Rumors - Drby).

Nešťastný obchodník

ohle je základní, leč trochu náročná mise typu „střež-sklad“. Norbert Lelles, vedoucí obchodu „Lelles’s Quality Merchandise“ v Anvilu má problémy se sérií vloupaček. Máte za úkol číhat ve skladu a přistihnout zloděje. Je dobré mít město už dobře prozkoumané, kompas může být zavádějící. Cech je v „Obytné čtvrti“, obchod v „Obchodnické čtvrti“ souběžně s doky v severozápadní části Anvilu. Do krámku se dostanete zadním vchodem, který je speciálně pro vás (jakož i pro jiné) odemčen (co je to za nápad, když chcete zastavit vloupačky???). Hoďte pokec, dovíte se něco o vloupačkách a pak vás náš milý přitroublý obchodník opustí a odebere se na večeři do hospody Flowing Bowl.
Mezi jedenáctou večer a čtvrtou ráno vás překvapí tři zloději. Přihasí si to rovnou hlavními dveřmi. Boj se všemi najednou je dost náročný, po jednom by to nebyl problém, ale se všemi najednou...? Nejlepší místo pro boj je na schodech. Po jejich zneškodnění si běžte do hospody pokecat s Lellem, který vás informuje, že ti tři byli dříve jeho věrnými zaměstnanci. Proto měli klíče od dveří obchodu... Hotovo.
Azzan už pro vás nic nemá, proto se odeberte do Cheydinhalu za Burzem gro-Khashem.

Opuštěný důl

oto je váš třetí úkol v cechu. Máte za úkol donést meč, kladivo a luk třem neozbrojeným členům Cechu v opuštěném dolu severozápadně od města. Hoďte pokec, předejte zbraně a majzněte po hlavě každýho goblina, na kterého narazíte. První si promluvte s Riennou a dejte jí luk. Meč dejte Elfovi a kladivo orkovi. Snažte se je udržet naživu, vůdce cechu by měl kecy... u Burze gro-Khashe se ještě přeptejte na povýšení na Journeymana (tovaryše). Hotovo
Další úkol bude „cechovní“ a zadá vám jej Velmistryně v Chorrolu.

VAŠE POVINNOSTI

Nedokončená Záležitost

ilena Donton vás pošle za Modryn Oreyn, kterého můžete najít v okolí východu z budovy. Ten vás pošle za členem cechu Maglirem. Ten dostal zakázku ve Skingradu, ale zpackal to. Vy máte zjisti, co se vlastně stalo. Maglira najdete ve West Wald Inn blízko West Gate. Při rozhovoru se dovíte, že dostal nebezpečný úkol (vyzvednout deník Brenta Astise z jeskyně Fallen Rock Cave), ale nedostal za něj náležitě zaplaceno. Neleňte a do jeskyně se vydejte (SZ od Skingradu). Sežeňte si stříbrnou, nebo jinak magickou zbraň. V jeskyni je směs 15 potvor (krys a nemrtvých – duchové, zombie, kostlivci). V jeskyni si dávejte pozor na padající kamení a propracujte se do jejího středu, kde najdete deník a jeho autora. Knihu si pročtěte (dobré info o potvorách v provincii). Tu buď můžete odevzdat Maglirovi a říct Oreynovi, že Maglir úkol splnil, nebo ji předat přímo Oreyenovi (a později si slíznout vylágoš za lhaní). Hotovo

Opilí a Nedisciplinovaní

ři členové cechu dělají problémy v Leyawiinu. Zjisti, co se tam děje. Trojlístek Dubog gro-Shagk, Rellian a Vantus Prelius je k nalezení v hostinci Five Claws Lodge. Ocitnete se přímo uprostřed vášnivé diskuze (převrácené stoly, jídlo a nádobí se válí po zemi, nemluvě o několika omráčených hostech... :-)). Chvilku poslouchejte, hostinský je dobrý diplomat a požádá vás o nápravu. Vyjde najevo, že ti tři nejsou ani tak opilí, jako spíše naštvaní, protože je Blackwood Company propustila. Nakonec vás Prelius požádá, aby jste jim našel novou práci. Jděte ven a kdokoliv, na koho narazíte vás pošle za Margarte. Problém je jí najít, ona totiž tráví odpoledne sběrem bylin v přírodě. Povoláním je „obchodní poradkyně“ ale našla zalíbení v alchymii. Potřebuje ogří zuby a mínotauří roh pro lektvar a nedůvěřuje ani Blackwoodské Společnost, ani Cechu Bojovníků a tak vás pošle na zkoušku. Chce pět dávek ektoplazmy, kterou můžete koupit ve Skingradském obchůdku All Things Alchemical. Přineste jí Margarte, přičemž ta pak svolí, aby pro ní trojlístek pracoval. Všichni mají radost, zejména hostinský Witseidutsei. Naše trio můžete pak dokonce potkat v přírodě, jak se činí se sběrem bylin a Margarte od vás od této chvíle bude vykupovat po pěti kusech Mínotauřích rohů a Ogřích zubů za 500 zlatých. Hotovo.
Oreyn už pro vás více úkolů nemá a odkáže vás na vedoucí poboček v Anvilu a Cheydinhalu.

VÍCE ZAKÁZEK

Zlodějské doupě a Newheimův Džbán

Anvilské pobočce cechu potkáte známou tvář. Maglira z úkolu „nedokončená záležitost“. Zdá se, že Oreynovi nedošlo, že jste mu lhal, proto tento nový úkol budete dělat spolu (s Maglirem). Azzan má informace o buňce zlodějů, kteří se údajně někde blízko skrývají a že se máte „poptat“. Zkuste vyzpovídat lidi přímo v pobočce cechu a vyražte k poslední oběti zločinu: Newsheimovi the Portly. Ten se poflakuje všude možně, ale nejvíce v přístavu mezi 8. a 10. dopoledne. Zastihnout je ho dřina, ale vše už vám vysvětlí. Zloději (všichni Bosmeři – Lesní Elfové) mu ukradli rodinné dědictví, které se předávalo už po tři generace Portleiů (jenom???). Džbán, který uchoval pivo „vychlazené a čerstvé“ (ps: tohle je volitelný úkol zapracovaný do celé záležitosti se zloději). Ti se skrývají v blízké jeskyni Hrota Cave v prudkém svahu severně od Anvilu. Je to plné pastí, takže pozor na ně. Maglira se snažte udržet naživu a vše ostatní vymydlete. Džbán se nachází na barelu v jihovýchodním rohu centrální místnosti. Odměnou jsou prachy. Za navrácení Džbánu vám Newheim dá tři láhve speciálního piva. Pro více úkolů si zajděte za Burzem gro-Khashem do Cheydinhalu.

Amelionův Dluh

odobná záležitost jako s Newheimem. Jde o to získat rodinné dědictví. Pečlivě si zapamatujte osoby, které potkáte. Burz gro-Khash vás pošle na pokec s Biene Amelion v malé osadě Water’s Edge. Z Cheydinhalu je to pěkně daleko, takže se Fast-Travelem vydejte k Západní bráně Leyawiinu a jděte na sever po pobřežní cestě, kolem jeskyně Underflow Cavern a srubu White Stallion Lodge. Biene Amelion bydlí v nejsevernějším ze tří domků.
Otec Amelion byl gambler, a to dost špatný... Nadělal hodně dluhů a pak zmizel (buď ho unesli, nebo utekl) a toto břímě připadlo jeho dceři. Chce dluh zaplatit z prodeje brnění z rodinné hrobky, nebo můžete její dluh zaplatit z vlastní kapsy. Pokud vlastníte peníze i ochotu vraťte se a peníze odevzdejte Burzovi gro-Khashovi. Ještě si požádejte o povýšení na Protektora (Ochránce) a jděte do Chorrolu za Velmistryní. Pokud nemáte dost peněz, nebo dostatek ochoty (peníze vyděláte rychle alchymií!!!), pak se vydejte do hrobky (kompas vás tam zavede), která se sestává ze dvou částí: vnější soustavy chodeb (hodně cenných věcí) a vnitřního sálu se sarkofágy, kde na vás číhá náhodně generovaný silný nemrtvý nepřítel (u mě to byl skeleton hero s elfí obouruční sekyrou... pozn. překl.). Po obou částech jsou ukryté části Amelionova brnění a dobrý stříbrný meč s mrazivým kouzlem. Každopádně nějak získejte prachy a té ženě je dejte. Poté se vraťte k orkovi pro povýšení a odměnu. Pak šupajděte za Velmistryní.

ZÁPLETKA SE ZESLOŽIŤUJE

Syn Velmistryně

ento nesouvisející cechovní úkol vám zadá opět Modryn Oreyn a konečně se začnete dovídat, co se ve vašem milovaném cechu skutečně děje. Hledáte Galtuse Previa, který zmizel v jeskyni Norwill Cavern při hledání drahokamů. Jenže důležité je to, že hledáte v doprovodu Virania, mladšího syna Velmistryně Vileny Dontonové.
Máte zajistit, aby uspěl (míněno nezemřel). Pokud zemře, rozlučte se s kariérou v cechu. Vilenius je naprostý maminčin mazánek, ale prý musí získat zkušenosti přímo v poli. Byl na tuto misi vyslán i přes to, že jeho starší bratr Vitellus zemřel při plnění úkolu pro cech. Jak plníte počáteční kroky úkolu, dovídáte se, že jeho matka neví nic o tomto úkolu. Oreyn se soukromě snaží Vileniuse uchránit, aby ho mohl v budoucnosti využít pro roli, na níž ještě není připraven. Oreyn si nemohl nevybrat horší zkoušku. Norwilské jeskyně se jen hemží Trolly, plus pár Ogrů a jeden Mínotaur. Samotný Galtus Previa, kterého jste tam přišli hledat, to už má za sebou. Jeho tělo leží v centrální jeskyni s rozbitým štítem po boku. Už samotný pohled na tělo stačí a můžete se vrátit. Oreyn je ale s vaším tvrzením „Bylo tam hodně příšer“ nespokojen, nicméně to vezme. Rozbitý štít nám v tomto příběhu ještě bude figurovat.

Další Nedokončená záležitost

aglir to zase podělal. Tentokrát to byl úkol pro mága v Bravilu a Oreyn vás vyšle to dát do pořádku. A opět najdete našeho „ochlastu“ jak se poflakuje v hospodě, namísto toho, aby se činil na bitevním poli; tentokrát je v hospodě Lonely Suitors Lodge. Vysvětlení zní: Maglir opustil cech a začal pracovat pro Blackwood Company. Na vás nezapomněl, a po menším rozhovoru vás odkáže na svůj kontakt, Aryarie v Bravilské pobočce Cechu Mágů. Tu promptně vyhledejte a splňte její úkol: Sehnat deset kousků ingredience Imp gall z těl Impů v jeskyni Robber’s Glen Cave, kterážto se nachází krátkou cestu na severovýchod. V jeskyni je 14 truhel a 13 Impů, přičemž v každém z nich najdete jednu porci Imp gallu. Aryarine má radost a odmění vás Prstenem s kouzlem Štítu. Orwyn bude nadšen a povýší vás na Defendera (Obránce). Další prácička je víceméně šita na míru pro Jamese Bonda. Orwyn vás požádá, aby jste se s ním sešli v jeho baráčku v 8 hodin večer. Ten najdete v jihozápadní části města.

Azani Blackheart

atím jste se setkali s Blackwood Company jen dvakrát. Poprvé v případě trojlístku, podruhé to byl Maglirovo zběhnutí. Jako vždy, je v tom skryto něco více. Oreyn vám poví příběh o výpravě vyslané Cechem, která měla za úkol (od čaroděje Argotha) získat důležitý artefakt od Azani Blacheart. Oreyn ztratil 15 z 20 lidí, včetně staršího syna Velmistryně Vitelluse. Ale Blackwood Company také vyslala výpravu za artefaktem, tentokrát úspěšnou. Vypadá to, že vše bylo předem připraveno. Argotha našli mrtvého a zmíněný artefakt není k nalezení. Tato výprava měla na Cech drtivý dopad, Cech pomalu ale nevyhnutelně zaniká. Oreyn chce vzít věci do vlastních rukou a odhalit Blackwood Company jako bandu podvodníků. Velmistryně o tomto úkolu nic neví, je to striktně Oreynova akce. Ten vás varuje, že pokud to neuděláte, nebudou už žádné úkoly ani od Azzana, ani od Burz gro-Khashe, ani od něj. Souhlaste se vším a sejděte se s ním v Leyawiinské pobočce cechu. Máte za úkol prozkoumat utajenou pevnost Blackhearta: Arpenia na východě Nižšího Nibenu (Lower Niben). Je to Ayleidská ruina (Ayleidi byli první elfové, kteří obydleli centrální Tamriel a to před počátkem písemných záznamů. Jejich ruiny lze nalézt všude okolo, na mapě a kompasu se zobrazují jako ikona slunce). Dostanete se tam funkcí Fast-Travel. To místo je opuštěné, ale doslova se hemží pastmi, ale nikde ani známky po boji. Oreyn už má jasno: Blackwellská společnost to nahrála, nikdy sem výpravu neposlala, vše si vymyslela a shrábla zásluhy i artefakt.
Od této chvíle je vaším cílem dokončit úkol, který cechu zadal už nyní mrtvý mág Argoth. Oreyn vás informuje, že Blackheart je posedlý Ayleidkými ruinami a že ví o další severně od vaší pozice. Jenže tentokrát se ujme vedení on. Tento nový dungeon je napěchovaný pastmi, hlídá ho 20 nepřátel a úplně na závěr na vás čeká sám Blackheart. Redguard v elfím brnění s Dadrickým obouručákem a pořádnou výrží. A co artefakt? O tom už neuslyšíte. Vemte z Blackheartova těla prsten a dejte ho Oreynovi. Ten vás povýší na Wardera a pošle za Azzanem pro další úkol.

PLŇ ZAKÁZKY A VYDĚLÁVEJ

Potulný učenec

o návratu k Azzanovi zjistíte, že učenec Elante of Alinor zkoumá uctívání Daeder (těch pseudo-bohů). Máte ji doprovodit do jeskyně Brittlerock Cave poblíž pevnosti u Sutch a chránit ji po celou dobu jejích výzkumů. Elante čeká hned uvnitř u východu (jestli jeskyně nebo pobočky cechu nemím...). Chce, aby jste se předtím, než se vydá do vnitřní části jeskyně, postarali o „drobnosti“ jimiž jsou Daedry všech velikostí a tvarů. Nenechte ji zemřít. Na konci jeskyně se Elente rozhodne tam zůstat a vy máte možnost se vydat ještě do jiné části jeskyně a nashromáždit ještě více kořisti. Následuje návrat k Azzanovi, bonus k reputaci a vaší proslavenosti (Fame). Po splnění následujícího úkolu vás pak Azzan může povýšit na Guardiana (Strážce).

Uprchlíci

ento úkol vám zadá Burz gro-Khash. Z věznice v Bravilu utekla skupinka zločinců a teď se mstí městu, které je věznilo. Máte je zabít (Burz gro-Khash si zavtipkuje „Třeba se ti je podaří přesvědčit, aby se vzdali“). Problém číslo jedna: Vůbec je najít. Vaše oblíbenost u NPC musí být na 60 a vyšší, pak se dovíte, že ti čtyři se schovávají v jeskyni Bloodmayne Cave. Pokud jste už členy Cechu Zlodějů, Gaena Luciana v Bravilu vám dá o nich více informací. Jeskyně je rozdělena do dvou částí a v každé jsou dva maníci s levelem o jeden vyšším, než máte vy, takže vás čekají celkem tuhé souboje. Enrion má navíc +3 levely než vy a vlastní náhodně generovanou magickou zbraň. Zabít. Následuje návrat za Orkem (Burz gro-Khash) pro odměnu, bonus k reputaci a poté za Azzanem pro povýšení.

OBRAT K HORŠÍMU

Trollové v opuštěném dole (Forsaken Mine)

reyn vyslal skupinku bojovníků, aby vyčistili jeden důl od Trollů a od té chvíle o nich neslyšel. Je mezi nimi i Mladší syn Velmistryně Viranus. Pošle vás zjistit, co se stalo. Důl je daleko na jihovýchod poblíž hranic s Elsweyren (Domovem Khajiitů). Vedou do něj dva vchody; použijte ten západní. Na konci první části najdete tři mrtvá těla... vůbec všichni (Až na devět trollů a vícero slabších nepřátel) jsou mrtví. Pět z Cechu Bojovníků a dva z Blackwood Company. Co se tu vlastně stalo, byli členové cechu zabiti trolly, nebo se spolu s členy Blackwood Company pozabíjeli navzájem? Z deníku Viranuse zjistíte, že to bylo to druhé. Zabíjení Trollů šlo dobře, dokud do jeskyně nevtrhli členové BC a nezačali zabíjet všechny a všechno bez rozdílu. Zabijte zbývající trolly a s deníkem se vraťte za Oreynem. Ten vám doporučí o tom mlčet s oddůvodněním, že máte před sebou ještě slibnou kariéru, zatímco on se může těšit na vyhazov za smrt posledního syna Velmistryně.

JAK SE PROPRACOVAT ZPĚT NAHORU

Kámen sv. Alessie

patné zprávy mají křídla. Z drbů se dovíte, že Oreyna vykopli z cechu a že vás (jako jeho nástroj) degradovali o dva stupně na Defendera (Obránce). Tento úkol je poslední, který obdržíte od Azzana. Jedná se o nalezení posvátného kamene, který byl ukraden z kostela v Brumě. Tuto zprávu se dovíte od kněze Cirroca z Velké Kaple Talosa v Brumě. Poví vám, že kámen chránil město před silami zla a byl ukraden 4-5 muži, kteří byli spatřeni, jak večer vycházejí z kaple a míří na východ z města. Jděte po cestě z města a sestupte z kamenitého svahu, kde potkáte Khajiita K’Sharra. Přizná se ke krádeži a podotkne, že byli přepadeni ogry a že kámen už nemá. Odkáže vás na Ayleydsou ruinu Sedor na jiho-jiho-východě. Uvnitř se s ogry moc nepárejte a spíše dungeon proběhněte. Po nalezení kamene jej odevzdejte Cirrocovi, za což dostanete tři léčivé lektvary. Následuje návrat za Azzanem pro prachy. Zbývají ještě tři zakázky (ve skutečnosti dvě, jednu jste právě splnili), které je možno splnit. Po splnění dvou vás Azzan povýší zpět na Guardiana (Strážce) a po splnění třetího na Champion (Šampióna), což je hodnost, kterou před vámi zastával Oreyn.

Dcera Šlechtice

ohle je velmi divný a zajímavý úkol. Zadá vám jej Burz gro-Khash v Cheydinhalu. Paní Rogbut, dcera Orkského Šlechtice Lorda Rugdumpha se ztratila. Máte ji najít, pročež se nejprve vydejte hodit pokec s papínkem na jeho zámečku na severozápad od jezera Lake Arrius, což je krátká chůze od Cheydinhalu. Myslí si, že ji unesli Ogři a nasměruje vás na východ. Trio Ogrů a jejich zajatkyně se poflakuje přímo na východ od vstupních dveří zámečku. Zabít. Paní je síce zaražená, než vystrašená, ale následuje vás k tatíkovi. Ten je tak nadšen, že mluví jak strážník Crabtree ze seriálu Haló Haló („Bodré podoledne“ – známe to všichni :-D ) a obdaruje vás mečem s kouzlem mlčení a uber rétoriku (velmi užitečné v boji s mágy). Po návratu k gro-Khashovi budete povýšeni do původní hodnosti a bude vám řečeno, že gro-Khash možná onu dámu v budoucnosti vyhledá. Slaďák jak z Esmeraldy, co říkáte?

Záhada v Harlun’s Watch

oslední z úkolů se týká zmizení obyvatel malé vísky Harluns watch jižně od Cheydinhalu. Váším kontaktem je Drarana Thelis v nejjižnějším ze tří domků. Poví vám příběh, jak se u jeskyně Swampy Cave začala objevovat divná světla a že skupina obyvatel se vydala zjistit, co jsou zač. Od té doby jsou nezvěstní. Vydejte se do bažin na JV a v noci narazíte na bludičky (Poznámka: jejich svítící prach potřebujete pro úkol pro Daedru Azuru), což ale nevysvětluje zmizení výpravy. Raději zaskočte na návštěvu je dvaceti trollům do Swampy Cave (která má dvě části). V jižní části jeskyně najdete tělo Eduarda Denile a zjistíte, že bludičky členy výpravy oslabili a trollové je dorazili. Úkol ==> Dorazit Trolly, vrátit se za gro-Khashem pro prachy a povýšení na Šampióna. To jsou všechny úkoly, které jste v Cechu mohli dostat, ale Oreyn chce s vámi prohodit pár slov.

THE BLACKWOOD COMPANY

Sběr Informací

novu se sejděte u Oreyna doma. Ať už vyloučen, nebo ne, Oreyn je pevně rozhodnut sejmout BC (Společnost Černého Lesa) a chce vaši pomoc. Máte unést nového vedoucího BC, Argoniana Ajum Kajina z nové základny v jeskyni Glademist Cave a přivést ho k Oreynovi k...nó...“výslechu“. Sejměte všech sedm strážných, protože jen tak Kajina přesvědčíte, aby vás následoval.
Znovu si promluvte s Oreynem. Chce od vás, aby jste zjistili tři věci: Velikost BC, totožnost jejího vůdce a tajemství její síly. Můžete buď Kajina zmlátit holýma rukama, nebo to z něj dostat po dobrém (Prostě ho v minihře přesvědčit), ale nesmíte ho zabít. Tak dostanete odpovědi na první dvě otázky (100 členů a jméno vůdce Ri’Zakarr), ale nikdy z něj nedostanete odpověď na třetí otázku. Se slovy „Volím Smrt“ spáchá sebevraždu (jeho tělo se rozletí na cucky). Oweyn je potěšen informacemi, ale aby jste našli odpověď na třetí otázku, musíte se stát členem toho co nenávidíte.

Infiltrace

win vás vyšle do Leyawiinu, aby jste se přidali k BC a dostali se k poslednímu kousku skládačky (míněno literárně). Kompas vás navede do druhého patra budovy BC k zástupci vůdce, Argonianovi Jeetum-Zee. Trochu vás vyzpovídá, ale je spíš zaujat než podezřívavý. Následujte ho do tělocvičny. Očividně se se zájemci z řad Cechu bojovníků roztrhl pytel, takže váš zájem není až tak nápadný. V tělocvičně se setkáte se třemi spolubojovníky, se kterými jste vysláni vyhubit gobliny do vísky Water’s Edge. Tady se dovíte o zdroji síly BC; Kůra stromu Hist. Z pokecu se dovíte, že toto narkotikum je ilegální a že dovoz z domova Argonianů by byl rizikový. Proto za pomoci magie našli způsob, jak si jeden Strom Hist vypěstovat přímo v budově. Jeden z kousků dostanete, ale nenoste ho Oreynovi, nechte děj ať se odehraje tak jak má. Vyhoďte kůru a automaticky se ocitnete ve vísce Water’s Edge. Následujte spolubojovníky a zabte sedm neozbrojených goblinů, poté hoďte pokec s kolegy a bude vám přikázáno, aby jste zabili gobliny v baráčcích. Ti jsou také neozbrojení. Něco je v nepořádku, ve Water’s Edge už jste jednou byli, takže máte tušení, kam to vede. Po zabití goblinů se vám objeví hláška, že všichni goblini už jsou brtví a automaticky se ocitnete u Oreyna doma Chorollu. Vysvětlí vám, že vás našli v bezvědomí na ulici v Leyawiinu. Vyklopte mu vše o Stromu Hist a mezitím, zež o tom něco zjistí vás pošle podívat se zpět do Water’s Edge na místní obyvatele. Když se podíváte na místo boje se semi gobliny, najdete jen sedm mrtvých ovcí. A na místě čtyř mrtvých goblinů v domech leží čtyři mrtvá těla Biene Amelion, Jollie a Eduarda Retienových a Marie Alouette...
Amelionovi nedokážete říct nic smysluplného a Oreyn nedokáže říct nic, co by umenšilo váš pocit viny. Jediný způsob, jak odčinit tento zločin je zničit Strom Hist, což je také poslední mise

Hist

áte za úkol se vrátit do centrály BC a zničit Strom Hist. Oreyn vás varuje, že Ri’zakar je zkušený žoldák a drží strom pod zámkem. Ri’Zakar a jeho zástupce se zamkli ve svých pokojích na druhém a třetím podlaží. Hned po vstupu do haly BC se na vás vrhne Ja’Fazir, z jehož mrtvého těla poté vemte klíč k pokoji zástupce Jeetum.Zee, kterého též picněte a vemte mu klíč k pokoji vůdce Ri’Zakara. Každý z těchto soubojů je tuhý oříšek. V nejvyšším pokoji najdete též dva mocné Argonianské mágy, kteří se o trom starají a divné zařízení, které jej udržuje. Na zemi se válí dvě trubky, které použijte k zastavení přístroje a zničte strom. Na cestě ven z budovy potkáte Maglira, ktrý vás přivítá a poté s oddůvodněním, že jste mi zničili život, se na vás vrhne. Zabít. Oreyn vás odmění Helmou Oreyna Bearclawa (divné je jak se dostala z Morrowindu do Cyrrodilu, kde ji Nerevarene dostal od Daedrického Lorda Malacatha...). Nakonec vás pošle za Velmistryní Cechu Bojovníků Vilenou Dontonovou, aby jste jí vše vysvětlili. Nemá zrovna radost z toho, že jste ji drželi v nevědomosti, ale je víc než nadšená vašimi úspěchy a učiní vás Velmistrem Cechu Bojovníků s radou, aby jste Oreyna učinili svým zástupcem. Řekne „Cech už jde mimo mě, ty jsi nyní jeho budoucnost“. Oreyn se chvilku zdráhá, ale s oddůvodněním „někdo na tebe musí dohlížet“ místo přijme.

KDYŽ TY JSEŠ BUDOUCNOST, KDE JSME NECHALI KLÍČE?

o tom všem jste se stali Velmistrem Cechu, splnili všechny úkoly, není co dělat? Ani náhodou... Potom, co jste se postarali o BC, má zase Cech Bojovníků o práci postaráno. Z každého úkolu, která Cech splní dostáváte své procenta. Tyto peníze se vám budou každý měsíc objevovat v truhle ve vašem pokoji v nejvyšším patře pobočky Cechu. Částka se pohybuje v rozmezí 10-1000 zlatých a občas tam najdete i nějaký magický předmět (z širokého výběru zbraní, brněná, cenností a lektvarů). Oreyna můžete zaúkolovat, aby buď více plnil zakázky (dává víc peněz), nebo přijal více nových členů (více předmětů). Je dobré být v čele, že jo? :-))

Poslední komentáře
09.08.2011 21:45:35: Hele potřeboval bych ten cheat na dokončení questu jak ho mam zprávně zadat ? cech bojovníku Záhada ...
04.03.2008 07:48:03: Zapoměli jste na Gildu Úsvit.
14.12.2007 14:05:56: kde najdu ten dum kde je ta bedna s vyplatou ?