Image and video hosting by TinyPic

RSS

RSS

Gun návod

1. The Hunt

Vaše první mise je o lovení, ale vesměs se jedná o trénink. Poté co vás probudí Ned jej následujte. Po chvilce bude z křoví vyhánět ptáky a vy je střílet. Levým tlačítkem na myší vytaste kolt a na ptáka vystřelte až se zaměřovač promění z bílé na červenou. Tak máte skoro jistou ránu. Poté budete ptáky střílet v bullet-time, tedy zpomalení času. Aktivujte jej klávesou C, míření se přiblíží, čas se zpomalí a vy tak můžete všechno ptactvo lépe zastřelit. Další částí je přepínání klávesami A a D směr míření. Poté co máte za sebou ptáky, následujte dál Neda a hned na vás zaútočí smečka čtyř vlků. Snažte se je zabít co nejrychleji, protože sami vlci jsou docela rychlí. Pak pokračujte dál na skále. Zde vytáhněte vaši druhou zbraň (Alt) a pomocí klávesy Y (Z) si přibližte na dva jeleny. Pečlivě miřte a oba jeleny zastřelte. Seskačte ze skály a postřílejte další partu vlků. Pokud se k vám dostanou blíže, tak je sekejte nožem (pravé tlačítko) a klávesou G se případně uzdravte. Jakmile zabijete všechny vlky, čeká vás nepříjemné překvapení a to velký grizzly. Grizzly zasáhne Neda a upustí svou pušku. Seberte Nedovu pušku a palte do grizzlyho co to dá. Po poražení grizzlyho mise končí.

2. Steamboat Massacre

Ve videu uvidíte jak Ned přebírá něco od své známe a následně jak ji nějaký podivný muž zabije. Na loď zaútočí desítky zombíků a vás čeká jejich usmrcení. Zabíjejte všechny nepřátelé a dejte si pozor ať nestrefíte Neda. Pokud bych si některá ze zombií vzala někoho jako rukojmí, tak použijte zoom. Jakmile vyčísíte loď, tak jděte na její záď a zničte desku blokující hlavní kolo. Pak nasedněte na loď s dělem kousek od vás a ničte všechny lodě a kánoje. V další animaci vidíte jak sestřelí hlavní kabinu a zabijí kapitána lodě. Narazíte na břeh a zaútočí další dávka nepřátel. Pár jich sundejte dole a pak rychle běžte nahoru pomoct Nedovi. V poličce si případně doplňte pití na uzdravení. Po padnutí poslední zombie je konec mise.

3. Honest Tom

Poté co vás probudí Tom vás čeká další trénink. Tentokrát se jedná o jízdu na koni. Klávesou F nasedněte na koně a normálně s ním můžete jezdit rychlejší chůze. Pokud se chcete dát do běhu, tak zmáčkněte levý Shift, pokud chcete skočit - použijte mezerník. Následujte Toma kousek dále k potoku. Tady mu předveďte sprintování a skákání. Tom vám řekne, že koně můžete dlouhým sprintováním zranit, ale normální chůze mu zdraví zase trochu vyspraví. Poté za ním jeďte na začátek závodu. Závod má tři kola, cestou jsou na zemi dvě klády, které musíte přeskočit. V levém panelu vidíte výdrž koně, takže klávesu Shift použijte vždy jen na úseky a případně jeďte chvíli chůzí. Klávesu Shift nedržte, ale průběžně mačkejte, jinak nemáte šanci Toma porazit. A žádné přímé zkracování, jinak závod končí. Dále musíte zabít pět bizonů s pomocí koně. Vždy tedy k nějakému přijděte a zmáčkněte pravé tlačítko. Po bizonech čeká střelba láhví na skále. Teď následujte útok vlků a vy je musíte postřílet z koně. Pomáhejte si zpomalením času a střílejte hlavně vlky, kteří běží vaším směrem. Následujte nepříjemné překvapení, zaútočí na vás Tom a jeho dva společníci. Prvně zabijte dva kumpány a pak samotného Toma. Nejedná se o nic těžkého, zvláště když použijete pušku. Poté si u cesty do Dodge City dobijte náboje a jeďte do města.

4. The Red Hand Gang

V Dodge City jděte do označeného podniku a promluvte si s barmanem. Popovídáte si s Jenny a máte ji následovat nahoru. Ale pár hostů není moc dobře vychovaných a začne přestřelka. Střílí se hlavně nahoře, takže to tam hodně vyčistěte, pokračujte přes verandu do druhé části domu až na konec do bytu. Tam Jenny osvoboďte od nepřítele co jí drží jako rukojmí. Uvidíte krátké video a získáte novou zbraň - lepší revolver. Další členové gangu červené ruky se budou snažit zapálit celý bar. Na vás je tomu zabránit. Jenny vám bude pomáhat a vy střílejte hlavně po těch, co mají pochodně. Poté vyjděte ven a nasedněte na koně před barem. Venku střílejte po všech nepřátelích, ale opět hlavně po těch co mají pochodně a zapalují bar Alhambra. Jakmile jsou všichni mrtví, tak vejděte zpět do baru. Venku se ukáže vůdce gangu a vyzve vás na souboj. Po klasickém kovbojském postavení do něj střílejte co to dá a pro dokončení mise zabte i jeho kumpány.

5. Quick Killer

Západně od města si promluvte s Patrikem Dantonem. Dostane úkol chránit nedostavěný most. Sejděte tedy cestu k spodní části mostu a zabíjejte indiány. Pokud budou ve větší skupině, tak po nich hoďte láhev whisky (V). Jinak brokovnice by měla stačit a kombinovat s koltem. Jakmile se dostanete na druhou stranu, pokračujte níže a zabte další partičku indiánů. Přijede pro vás transport a dopraví vás do středního pilíře mostu, kde zlikvidujte další nepřátele. Dávejte pozor na sudy s výbušninou, nesmíte je zasáhnout, vedlo by to ke konci mise. Vždy zabijete dva indiány a po chvíli přijdou další, někteří se budou snažit zapálit sudy. Musíte tedy opatrně zabíjet indiány a mezitím házet sudy do řeky. Sud vždy uchopte (klávesa F), myší si dejte pohled o něco výše a držením klávesy V určíte sílu a vzdálenost hodu. Pak jen V pusťte a sud bude hozen. Nyní máte jít oznámit Patrikovi současnou situaci, ale cestou vás přepadne banda asi 6 indiánů. Postarejte se o něco a vše oznamte Patrikovi. Dále budete chránit pracovníku, indiáni budou jezdi ze západu. Občas někteří budou na kánoích a pak budou útočit z druhé strany. Na mapě je vždy vidíte jako červené značky. Most se víceméně dostaví, ale stále není po problémech. Objeví se vůdce indiánů, Quick Killer. Zpoza beden budou střílet ohnivé šípy na TNT. Vy ty šípy sestřelujte s pomocí zpomalení času. Po několik dvojicích šípů vyskočí pár indiánů s pochodněmi a taky se pokusí sudy zapálit. Asi po 7 indiánech se objeví samotný Quick Killer, ale ten nepůjde po TNT, ten jde po vás. Snažte se od něj mít vždy nějaký odstup a střílejte do něj co to dá. Není takový tvrďák jak se zdá a po chvíli jej zabijete.

6. Whore Coach

Musíte chránit vůz, který převáží Jenny. Celou cestu se snažte být před vozem. První indiáni zaútočí hned kousek za mostem, další pak kus dál v dole. Dorazíte k zabarikádovanému kaňonu. Váš kůň je moc velký, tak musíte po svých. V kaňonu potkáte pár indiánům kterými se prostřílejte až na další stranu nahoru. Zde seberte jeden barel TNT a doneste si ho k dřevěné bariéře, která vás blokuje. Ostatní sudy můžete pak zničit a cestu si uvolněte přineseným sudem. Pokračujte v cestě a ochraně vozu. Po pár set metrech se stane nehoda a vůz beztak zažije malou havárku. Kočí ho opraví, ale zabere to nějaký čas. S Jenny střílejte všechny příchozí indiány. Asi za 2 minuty je vůz spraven a vy můžete pokračovat. Tentokrát se vám změní pozice a budete střílet ze střechy vozu. Takže teď odstřelte sudy na uvolnění cesty. Někdy narazíte i na indiány na vozech, kde mají výbušniny. Nejjednodušší cesta je střelit jim do TNT. Vůz ochraňujte až do Empire City, kde mise skončí.

7. Law and Order

V městečku Empire vstupte do kasina a promluvte si s chlápkem co stojí před schody. Po animaci se ocitnete před kasinem. Nasedněte na koně a jeďte s dvěma kolegy do baru. Hovor s barmanem opět zapříčiní přestřelku mezi Chavezovými lidmi. Dále jeďte na ranč a zabíjejte protivníky. Incident na ranči se vám nebude líbit a půjdou po vás vaši kolegové. Jeden z nich se vždy ukazuje přes kraj brány, snažte se střílet mu do hlavy, aby po něm bylo co nejrychleji. Druhý nepřítel objíždí okolo stáje na koni, pobíhejte venku a střílejte do něj. Kdyby vám docházelo zdraví, tak u balíků sena je nějaká láhev. Po jejich smrti získáte nové zbraně.

8. Escape the Jail

Poté co se vrátíte co kasina v městě Empire, budete uvězněni. Promluvte si s chlápkem v cele a počkejte až přijde stráž. Stráž bude kopat do protějších dveří od vás a vy jej zkuste chytit. Možná to poprvé nevyjde, ale jde to docela v pohodě. Po krátké diskuzi se stráží vám vězeň od naproti poradí jak odemknout mříže. Přistupte k dveřím a párkrát to zkuste, za chvíli je odemknete. Ze stolu seberte všechny věci a jděte ven. Označená místa značí koně, vždy jednoho ukradněte a jeďte s ním pod kamenný most. Takhle to udělejte s třemi koňmi. Poté hoďte zapálenou láhev whisky na označený dům. Tím trochu odlákáte stráže. Na dalším označeném místě zabte pár strážných a vezměte sud s výbušninou. Položte ho kde zdi vězení a střelte do něj. Teďka nasedněte a rychle s vašimi kamarády vypadněte z města. Nezdržujte se střílením po nepřátelích a jeďte co nejrychleji mimo město. Opustí vás gentleman a sledujte kolegu do úkrytu.

9. Ambush the Train

Popovídejte si s Clayem a pak ho sledujte za tunel, kde se chystá past na vlak. Pomozte vašemu kolegovi s barely. Vždy vám je sundá na zem a vy odneste ke skále u kolejí. Kolega vás upozorní ať barely pokládáte a ne házíte. Jsou velice citlivé na dotek. Přeneste takto tři barely. Pro jistotu ještě pojedete k vlaku zabít ochranku. Následujte tedy Claye k vlaku a tam všechny nepřátele zabte. Přijede i několik jezdců,ty zlikvidujte také. Pak se vraťte k tunelu, sledujte Claye. Položte poslední barel ke skále a vyčkejte až se vlak přiblíží. Jakmile váš kolega vykřikne Fire, tak střelte do barelů. Po explozi zabíjejte příchozí strážce, bude jich docela hodně a dejte pozor ať nezabijí Claye.

10. Defend the Hideout

Promluvte si se stráži před táborem a animace vám ukáže něco z Nedovi historie. Skrýš je napadnuta nepřáteli a vás čeká další boj. Snažte se protivníky zabíjet co nejrychleji, aby Clay nebyl zabit. Za chvíli Clay odjede a vy převezměte střelbu z minigunu. Bude na vás útočit celá kavalerie, ale hravě to zvládnete. Dále na vás bude útočit dělo a další nepřátelé. Proběhněte mezi jeskyněmi a hlídejte si zdraví. Nepřátel je hodně a jsou blízko. Chlápka za dělem sundejte buď s pomocí dynamitu nebo mu střelte do nekryté hlavy. Pak ovládněte dělo a sundejte pár příchozích nepřátel.

11. Take Down Hoodoo

Promluvte s Portem a následujte ho na koni. Jakmile dorazíte do města, sesedněte z koně a likvidujte protivníky. Budou po vás střílet i ze střech a dejte pozor, aby moc nezranili Porta. Stále kryjte Porta, který veze dělo. Použijte zpomalení času pro lepší míření. Když dorazíte k mostu, tak zabijte několik mužů skrývajících se za vozy a pak několik dalších. Po chvíli pojede vůz s barely, který odpalte. Za nějakou dobu se vám na mapě změní cíl na salón. Vstupte do něj a prostřílejte se až dolů. Zde před označené dveře hoďte dynamit nebo položte bedny s výbušninou a odpalte je. Tím si uvolíte cestu k osvobození Claye. Zlikvidujte dva protivníky a uvolněte Claye. Po rozhovoru s ním si jděte pro samotného Hoodoo Browna. Vyjděte po schodech a otevřete dveře. Bude sebou mít ještě několik mužů. Likvidujte je a nenechte se znervóznit padajícími lustry. Až Browna skoro zabijete, tak uteče do své pracovny, kde ho dorazte.

12. Save Soapy

Nasedněte na koně a jeďte do Dodge City. Na mostě si osvoboďte šerifa a popovídejte si s ním. Následně běžte k věži a zabijte několik protivníků. Po žebřících vylezte až nahoru. Poté co skončí krátká animace a Soapyho se přichystají oběsit dostanete zbraň, která má dobrou přesnost. Přibližte si míření a jakmile Soapyho spustí, tak přestřelte lano. Soapy pak bude utíkat směrem k vám, ale postupně po něm půjdou nepřátelé. Z vrchu je odstřelujte nebo případně sejděte dolů. Za nějakou dobu přijede i kavalerie, takže se vám bude hodit před chvílí získaná nová puška. Pak sedněte na koně a jeďte se Soapym k pojízdnému mostu. Zde si promluvte s převozníkem a odjeďte. Na skalách se objeví dva protivníci, sundejte je sniperkou. Za chvíli pojedou za vámi, ale přestřelte lano a máte vyhráno.

13. Hollister’s Fort

Jeďte se Soapym na určené místo a v animaci uvidíte jak vás zajal seržant Hollister do své pevnosti. Jelikož se tady Coltonovi nelíbí, tak se odsud dostaneme. Z vaší současné pozice je severozápadně muž co bije indiána. Připližte se k němu, chyťte ho (F) a pak zabijte (pravé tlačítko). Dalšího indiána osvoboďte pod dřevěnou podlahou (stojí na ní několik nepřátel). Poslední indián je kousek na západ, také pod dřevěnou podlahou. Jakmile jsou indiáni všichni, tak z brány vyjde Hollister a s jedním vojákem odejdou. U brány zůstane jeden strážce, připližte se k němu a zabte ho. Následujte indiány a vyčkejte vždy na vhodný moment, který vám naznačí indián a pak zabijte daného strážného. Takto zabijete asi 5 strážných. Až zabijete strážce co zrovna vykonává potřebu, tak ještě zabte posledního co spí opřený o bedny. Tím uvolníte cestu a Soapy vypáčí mříž jeskyně. Po chvíli dojdete ke kamenu a na něm je mrtvý indián. Vezměte si jeho luk a vypližte se výš kousek za dva strážné. Oba je rychle s pomocí luku zabte. U jednoho z nich jsou vaše revolvery. Jeskyně vás dovede před pevnost, tady zlikvidujte nepřátele s pomocí luku, abyste nevyvolali rozruch. Počkejte na Soapyho, nasedněte na koně a jeďte za indiány. Vydejte se do jejich vesnice. Dřevěnou bránu otevřete s pomocí útoku koně. Jeďte kousek dál za kameny a pak braňte indiány. Po kavalerii a pár nepřátelích už bude klid.

14. Attack the Fort

S indiány zaútočíte na pevnost. Začínáte před pevností, zde likvidujte vojáky a utíkejte ke kánoi. Z kánoe zabíjejte další nepřátelé až k jeskyně. V jeskyně je asi šest vojáků, které zabte. Vylezte po žebříku a zlikvidujte vojáky až k minigunu. Ovládněte minigun a zabíjejte přicházející vojáky. Jděte do věže nahoru a uvnitř zabte asi 3 nepřátele. Převezměte kanón a zničte čtyři stanoviště. Pokračujte k druhému dělu a s ním zničte lodě s vojáky. Jděte dále na sever a po několik vojácích ovládněte další dělo. Dělem střelte do budovy před vámi a zároveň tak udělá cestu k poslednímu dělu. Běžte dál a střílejte všechny vojáky venku a uvnitř skladu. Jděte k poslednímu dělu a cestou seberte dynamit. Snažte se být co nejvíce v pohybu a házet dynamit na dělo. Případně si prostě stoupněte co nejblíže a hoďte co nejvíce dynamitů, nějakou tu ránu z děla přežijete. Když vám dojde dynamit, tak se pro něj vraťte dolů.

15. Battle at the Steamboat

Dříve než začnete tuto misi zajeďte k nějakému obchodníkovi a sežeňte si dobrou brokovnici. Promluvte si s indiánem a připravte se na souboj proti Hollistrovi. Hollister je dost silný protivník. V otevřeném souboji proti němu nemáte šanci. Musíte běhat po mapě a schovávat se za kameny. Vždy když vystřeli, tak musí nabít a mu zabere chvíli času. Nebo najděte místo, kde se na nějakou dobu na chvíli ukáže, vystřelí a pak schová. Stačí když si takto někde stoupnete a vždy po něm střelte a jeho výstřel vždy mine. Po nějaké době vždy třeba změní pozici, ale musíte s ním prostě hrát hru ve stylu kočka a myš. Potom co jej dostatečně zraníte na sebe Hollister dá několik dynamitů. Běžte k němu a rychle utíkejte, protože za chvíli vybouchne. Jakmile je Hollister vyřízen, tak najdete loď, kde jste vašeho otce viděli naposledy. Při přiblížení k lodi se objeví kavalerie a budou jezdit další. Schovejte se někdy za kámen a s pomocí brokovnice je všechny odstřelte. Případně vždy na chvíli vyběhněte a sundejte je revolvery. Zdraví a nábojů je okolo docela dost, takže není kam spěchat. Poté co máte kavalerii vyřízenou, tak jděte prozkoumat loď. Otevřete sejf a objeví se Reed. Reed je ještě horší než Hollister. Nejen že stále ujíždí na koni, navíc se mu ještě stále obnovuje zdraví. Nasedněte na koně a střílejte po něm co to dá. Nesmíte jej nechat vydechnout, aby se mu moc neobnovovalo zdraví. Nejlépe se někde na koni schovejte za nějaký roh a střílejte po něm, tak aby on nezranil vás. Když začne ujíždět, tak jeďte za ním a střílejte po něm revolvery ve zpomalení. Jsou dosti účinné a než zabere Reed nějakou jinou pozici, tak se hodí. Je to velice obtížné, ale musíte to zkoušet.

16. Across the Badlands

Jeďte do Dodge City a pak za Soapym. Až skončí animace, tak sejděte ze skály a následujte indiány. Dojedete k vašemu starému domu, tady na vás zaútočí kavalerie. Zabijte ji dříve než zabijí indiány. Poté následujte Soapyho. U skal sesedněte a projděte průsmykem. Zabijte dva tygry a jděte až nahoru.

17. Escape the Ambush

Po animaci po vás půjdou desítky vojáků, ale ne najednou. Na hoře máte nějaké náboje a u vojáků jsou nějaké barely s TNT. Odpalujte sudy a zbavte se vojáků. Proběhne další animace a čeká další várka vojáků. Takhle ještě přijdou asi dvě vlny, vždy jsou v okolí sudy s výbušninou, takže by se nemělo jednat o velký problém. Jakmile sejdete ze skály, tak jděte za Soapym. Jakmile skončí další animace, tak rychle utočte za kameny. Zde z bezpečného místa odstřelte jezdce a vojáky na vlaku. Dutchie je za dělem a střílí po vás. Stoupněte si někdy šikovně za kámen a střílejte do něj dokud nezemře.

18. Magruder’s Mine

Poslední mise začíná. Střílejte nepřátele u domu a pak nasedněte za kanón. Kousek popojedete a pak musíte přehodit výhybku. Přitom můžete zabít vojáky za miniguny. Budete pokračovat dále s dělem a střelte do domu vpravo, abyste zabili dva vojáky v oknem. Potom následuji dva muži na voze a za další zatáčkou vlevo nahoře asi 4 vojáci. Jedete dál před vchod do dolu. Střílejte do domu před vámi, zabte vojáka za dělem a udělejte si cestu dovnitř. Uvnitř zabte několik vojáků a zase přehoďte výhybku. Dělem si čistěte cestu, ať už se jedná o vojáky, sudy TNT nebo barikády. Někdy dělo opusťte a střílejte zbraní, třeba na vojáky co jsou dále, ale jsou za miniguny. U celkově třetí výhybky je temný kout, který vede k láhvím. Po nějaké době dojedete až ke dřevěnému kruhu s kolejemi. Dejte ho otočit a střílejte vojáky dokud nebude otočen. Pak zničte poslední barikády a dál už jdete sami po svých. Nyní se musíte prostřílet přes další desítky vojáků. Dejte pozor na dynamity které hází. Nachystejte si luk (podržte levý Alt a pak E) a jděte nahoru za Magruderem. Magrudera zraníte jen když je v blízkém okolí páry, tedy prasklin v zemi, kde jako by něco unikalo. Vždy když je poblíž nebo tam jde, tak střelte na to místo výbušný šíp a jakmile tam přijde, tak ho exploze zraní. Až se jeho hranice zdraví hodně sníží, tak uteče nahoru a bude po vás házet dynamity. Střílejte do něj puškou. Občas se objeví dva jeho kumpáni, ale puškou můžete střílet z bezpečné vzdálenosti, takže na vás ani oni nemohou, pokud neseskočí. Vždy když pak hodí větší balíček dynamitu, tak do toho balíčku střelte. Tím budete vyvolávat exploze u stropu skály a brzo se zřítí. Odpalte takto několik dynamitů a pak jen vychutnejte závěrečnou animaci. Pokud se vám GUN líbil, tak ještě můžete splnit spoustu různých nepovinných úkolů.

Posledni komentare
24.02.2011 11:07:50: Máš tady všechno zkopírovaný z abecedaher.cz???
29.12.2009 22:01:10: toho tlstocha vobec nejde zabit, strielam do tych dynamitov a stale nic, strop nepada. normalne mi v...
18.05.2008 10:51:39: kto tu spamuje s mojim menom?
18.05.2008 10:32:04: hollister sa zabije sam dynamitom ale to musis docielit ja som kruzil okolko jednej skaly a robil so...