Image and video hosting by TinyPic

RSS

RSS

GTA 4 Liberty City místo odehrávání

Liberty City je jediným městem v GTA 4, jde o současný a velmi reálný New York.

Obecně o Liberty City

V GTA 4 tedy narozdíl od GTA-SA nenajdeme žádné pouště, vesnice ani nic podobného. Mapa je sice celkově menší než v GTA-SA, ale město je mnohem více propracované, ať už se jedná o jednotlivé stavby nebo celkovou atmosféru. Celé město se neuvěřitelně proměňuje se světlem, při východu slunce působí úplně jinak než při západu, nemluvě o rozdílu mezi dnem a nocí..

Dan Houser z R* řekl o New Yorku "Je to prostředí, které nebylo nikdy propracováno do takové hloubky. Ze všech lokací, které přicházely v úvahu byl New York nejzajímavější, nejpůsobivější. Má všechny vlastnosti které dříve nemohly být dány do hry".

Z New Yorku byly převzaty 4 čtvrtě, jejich hména jsou pozměněna takto: Brooklyn = Broker, Manhattan = Algonquin, Queens = Dukes, The Bronx = Bohan. Navíc je součástí Liberty City část New Jersey, jako Alderney. Rockstar předělal i jména některých budov a památek - budova MetLife se ve hře jmenuje Getalife, Socha Svobody je Socha Štěstí a DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass) je BOABO (Beneath the Offramp of the Algonquin Bridge Overpass).

Městu dodává na reálnosti také to, že se chodci mohou chovat mnohem variabilněji než dříve. Můžete je vidět kouřit, telefonovat, nebo třeba jen sedět na lavičce. Zkrátka nechodí jen tak po ulici sem tam ale je na nich vidět že opravdu žijí, díky čemuž žije i celé město. Navíc každá ulice má v GTA IV svoje jméno, takže město se ještě víc přiblíží realitě. Jméno se objeví vždy vpravo dole, pokud do ní vstoupíte. V demu prošel Niko těmito oblastmi: Presidents City, Chinatown, Lancet, Hatton Gardens, Middle Park East, Lancaster, Ruby Street, Cod Row, Denver Avenue, Exeter Avenue, Northwood, East Holland, Silicon Street, Quartz Street, The Triangle, Easton, Diamond Street a Calcium Street.

Screen Screen Screen

Popis jednotlivých čtvrtí

Jak jsem psal výše, Liberty City je rozděleno na 5 čtvrtí, zde najdete jejich přehled.

Broker

Screen GTA IV

Jedná se o předělávku newyorkské čtvrti Brooklyn. V této čtvrti na začátku Niko bydlí, konkrétně v základně taxislužby svého bratrance Romana (první safehouse).

Algonquin

Screen GTA IV

Algonquin je v Liberty City verze newyorkského Manhattanu. Tady najdete mnoho známých a populárních budov a objektů, jako například Times Square, Empire State Building, Chrysler Building, katedrálu svatého Patrika a další.

Alderney

Alderney je v Liberty City verze New Jersey. Zatím nejsou další informace.

Dukes

Dukes je v Liberty City verze newyorkského Queenu. Zatím nejsou další informace.

Bohan

Bohan je v Liberty City verze newyorkského Bronxu. Zatím nejsou další informace.

Známé budovy a „památky“

V Liberty City najdeme samozřejmě více či méně věrné předělávky známých „památek“ reálného New Yorku, zde je jich pár popsáno.

Statue Of Happiness

Statue of hapiness

Statue Of Happiness, neboli Socha Štěstí, je předělávka známé Sochy Svobody (Statue Of Liberty).

Broker Bridge

Screen GTA IV

Kopie téměř dva kilometry dlouhého Brooklynského mostu, jednoho z nejstarších visutých mostů v USA, spojuje Algonquin (Manhattan) a Broker (Brooklyn).

Carney Island

Carney Island

Carney Island v Liberty City je Coney Island v New Yorku. Najdeme na něm zábavní park s přístupnými atrakcemi, například Screamer rollercoaster, který se ve skutečnosti jmenuje Cyclone roller coaster.

Algonquin Bridge & BOABO

BOABO

Algonquin Bridge (Algonquinský most) je v Liberty City verze Manhattan Bridge (Manhattanský most). Spojuje Algonquin (Manhattan) a Broker (Brooklyn).

"BOABO" (Beneath The Offramp Of The Algonquin Bridge Overpass) je GTA 4 verze "DUMBO" (Down Under The Manhattan Bridge Overpass)

GetaLife budova

BOABO

Známou budovu Metlife předělal R* na GetaLife.

St. Patrick's Cathedral

St. Patrick's Cathedral

Známý kostel, který se objevil už GTA III. Můžeme ho čekat o mnoho propracovanější.

Liberty Ferry Terminal

Liberty Ferry Terminal

Tento trajektový přístav je odvozen od Hoboken Ferry Terminal v Hobokenu (v New Jersey). V GTA 4 ho tedy najdeme v Alderney.

Thornton Building

Thornton Building

Ve skutečnosti se jmenuje Flatiron Building. V GTA 4 ji najdeme v Algonquin (ve skutečnosti Manhattan).

Star Junction

Screen GTA IV

Star Junction, tak je v Liberty City pojmenováno známé Times Square. Nachází se v Algonquinu a stojí na něm divadlo s názvem Thespian Theatre, které hraje představení T.S Pirate. Dále tam najdeme obchod s fotoaparáty a kamerami Liberty Cameras. Na cestě do Rotterdamu (kde žije Little Jacob) potkáme bar Bahama Mamas.

Middle Park

Předělaný Central Park.